Przejdź do głównej zawartości

Producent samochodów przyjmuje przemysłową infrastrukturę Ethernet

Belden

Ponieważ producenci i operatorzy przemysłowi nieustannie pracują nad globalną konkurencją, jednym z obszarów, dla których zwracają uwagę na oszczędności kosztów i wydajności, jest infrastruktura sieciowa. Wielkość zmian zachodzących w infrastrukturze przemysłowej jest bardzo duża - a możliwość odgrywania niewielkiej roli w tej zmianie jest jednym z powodów, dla których niedawno przeniosłem się z naszej marki Tofino Security do grupy Industrial IT.


Dla tych z was, którzy mnie nie znają, przez pięć lat przewodniczyłem grupie marketingowej Tofino Security i miałem zaszczyt współpracować z Erikiem i Joannem Byres, aby zapoczątkować nowe podejście do bezpieczeństwa przemysłowego dla hali produkcyjnej. Obejmuje to podział sieci na strefy urządzeń o podobnych wymaganiach bezpieczeństwa, a następnie ochronę tych stref za pomocą zapór sieciowych zaprojektowanych dla przemysłu, takich jak Tofino Industrial Security Solution. Kluczowym aspektem rozwiązania Tofino jest to, że jest on łatwy do wdrożenia i utrzymania dla osób pracujących w hali produkcyjnej.

Teraz, jako członek grupy Belden - Industrial IT, pracuję z ludźmi i produktami, które odnoszą się do prostoty i wydajności sieci z szerszej perspektywy. Obejmuje to przegląd najlepszych metod w zakresie sieci przemysłowych i stosowanie ich w określonych zastosowaniach. Dziś przedstawię Wam firmę i zastosowanie, które było w stanie osiągnąć znaczące oszczędności i efektywność dzięki uproszczeniu przemysłowych sieci komunikacyjnych.

Producent części samochodowych przechodzi do komunikacji EtherNet/IP
Miałem szczęście zobaczyć Jeffa Smitha, inżyniera technicznego American Axle & Manufacturing (AAM) podczas jesiennego seminarium Belden na temat projektowania infrastruktury sieci Ethernet. AAM jest głównym globalnym dostawcą motoryzacyjnym, z ponad 2,6 miliardem dolarów w sprzedaży układów napędowych i układów napędowych. Działa w ponad 30 lokalizacjach w 13 krajach na całym świecie.

Jeff opisał, w jaki sposób różne urządzenia AAM wykorzystują do pięciu różnych protokołów Fieldbus do komunikacji z czujnikami, instrumentami i silnikami itp., które są niezbędne do jego produkcji. Złożoność zaowocowała długim czasem wdrażania nowych linii montażowych, wieloma zestawami dokumentacji szkoleniowej i kosztownymi przestojami do konserwacji.

AAM wybrał EtherNet/IP dla swojego standardowego protokołu komunikacyjnego. EtherNet/IP spełnia kryteria firmy dotyczące wysokich prędkości, niezawodnej wydajności, standardowej dostępności przemysłowej i pełnej zdolności do przyszłej rozbudowy. Dodatkową korzyścią była kompatybilność z istniejącą infrastrukturą IT i standardami sieci.

Wielu inżynierów przemysłowych zdefiniowałoby rozwiązanie oparte na sieci Ethernet jako protokół sieciowy przede wszystkim. W przypadku AAM najważniejszym atrybutem był komponent fieldbus.
"Dla naszych celów EtherNet/IP jest przede wszystkim fieldbusem, a dopiero potem - siecią" - powiedział Jeff. "Sieć EtherNet/IP musiała mieć możliwość sterowania funkcjami, takimi jak odczytywanie danych wejściowych i zapisanie wyników, aby umożliwić nam osiągnięcie naszych celów. Gdyby nie udało się tego dokonać, musielibyśmy szukać dalej."

Standaryzacja w EtherNet/IP wymagała koordynacji z dostawcami urządzeń linii produkcyjnej AAM. Firma poinformowała dostawców, że będą musieli zaoferować kompatybilność z EtherNet/IP w określonym czasie i pomogła wielu dostawcom w tym rozwoju, aby umożliwić im osiągnięcie celu na czas.

Najlepsze metody działania infrastruktury Ethernetu przemysłowego
Oprócz wdrożenia EtherNet/IP, program upraszczający Jeffa obejmował szereg innych najlepszych metod sieciowych. Na przykład opracowano, przetestowano i wdrożono standardowe, posegmentowane konfiguracje sieciowe.


Jedną ze standardowych konfiguracji sieci AAM jest ta linia produkcyjna. Obejmuje przełączniki Hirschmann MACH 100 i RS20 na szynie DIN.

Ta strategia opracowywania standardowych konfiguracji i wdrażania ich na całym świecie okazała się sukcesem. Najważniejsze wyniki programu standaryzacji to:
·   Konfiguracja sieci „cookie-cutter" ogranicza koszty konfiguracji, szkolenia i konserwacji.
·   Przestoje związane z problemami z siecią są obecnie rzadkością, a mniej przestojów oszczędza pieniądze i poprawia dostarczanie produktów.
·   Elastyczność przełączania. Gdy AAM zdecydowali się na przeniesienie sieci EtherNet/IP ich systemów montażowych z topologii gwiazdy do pierścienia, stwierdzili, że przejście było płynne.

Standardowa infrastruktura Ethernetu przemysłowego wpływa na oszczędność kosztów, czasu i wydajności
Przed standaryzacją w EtherNet/IP i konfiguracjach sieci, potrzeba było od czterech do sześciu miesięcy i znaczącego wsparcia inżynieryjnego w miejscu instalacji, aby uruchomić nowy system montażu. Po zdefiniowaniu nowych standardów, AAM bezbłędnie uruchomił cztery linie montażowe jednocześnie w ciągu czterech miesięcy bez potrzeby wsparcia technicznego w centrali.

Podczas naszego seminarium poświęconego projektowaniu Jeff mówił również o swoim podejściu do bezpieczeństwa, które jest pragmatyczne i szczególnie interesujące - jednak jest to temat na inny artykuł.

Jakie są Twoje doświadczenia z wdrażaniem najlepszych metod sieciowych? Czy Twoja organizacja ustandaryzowała komunikację na określonym protokole? Daj nam znać o Twoich sukcesach i wyzwaniach!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł