Przejdź do głównej zawartości

IT produkcyjne: oddziel sieć przemysłową od sieci IT

Belden

Jednym ze wskaźników, że nadszedł czas na zaktualizowanie projektu sieci, jest sytuacja, w której rozwiązywanie problemów trwa zbyt długo i ma znaczny wpływ na produkcję. To był jeden z problemów, przed którymi stanęła firma Johnson Controls’ Automotive Experience Group, kiedy zdecydowała, że ​​infrastruktura płaskich sieci "jeden rozmiar dla wszystkich" musi się zmienić.

Płaski projekt sieci był kontrolowany przez dział IT, który początkowo nie rozumiał, w jaki sposób dobre metody stosowane do zarządzania siecią przedsiębiorstwa zakłócały sieć hali produkcyjnej.
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na informacje w czasie rzeczywistym coraz więcej specjalistów IT angażuje się w sieci produkcyjne. Jeśli jesteś jedną z tych osób lub jesteś inżynierem, który życzy sobie, aby dział IT zrozumiał wymagania dotyczące Twojej sieci operacyjnej, przydatna może być historia Johnson Controls.

IT przedsiębiorstwa i IT przemysłowe NIE są takie same
Strategie sieciowe i cele różnią się w zależności od stanowiska. Dział IT musi stawiać na pierwszym miejscu integralność danych. Z drugiej strony, zakłady produkcyjne Just-in-Time (JIT) żyją i umierają, utrzymując linie produkcyjne w ruchu, aby sprostać wymogom ilościowym, jakościowym i dostawczym.

W Johnson Controls były trzy główne wyzwania dla inżynierów systemów sterowania w starej, płaskiej architekturze sieci:
1)     Skanowanie sieci IT czasami pochłaniało wymaganą przepustowość w nieodpowiednim momencie. Mogło to spowodować na tyle opóźnienia, aby przeszkodzić urządzeniom fabrycznym, które nie tolerują losowości w dostarczaniu sygnałów krytycznych czasowo, w trybie offline. Rezultatem były nieplanowane przestoje, które zasiały zamęt w napiętym harmonogramie produkcji.
2)     Zarządzanie siecią zostało przekazane do niezależnego operatora. Umowa o poziom usług (SLA), która odpowiadała potrzebom grupy IT, regulowała odpowiedź strony trzeciej. Gdy adres portu lub inne szczegóły sieci musiały zostać zmienione, koordynatorzy IT musieli złożyć zlecenie zmiany. Czasami sprzęt nie działał lub linie zepsuły się podczas realizacji zamówień.
3)     Koordynatorzy i kontrolerzy IT czasami spędzali wiele godzin na rozwiązywaniu problemów związanych z przerwami w sieci, co jest kosztownym działaniem, gdy fabryka posiada harmonogram, którego trzeba przestrzegać.

Tworzenie globalnej strategii sieci przemysłowej
Częścią migracji Johnson Controls do bardziej odpornej przemysłowej infrastruktury Ethernet było oddzielenie sieci IT od sieci zakładowej. Wymagało to również posiadania przemysłowej zapory sieciowej kontrolującej komunikację między obiema sieciami. To rozwiązanie zaproponował Joe Lavis, menedżer IT w dziale IT Process Automotive Experience Group, wraz z Kevinem Hooksem, dyrektorem IT ds. produkcji, łańcucha dostaw i systemów jakości.


Nowy projekt sieci został zatwierdzony przez kierownictwo i został wprowadzony do fabryki JIT Johnson Controls w Northwood, Ohio. Ten sam projekt zostanie wprowadzony do globalnych obiektów, gdy zbudowane zostaną nowe zakłady lub gdy planowana będzie znaczna ekspansja z istotnymi przestojami.

Według Lavisa korzyściami operacyjnymi nowej architektury są:
·   Większa dostępność dzięki redukcji nieplanowanych przestojów.
·   Ochrona urządzeń sterujących produkcją przed obciążonym ruchem biurowym i niezapowiedzianymi skanami sieci, które w przeszłości unieruchamiały urządzenia w trybie offline.
·   Zwiększona wydajność sieci dzięki zmniejszonemu zużyciu pasma w ruchu multiemisji dzięki funkcjom zarządzania przełącznikami.
·   Poprawione bezpieczeństwo i szczegółowa kontrola komunikatów przesyłanych pomiędzy sieciami informatycznymi i zakładowymi za pomocą przemysłowej zapory sieciowej między obiema sieciami.
i ostatnie, ale nie mniej ważne:
·   Inżynierowie kontroli mają teraz pełną własność sieci produkcyjnej, co pozwala im zarządzać nią, aby osiągnąć i przekroczyć cele produkcyjne.

Po stronie finansowej kolejną korzyścią była możliwość wykorzystania nowych urządzeń sieciowych, ponieważ przełączniki i routery przemysłowe są zaprojektowane do pracy przez długi czas, nawet do 25 lat.

Współpraca korporacji z działem IT i kontroli technicznej opłaca się
Sukces projektu Johnson Controls pokazuje, jak IT może napędzać zmiany, które prowadzą do lepszych wyników firmy, dzięki zrozumieniu unikalnych wymagań sieci przemysłowych.
Aby zobaczyć schemat sieci systemu Johnson Controls i dowiedzieć się, jak planuje wdrożyć nowy projekt sieci na całym świecie, zapoznaj się z pełnym artykułem na temat IMPO.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat tego, jak IT i OT powinny współpracować? Czekam na Wasze komentarze!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…