Przejdź do głównej zawartości

Producent samochodów przyjmuje przemysłową infrastrukturę Ethernet

Belden

Ponieważ producenci i operatorzy przemysłowi nieustannie pracują nad globalną konkurencją, jednym z obszarów, dla których zwracają uwagę na oszczędności kosztów i wydajności, jest infrastruktura sieciowa. Wielkość zmian zachodzących w infrastrukturze przemysłowej jest bardzo duża - a możliwość odgrywania niewielkiej roli w tej zmianie jest jednym z powodów, dla których niedawno przeniosłem się z naszej marki Tofino Security do grupy Industrial IT.


Dla tych z was, którzy mnie nie znają, przez pięć lat przewodniczyłem grupie marketingowej Tofino Security i miałem zaszczyt współpracować z Erikiem i Joannem Byres, aby zapoczątkować nowe podejście do bezpieczeństwa przemysłowego dla hali produkcyjnej. Obejmuje to podział sieci na strefy urządzeń o podobnych wymaganiach bezpieczeństwa, a następnie ochronę tych stref za pomocą zapór sieciowych zaprojektowanych dla przemysłu, takich jak Tofino Industrial Security Solution. Kluczowym aspektem rozwiązania Tofino jest to, że jest on łatwy do wdrożenia i utrzymania dla osób pracujących w hali produkcyjnej.

Teraz, jako członek grupy Belden - Industrial IT, pracuję z ludźmi i produktami, które odnoszą się do prostoty i wydajności sieci z szerszej perspektywy. Obejmuje to przegląd najlepszych metod w zakresie sieci przemysłowych i stosowanie ich w określonych zastosowaniach. Dziś przedstawię Wam firmę i zastosowanie, które było w stanie osiągnąć znaczące oszczędności i efektywność dzięki uproszczeniu przemysłowych sieci komunikacyjnych.

Producent części samochodowych przechodzi do komunikacji EtherNet/IP
Miałem szczęście zobaczyć Jeffa Smitha, inżyniera technicznego American Axle & Manufacturing (AAM) podczas jesiennego seminarium Belden na temat projektowania infrastruktury sieci Ethernet. AAM jest głównym globalnym dostawcą motoryzacyjnym, z ponad 2,6 miliardem dolarów w sprzedaży układów napędowych i układów napędowych. Działa w ponad 30 lokalizacjach w 13 krajach na całym świecie.

Jeff opisał, w jaki sposób różne urządzenia AAM wykorzystują do pięciu różnych protokołów Fieldbus do komunikacji z czujnikami, instrumentami i silnikami itp., które są niezbędne do jego produkcji. Złożoność zaowocowała długim czasem wdrażania nowych linii montażowych, wieloma zestawami dokumentacji szkoleniowej i kosztownymi przestojami do konserwacji.

AAM wybrał EtherNet/IP dla swojego standardowego protokołu komunikacyjnego. EtherNet/IP spełnia kryteria firmy dotyczące wysokich prędkości, niezawodnej wydajności, standardowej dostępności przemysłowej i pełnej zdolności do przyszłej rozbudowy. Dodatkową korzyścią była kompatybilność z istniejącą infrastrukturą IT i standardami sieci.

Wielu inżynierów przemysłowych zdefiniowałoby rozwiązanie oparte na sieci Ethernet jako protokół sieciowy przede wszystkim. W przypadku AAM najważniejszym atrybutem był komponent fieldbus.
"Dla naszych celów EtherNet/IP jest przede wszystkim fieldbusem, a dopiero potem - siecią" - powiedział Jeff. "Sieć EtherNet/IP musiała mieć możliwość sterowania funkcjami, takimi jak odczytywanie danych wejściowych i zapisanie wyników, aby umożliwić nam osiągnięcie naszych celów. Gdyby nie udało się tego dokonać, musielibyśmy szukać dalej."

Standaryzacja w EtherNet/IP wymagała koordynacji z dostawcami urządzeń linii produkcyjnej AAM. Firma poinformowała dostawców, że będą musieli zaoferować kompatybilność z EtherNet/IP w określonym czasie i pomogła wielu dostawcom w tym rozwoju, aby umożliwić im osiągnięcie celu na czas.

Najlepsze metody działania infrastruktury Ethernetu przemysłowego
Oprócz wdrożenia EtherNet/IP, program upraszczający Jeffa obejmował szereg innych najlepszych metod sieciowych. Na przykład opracowano, przetestowano i wdrożono standardowe, posegmentowane konfiguracje sieciowe.


Jedną ze standardowych konfiguracji sieci AAM jest ta linia produkcyjna. Obejmuje przełączniki Hirschmann MACH 100 i RS20 na szynie DIN.

Ta strategia opracowywania standardowych konfiguracji i wdrażania ich na całym świecie okazała się sukcesem. Najważniejsze wyniki programu standaryzacji to:
·   Konfiguracja sieci „cookie-cutter" ogranicza koszty konfiguracji, szkolenia i konserwacji.
·   Przestoje związane z problemami z siecią są obecnie rzadkością, a mniej przestojów oszczędza pieniądze i poprawia dostarczanie produktów.
·   Elastyczność przełączania. Gdy AAM zdecydowali się na przeniesienie sieci EtherNet/IP ich systemów montażowych z topologii gwiazdy do pierścienia, stwierdzili, że przejście było płynne.

Standardowa infrastruktura Ethernetu przemysłowego wpływa na oszczędność kosztów, czasu i wydajności
Przed standaryzacją w EtherNet/IP i konfiguracjach sieci, potrzeba było od czterech do sześciu miesięcy i znaczącego wsparcia inżynieryjnego w miejscu instalacji, aby uruchomić nowy system montażu. Po zdefiniowaniu nowych standardów, AAM bezbłędnie uruchomił cztery linie montażowe jednocześnie w ciągu czterech miesięcy bez potrzeby wsparcia technicznego w centrali.

Podczas naszego seminarium poświęconego projektowaniu Jeff mówił również o swoim podejściu do bezpieczeństwa, które jest pragmatyczne i szczególnie interesujące - jednak jest to temat na inny artykuł.

Jakie są Twoje doświadczenia z wdrażaniem najlepszych metod sieciowych? Czy Twoja organizacja ustandaryzowała komunikację na określonym protokole? Daj nam znać o Twoich sukcesach i wyzwaniach!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…