Przejdź do głównej zawartości

Ethernet przemysłowy pomaga uzasadnić modernizację sprzętu

Belden

Kiedy masz wystarczająco stary sprzęt, by pamiętał rządy Eisenhowera (lub nawet Cartera), ważne jest, aby mieć plan, zanim pojawi się problem.W zakładzie produkcyjnym sprzęt będzie działał niezawodnie przez dziesięciolecia. W momencie, gdy działanie sprzętu zmierza ku końcowi, utrzymanie niezawodnego czasu pracy staje się większym problemem. Części są trudniejsze do znalezienia. Sprzedawcy likwidują lub przerywają wsparcie. Ekipa konserwująca, która zna tę maszynę, przeszła na emeryturę lub przeniosła się do innej pracy. Często zdarza się, że nie jesteś w stanie zintegrować urządzenia z systemem komunikacji w zakładzie ze względu na jego wiek, co zwiększa koszty konserwacji i zarządzania.

Kiedy starszy sprzęt przemysłowy staje się obciążeniem
Belden, podobnie jak wszyscy inni producenci, musi stawiać czoła wyzwaniom związanym z przestarzałością i zastępowaniem starego sprzętu. W naszej fabryce w Richmond w stanie Indiana produkujemy szeroką gamę kabli. Niektóre urządzenia pochodzą z lat 50. XX wieku. Kiedy jedna z naszych skręcarek zaczął zawodzić, był to poważny problem.Kabler to maszyna, która skręca 2 lub więcej przewodów lub składa je razem na ustaloną długość, na przykład co 10 mm itd. Kablery używały systemu silników połączonych za pomocą wału napędowego do napędzania różnych maszyn z różnymi prędkościami. Tzw. liry (flyer bows) obracają się z jedną prędkością wokół szpuli poruszającej się z inną prędkością. Stosunek dwóch prędkości powoduje skręcenie drutu na dowolną wymaganą długość. Wiele skrzyń biegów było regulowanych wieloma silnikami.

Jako produkt w wieku przed-Ethernetowym, każdy kabler miał swój własny panel kontrolny i nie mógł być podłączony do sieci LAN zakładu. Bez centralnego punktu danych nasi pracownicy musieli monitorować wszystkie urządzenia i części indywidualnie. Było to czasochłonne, ale konieczne.
Gdy rutynowa kontrola wykazała, iż skrzynia biegów może za niedługo ulec awarii, wiek maszyny utrudniał znalezienie części. Części zamienne kosztowałyby 25 000 USD i potrzebowałyby od sześciu do ośmiu tygodni na dostawę. Po dokonaniu oceny opcji, zdecydowaliśmy się na współpracę z dystrybutorem, który może dostarczyć nam gotowe zasoby aktualnych napędów, sterowników PLC i silników.

Plan przejścia na sprzęt Ethernetu przemysłowego
Dzięki niezawodnemu źródłu sprzętu personel zakładu opracował wieloletnią strategię aktualizacji, która nie tylko przyniosłaby nowy sprzęt, ale także sprzęt obsługujący sieć Ethernet. Ręczne monitorowanie i ręczne zmiany biegów w celu spełnienia specyfikacji kabli zostałyby wyeliminowane, zapewniając znaczne oszczędności.

Począwszy od wadliwego systemu kablerów, cały starzejący się sprzęt był wymieniany przez wiele lat. To rozłożylo koszty w czasie. Korzystając z monitoringu i analizy statystycznej, byliśmy w stanie ulepszyć sprzęt przed poważnymi awariami.

Oszczędności i zalety modernizacji wyposażenia przemysłowej sieci Ethernet
Ukończone w 2011, rozwiązanie posłuży na kolejne 20-25 lat. Ogólny projekt kablera trwał siedem lat i zaowocował wspólną platformą cabler. Wspólny zestaw procesorów, stojaki, silniki i sterowniki to wyraźny (i oszczędzający koszty) kontrast z przeszłym system.
Inne korzyści obejmują:
·   Jeden kabel Ethernet zastąpił wiele kabli szeregowych w celu konsolidacji danych
·   Możemy teraz monitorować aktywność kablera, wprowadzać modyfikacje (np. ustawiać alerty lub zmieniać biegi) i rozwiązywać problemy z dowolnego miejsca
·   Dodatkowe dane wspierają konserwację predykcyjną, dzięki czemu łatwiej jest wyprzedzać wszelkie awarie
·   Mając do dyspozycji tylko jedną platformę, czas treningu został skrócony
·   Zmniejszono liczbę różnych części potrzebnych w magazynie

Posiadanie kablerów w sieci Ethernet było dużym krokiem naprzód w skutecznym wspieraniu kontroli, danych i potrzeby zarządzania naszą firmą. System komunikacji w naszym zakładzie jest teraz bardziej przyszłościowy i elastyczny.

Czy zainicjowałeś program aktualizacji starszego sprzętu? Jaki był rezultat? Jeśli masz wskazówki lub zalecenia, jak najlepiej uaktualnić fabrykę do przemysłowej infrastruktury Ethernet, proszę daj mi znać!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej. No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może po

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie