Przejdź do głównej zawartości

4 duże trendy, które mają wpływ na automatykę przemysłową i co z nimi zrobić, część 2 z 2

Brian Oulton

W części 1 tej serii opisałem 4 duże trendy wpływające na produkcję i wskazałem wyzwania i możliwości związane z każdym z nich, na wysokim poziomie. 4 duże trendy to Internet Rzeczy (IoT), Big Data, Cloud Computing i Industry 4.0.

Technologie związane z tymi trendami są dostępne już dziś. Jak dobra czarownica mówi Dorothy w Czarnoksiężniku z krainy Oz: "Zawsze miałaś możliwość, by wrócić do Kansas" ... lub, w naszym przypadku, w pełni wykorzystać możliwości, jakie wspierają te trendy. Jednak zamiast stukać piętami o siebie, istnieje szereg kroków, które należy wykonać, aby zrealizować korzyści biznesowe. W tym artykule opiszę te kroki,a także przedstawię kilka pomysłów, w jaki sposób 4 duże trendy mogą zostać wykorzystane przez organizacje myślące przyszłościowo.

Krok 1 - Przejście z infrastruktury Ad Hoc do Przemysłowego Ethernetu
Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że Twoja sieć jest dobrze zaprojektowana i że pozwala na skalowalność, w sposób łatwy i niezawodny. Jeśli jesteś jak większość, przenosisz się do Ethernetu przemysłowego i z dala od fieldbus. Zauważyłeś, że Ethernet jest duży, szybki i całkiem wybaczający.


Istnieje jednak szansa, że ​​Twoja sieć wzrosła ad-hoc, ale po prostu działa. Wraz z rozwojem Twojej sieci będziesz musiał ewoluować do projektu, który obejmuje segmentację, bezpieczeństwo i redundancję we właściwych miejscach, a także łatwe zarządzanie i rozbudowę sieci.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zerknij do mojego artykułu w Automationworld „Here’s Your Sign … That It May be Time to Turn Your Ad Hoc Network Into a Real Infrastructure”. Ponadto, zasoby Belden do pomocy w tym zakresie są wymienione na końcu tego artykułu.

Krok 2 - Oczekuj oszczędności i wykorzystaj je, aby uzasadnić projekty "Big Idea"
Nie musisz ciężko pracować, aby znaleźć duże oszczędności dzięki dobrze zaprojektowanej infrastrukturze Przemysłowego Ethernetu. Szybko będziesz w stanie zrealizować oszczędności dzięki:
·   Mniejszej liczbie części zamiennych
·   Mniejszej liczbie szkoleń
·   Mniejszej ilości wsparcia

Nie zapomnij jednak o dodatkowych oszczędnościach wynikających z takich aspektów, jak:
·   Mniej papieru
·   Dokładniejsza praca
·   Bardziej aktualna reakcja
·   Inne wydajności biznesowe i procesowe

Łącznie oszczędności, ulepszenia wydajności i robienie tego, co robisz, tylko lepiej i szybciej, powinno uzasadniać projekty związane z 4 dużymi trendami.


Krok 3 - Wymyśl "Wielkie pomysły", które mogą radykalnie poprawić Twoją działalność
Aby to zrobić, musisz myśleć o czymś więcej niż o oszczędnościach, Twoim dziale lub stanowisku.
Jeśli Twoja firma może mieć najlepszą inteligencję, w mgnieniu oka, z dowolnego miejsca na świecie, z możliwością precyzyjnej zmiany tego, co robisz lub jak robisz, co byś zrobił?
Weź wszystko to, o czym teraz myślisz, i pomyśl o czym znacznie większym. Jeśli nie jesteś tego typu myślicielem, złap kilku ludzi, którzy są, wyciągnij ich z obecnego „pudełka” i każ im myśleć o rzeczach wielkich.

Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć ...

Burza mózgów: Internet rzeczy
IoT dotyczy wielu urządzeń przemysłowych połączonych w sieć, umożliwiając szybsze uzyskiwanie lepszych informacji. Nie chodzi tu o posiadanie informacji z czujników i siłowników w czasie rzeczywistym - to standard w przemyśle od około 20 lat.

Chodzi o posiadanie informacji z różnych źródeł, z których niektóre są w fabryce, a niektóre są poza nią, dostępne na wyciągnięcie ręki.

Na przykład załóżmy, że masz problemy z komputerem. Wyobraź sobie, że możesz rozwiązać problem, korzystając z danych nie tylko z czujników, urządzeń uruchamiających, sterowników PLC itp., a także z rysunków, filmów wideo i tekstu pomocy. Teraz dodaj informacje z ulepszeń i aktualizacji z Internetu, a także połączenia głosowe i wideo z firmą produkującą maszyny i inne zdalne zasobami.

Jakie inne problemy można rozwiązać szybciej dzięki możliwości szybkiego zebrania szerokiej gamy informacji?

Burza mózgów: Big Data
Podobnie jak wielu producentów, już zbierasz dużo danych, ale trudno Ci je zrozumieć. Prawdopodobnie trudno jest na nich działać lub określić, w jaki sposób wiążą się z wyzwaniami biznesowymi. Teraz wyobraź sobie, że możesz mieć dowolne informacje na wyciągnięcie ręki (wsparte przez niesamowitą technologię analityczną). Co byś z tym zrobił?

Na przykład, czy można je wykorzystać do zapewnienia klientom produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb, w oparciu o trendy rynkowe i dane dotyczące sprzedaży/popytu? A może, gdybyś mógł dzielić się trendami i innymi danymi w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z klientami, pozwolić im decydować, co chcą mieć zrobione, a następnie zrobić to i dostarczyć naprawdę szybko?
Co się stanie, jeśli będzie można zastosować algorytmy do dużych danych, które pozwolą na uregulowanie produkcji? Jakie korzyści dałoby Ci to?

Big data mogą być wykorzystane do przyspieszenia biznesu poprzez szybkie dopasowanie produkcji do popytu. O czym marzysz, abyś był w stanie robić w tej dziedzinie?

Burza mózgów: przetwarzanie/przechowywanie w chmurze
Cloud Storage to przechowywanie danych w innym miejscu niż komputer obok Ciebie. Jeśli przechowywane są poza siedzibą, możesz uzyskać dostęp do danych z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Dostęp ten może być przekonujący, ponieważ umożliwia przechowywanie danych, tworzenie kopii zapasowych, bezpieczeństwo itd. W rękach osób o specjalistycznej wiedzy pozwala skupić się na podstawowych kompetencjach produkcyjnych.

Jak już wspomniałem w części 1, dla producentów ma to zastosowanie do przechowywania informacji, takich jak rysunki i informacje o maszynie lub procesie. Podczas gdy przetwarzanie w chmurze jest również możliwe, kontrola w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem chmury w tym czasie stanowi poważne zagrożenie dla wielu zastosowań przemysłowych. Zachowaj ostrożność w tej dziedzinie i upewnij się, że rozwiązano wszystkie problemy związane z wydajnością, dostępnością i bezpieczeństwem.

Teraz, kiedy informacje są dostępne w dowolnym miejscu i czasie, jakie korzyści możesz z tego wyciągnąć? Czy umożliwia to bliższą współpracę między różnymi obiektami? Czy może połączyć Cię bliżej ze swoimi klientami?

Burza mózgów: Industry 4.0
Ideą Industry 4.0 jest rzucenie wyzwania Twojej organizacji, aby działała inaczej i wprowadzała innowacje, biorąc pod uwagę nowe dostępne technologie.

Na przykład, czy Twoja produkcja może być wykonana przy użyciu odnawialnych źródeł energii, czy też można zmniejszyć zapotrzebowanie na moc? Czy możesz pracować na znacznie mniejszej powierzchni lub znacznie poprawić szybkość lub przepustowość dla istniejącej powierzchni? Czy Twoja produkcja może być wykonywana w taki sposób, by precyzyjnie zmieniać wydajność.

W jaki sposób dzisiejsza technologia może radykalnie ulepszyć Twój biznes?
Podczas gdy niektóre z opisanych przeze mnie technologii mogą zwiększać złożoność i koszty, wszystkie one mają potencjał, by działać dokładnie na odwrót, jeśli są stosowane do rzeczywistych wyzwań biznesowych. Co więcej, możesz mieć pewność, że pierwszy krok w kierunku poprawy infrastruktury sieciowej przyniesie zwrot i pozwoli Ci wykorzystać 4 duże trendy.

Następnie, wpadnij na wielkie pomysły i zacznij planować projekty. Powiąż inwestycje z konkretnymi celami, które spowodują znaczne oszczędności, a następnie uzyskaj zgodę na projekt.

Teraz kieruj się śmiało naprzód, aby zrealizować niesamowite ulepszenia i zmienić sposób, w jaki działa Twoja firma!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Zasoby Belden do pomocy w zakresie najnowszych trendów przemysłowych:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł