Przejdź do głównej zawartości

Ethernet przemysłowy pomaga uzasadnić modernizację sprzętu

Belden

Kiedy masz wystarczająco stary sprzęt, by pamiętał rządy Eisenhowera (lub nawet Cartera), ważne jest, aby mieć plan, zanim pojawi się problem.W zakładzie produkcyjnym sprzęt będzie działał niezawodnie przez dziesięciolecia. W momencie, gdy działanie sprzętu zmierza ku końcowi, utrzymanie niezawodnego czasu pracy staje się większym problemem. Części są trudniejsze do znalezienia. Sprzedawcy likwidują lub przerywają wsparcie. Ekipa konserwująca, która zna tę maszynę, przeszła na emeryturę lub przeniosła się do innej pracy. Często zdarza się, że nie jesteś w stanie zintegrować urządzenia z systemem komunikacji w zakładzie ze względu na jego wiek, co zwiększa koszty konserwacji i zarządzania.

Kiedy starszy sprzęt przemysłowy staje się obciążeniem
Belden, podobnie jak wszyscy inni producenci, musi stawiać czoła wyzwaniom związanym z przestarzałością i zastępowaniem starego sprzętu. W naszej fabryce w Richmond w stanie Indiana produkujemy szeroką gamę kabli. Niektóre urządzenia pochodzą z lat 50. XX wieku. Kiedy jedna z naszych skręcarek zaczął zawodzić, był to poważny problem.Kabler to maszyna, która skręca 2 lub więcej przewodów lub składa je razem na ustaloną długość, na przykład co 10 mm itd. Kablery używały systemu silników połączonych za pomocą wału napędowego do napędzania różnych maszyn z różnymi prędkościami. Tzw. liry (flyer bows) obracają się z jedną prędkością wokół szpuli poruszającej się z inną prędkością. Stosunek dwóch prędkości powoduje skręcenie drutu na dowolną wymaganą długość. Wiele skrzyń biegów było regulowanych wieloma silnikami.

Jako produkt w wieku przed-Ethernetowym, każdy kabler miał swój własny panel kontrolny i nie mógł być podłączony do sieci LAN zakładu. Bez centralnego punktu danych nasi pracownicy musieli monitorować wszystkie urządzenia i części indywidualnie. Było to czasochłonne, ale konieczne.
Gdy rutynowa kontrola wykazała, iż skrzynia biegów może za niedługo ulec awarii, wiek maszyny utrudniał znalezienie części. Części zamienne kosztowałyby 25 000 USD i potrzebowałyby od sześciu do ośmiu tygodni na dostawę. Po dokonaniu oceny opcji, zdecydowaliśmy się na współpracę z dystrybutorem, który może dostarczyć nam gotowe zasoby aktualnych napędów, sterowników PLC i silników.

Plan przejścia na sprzęt Ethernetu przemysłowego
Dzięki niezawodnemu źródłu sprzętu personel zakładu opracował wieloletnią strategię aktualizacji, która nie tylko przyniosłaby nowy sprzęt, ale także sprzęt obsługujący sieć Ethernet. Ręczne monitorowanie i ręczne zmiany biegów w celu spełnienia specyfikacji kabli zostałyby wyeliminowane, zapewniając znaczne oszczędności.

Począwszy od wadliwego systemu kablerów, cały starzejący się sprzęt był wymieniany przez wiele lat. To rozłożylo koszty w czasie. Korzystając z monitoringu i analizy statystycznej, byliśmy w stanie ulepszyć sprzęt przed poważnymi awariami.

Oszczędności i zalety modernizacji wyposażenia przemysłowej sieci Ethernet
Ukończone w 2011, rozwiązanie posłuży na kolejne 20-25 lat. Ogólny projekt kablera trwał siedem lat i zaowocował wspólną platformą cabler. Wspólny zestaw procesorów, stojaki, silniki i sterowniki to wyraźny (i oszczędzający koszty) kontrast z przeszłym system.
Inne korzyści obejmują:
·   Jeden kabel Ethernet zastąpił wiele kabli szeregowych w celu konsolidacji danych
·   Możemy teraz monitorować aktywność kablera, wprowadzać modyfikacje (np. ustawiać alerty lub zmieniać biegi) i rozwiązywać problemy z dowolnego miejsca
·   Dodatkowe dane wspierają konserwację predykcyjną, dzięki czemu łatwiej jest wyprzedzać wszelkie awarie
·   Mając do dyspozycji tylko jedną platformę, czas treningu został skrócony
·   Zmniejszono liczbę różnych części potrzebnych w magazynie

Posiadanie kablerów w sieci Ethernet było dużym krokiem naprzód w skutecznym wspieraniu kontroli, danych i potrzeby zarządzania naszą firmą. System komunikacji w naszym zakładzie jest teraz bardziej przyszłościowy i elastyczny.

Czy zainicjowałeś program aktualizacji starszego sprzętu? Jaki był rezultat? Jeśli masz wskazówki lub zalecenia, jak najlepiej uaktualnić fabrykę do przemysłowej infrastruktury Ethernet, proszę daj mi znać!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Power over Ethernet może zapewnić wiele korzyści na hali produkcyjnej - jeśli zrobisz to dobrze

Ron Tellas
Power over Ethernet (PoE) - technologia, która umożliwia operatorom sieci dostarczanie energii elektrycznej do wielu typów urządzeń za pomocą tego samego kabla, co przesyłane dane - stała się dość powszechna w biurowych środowiskach IT. Niestety, przemysłowe środowiska OT jeszcze nie przyjęły tego w takim samym stopniu. A szkoda, bo zalety PoE mogą mieć jeszcze większą wagę na hali produkcyjnej. Jednak PoE w obszarach OT niesie ze sobą także dodatkowe wyzwania - wyzwania, z których pracownicy IT mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto, jak wprowadzić „moc” PoE do Twojego zakładu - zachowując jednocześnie optymalną niezawodność zarówno transferu danych, jak i przepływu mocy.


Elektryczność w dowolnym miejscu i czasie Jedną z kluczowych zalet PoE jest to, że prawie każdy może bezpiecznie ustanowić nowe połączenie zasilania bez konieczności wzywania licencjonowanego elektryka. Napięcie jest niskie i nie ma ciężkiego okablowania lub potrzeby dla gniazdka sieciowego. Jeśli na przykład mus…

Gotowi na przyszłość już teraz: następna generacja switchy spełnia wymagania sieci TSN

Juergen Schmid
Jak wielu czytelników wie, Belden dobrze zna świat kompaktowych switchy zarządzalnych i jesteśmy dumni z faktu, że operatorzy sieci sprawili, że nasza firma jest liderem na rynku z ponad 700 000 jednostkami działającymi na całym świecie.
Podczas gdy operatorzy wykorzystują te switche z wielkim sukcesem od ponad dziesięciu lat i nadal to robią, Belden słyszał od klientów, że przyspieszenie zapotrzebowania na coraz więcej danych w ich działalnościach przemysłowych doprowadziło do zapotrzebowania na switche o zaawansowanych możliwościach.

Ten napędzany przez IIoT trend dotyczący coraz większej ilości danych produkcyjnych w pobliżu hali produkcyjnej, pomagający producentom zwiększyć wydajność, skrócić czas przestojów i zminimalizować ilość odpadów, doprowadził Belden do rozpoczęcia jednego z najbardziej intensywnych projektów badawczo-rozwojowych w swojej 120-letniej historii. Wynikiem tego wysiłku jest nowa rodzina switchy Hirschmann BOBCAT, z pierwszymi urządzeniami wprowadz…

Terminacja kabla RJ45: Wysoka jakość pomaga zapewnić wysoką wydajność

Sylvia Feng
Jeśli chodzi o instalację przemysłowej sieci Ethernet, terminacja podstawowa - przygotowanie każdego końca każdego kabla, a następnie połączenie go bezpiecznie ze złączem RJ45 - może być jednym z najbardziej trudnych etapów tego procesu. Z ośmioma przewodnikami na kabel i potencjalnie setkami kabli w średniej wielkości instalacji, sporadyczne błędy nie są rzadkością, co może prowadzić do okresowej awarii danych i przerw, które często są trudne do śledzenia, co dodatkowo zwiększa przestoje i frustrację. Oczywiście najlepsze metody nakazują, aby każda terminacja była testowana z góry, a szacunki sugerują, że wynikające z tego współczynniki przeróbek sięgają nawet 8-10%.

Podczas instalowania nowej sieci w budowie maszyn lub w innych zastosowaniach, w których istnieje stosunkowo duża liczba terminacji do wykonania jednorazowo lub na bieżąco, wysoce pożądane jest korzystanie z umiejętności doświadczonego technika. Niestety, wielu operatorów odkrywa, że ​​instalacja sieciowa jest …