Przejdź do głównej zawartości

IT produkcyjne: oddziel sieć przemysłową od sieci IT

Belden

Jednym ze wskaźników, że nadszedł czas na zaktualizowanie projektu sieci, jest sytuacja, w której rozwiązywanie problemów trwa zbyt długo i ma znaczny wpływ na produkcję. To był jeden z problemów, przed którymi stanęła firma Johnson Controls’ Automotive Experience Group, kiedy zdecydowała, że ​​infrastruktura płaskich sieci "jeden rozmiar dla wszystkich" musi się zmienić.

Płaski projekt sieci był kontrolowany przez dział IT, który początkowo nie rozumiał, w jaki sposób dobre metody stosowane do zarządzania siecią przedsiębiorstwa zakłócały sieć hali produkcyjnej.
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na informacje w czasie rzeczywistym coraz więcej specjalistów IT angażuje się w sieci produkcyjne. Jeśli jesteś jedną z tych osób lub jesteś inżynierem, który życzy sobie, aby dział IT zrozumiał wymagania dotyczące Twojej sieci operacyjnej, przydatna może być historia Johnson Controls.

IT przedsiębiorstwa i IT przemysłowe NIE są takie same
Strategie sieciowe i cele różnią się w zależności od stanowiska. Dział IT musi stawiać na pierwszym miejscu integralność danych. Z drugiej strony, zakłady produkcyjne Just-in-Time (JIT) żyją i umierają, utrzymując linie produkcyjne w ruchu, aby sprostać wymogom ilościowym, jakościowym i dostawczym.

W Johnson Controls były trzy główne wyzwania dla inżynierów systemów sterowania w starej, płaskiej architekturze sieci:
1)     Skanowanie sieci IT czasami pochłaniało wymaganą przepustowość w nieodpowiednim momencie. Mogło to spowodować na tyle opóźnienia, aby przeszkodzić urządzeniom fabrycznym, które nie tolerują losowości w dostarczaniu sygnałów krytycznych czasowo, w trybie offline. Rezultatem były nieplanowane przestoje, które zasiały zamęt w napiętym harmonogramie produkcji.
2)     Zarządzanie siecią zostało przekazane do niezależnego operatora. Umowa o poziom usług (SLA), która odpowiadała potrzebom grupy IT, regulowała odpowiedź strony trzeciej. Gdy adres portu lub inne szczegóły sieci musiały zostać zmienione, koordynatorzy IT musieli złożyć zlecenie zmiany. Czasami sprzęt nie działał lub linie zepsuły się podczas realizacji zamówień.
3)     Koordynatorzy i kontrolerzy IT czasami spędzali wiele godzin na rozwiązywaniu problemów związanych z przerwami w sieci, co jest kosztownym działaniem, gdy fabryka posiada harmonogram, którego trzeba przestrzegać.

Tworzenie globalnej strategii sieci przemysłowej
Częścią migracji Johnson Controls do bardziej odpornej przemysłowej infrastruktury Ethernet było oddzielenie sieci IT od sieci zakładowej. Wymagało to również posiadania przemysłowej zapory sieciowej kontrolującej komunikację między obiema sieciami. To rozwiązanie zaproponował Joe Lavis, menedżer IT w dziale IT Process Automotive Experience Group, wraz z Kevinem Hooksem, dyrektorem IT ds. produkcji, łańcucha dostaw i systemów jakości.


Nowy projekt sieci został zatwierdzony przez kierownictwo i został wprowadzony do fabryki JIT Johnson Controls w Northwood, Ohio. Ten sam projekt zostanie wprowadzony do globalnych obiektów, gdy zbudowane zostaną nowe zakłady lub gdy planowana będzie znaczna ekspansja z istotnymi przestojami.

Według Lavisa korzyściami operacyjnymi nowej architektury są:
·   Większa dostępność dzięki redukcji nieplanowanych przestojów.
·   Ochrona urządzeń sterujących produkcją przed obciążonym ruchem biurowym i niezapowiedzianymi skanami sieci, które w przeszłości unieruchamiały urządzenia w trybie offline.
·   Zwiększona wydajność sieci dzięki zmniejszonemu zużyciu pasma w ruchu multiemisji dzięki funkcjom zarządzania przełącznikami.
·   Poprawione bezpieczeństwo i szczegółowa kontrola komunikatów przesyłanych pomiędzy sieciami informatycznymi i zakładowymi za pomocą przemysłowej zapory sieciowej między obiema sieciami.
i ostatnie, ale nie mniej ważne:
·   Inżynierowie kontroli mają teraz pełną własność sieci produkcyjnej, co pozwala im zarządzać nią, aby osiągnąć i przekroczyć cele produkcyjne.

Po stronie finansowej kolejną korzyścią była możliwość wykorzystania nowych urządzeń sieciowych, ponieważ przełączniki i routery przemysłowe są zaprojektowane do pracy przez długi czas, nawet do 25 lat.

Współpraca korporacji z działem IT i kontroli technicznej opłaca się
Sukces projektu Johnson Controls pokazuje, jak IT może napędzać zmiany, które prowadzą do lepszych wyników firmy, dzięki zrozumieniu unikalnych wymagań sieci przemysłowych.
Aby zobaczyć schemat sieci systemu Johnson Controls i dowiedzieć się, jak planuje wdrożyć nowy projekt sieci na całym świecie, zapoznaj się z pełnym artykułem na temat IMPO.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat tego, jak IT i OT powinny współpracować? Czekam na Wasze komentarze!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Zmniejsz swoje maszyny, używając mniejszych kabli

Sri Senthamaraikannan Mniejsze maszyny zaczynają się od mniejszych kabli Jeśli jesteś konstruktorem maszyn, wiesz, jak ważny jest trend miniaturyzacji i jak nieustannie musisz dążyć do projektowania precyzyjnych i wydajnych maszyn. Mniejsze maszyny zmniejszają zapotrzebowanie na energię, zwiększają elastyczność projektowania, pozwalają między innymi na pracę większej liczby maszyn w tej samej zatłoczonej fabryce i obniżają koszty konserwacji. Wszystko to oznacza niższe koszty i większą wydajność. A dla Ciebie mniejsze maszyny oferują nie tylko możliwość sprzedaży większej ich liczby, ale także oszczędzają czas i pieniądze na każdym etapie procesu produkcyjnego - od zaopatrzenia, przez montaż, wysyłkę, logistykę, aż po instalację. Aby to wesprzeć, Belden opracował wysokiej jakości, wytrzymały przemysłowo kabel elektroniczny, który oferuje taką samą wydajność jak tradycyjny kabel elektroniczny 300 V – a jest znacznie mniejszy i bardziej elastyczny. Kabel  SpaceMaker  ma oko

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb