Przejdź do głównej zawartości

Nowe opłacalne przemysłowe przełączniki Ethernet dla podstacji

Tim Wallaert

Każda branża jest dziś pod presją, aby obniżyć koszty, a jednocześnie zwiększyć elastyczność. Szczególnym przykładem jest elektroenergetyka, gdzie z jednej strony powstają inicjatywy mające na celu zwiększenie dwukierunkowej komunikacji danych do spełnienia wizji inteligentnej sieci, a z drugiej strony, utrzymywanie kosztów na niskim poziomie jest niezbędne.


Na poziomie podstacji, wiele sieci jest modernizowanych do przemysłowych sieci komunikacyjnych Ethernet, a jak pisaliśmy we wcześniejszym wpisie, obejmuje to włączenie starszych urządzeń szeregowych w celu ograniczenia kosztów. Innym sposobem kontrolowania kosztów jest zaspokojenie potrzeb związanych z przełączaniem Ethernetu za pomocą taniego, a jednocześnie wytrzymałego i elastycznego przełącznika.

Hirschmann właśnie wprowadził nowy przełącznik Gigabit Ethernet, który idealnie nadaje się do zaspokojenia tych potrzeb. Jeśli jesteś inżynierem lub integratorem systemów, który potrzebuje ulepszonego przełącznika podstawowego, to urządzenie może być bardzo przydatne. Dodatkowo ma jeszcze jedną zaletę – posiada podstawowe moduły z wymiennymi portami, zapewniające dużą elastyczność.

Podstawowe moduły z wymiennymi portami do zmiany wymagań sieciowych
Rodzina produktów Hirschmann GREYHOUND jest jedną z pierwszych linii wytrzymałych przełączników dostępnych z konfigurowalnymi i wymiennymi modułami medialnymi, które nadążają za zmieniającymi się potrzebami sieci. Zmiana konfiguracji portów jest tak prosta, jak wyjęcie modułu multimedialnego na poziomie podstawowym i zastąpienie go innym.


Porty w tych przełącznikach są bardzo elastyczne:
·   Występują w różnych stylach portowych
·   Nie ma ograniczeń dotyczących lokalizacji portu - można je montować z przodu lub z tyłu urządzenia
·   Dostępna jest duża liczba portów.

Niezależnie więc od potrzeb miedzianych, światłowodowych lub gigabitowych portów, rodzina przełączników GREYHOUND może spełnić wymagania zastosowania.


Przemysłowe przełączniki Ethernetowe odporne na trudne warunki środowiskowe
Zaprojektowane dla środowisk przemysłowych przełączniki GREYHOUND są zbudowane tak, aby wytrzymać wysokie temperatury, silne wibracje i wyładowania elektrostatyczne często występujące w elektrowniach, a także w zastosowaniach automatyki przemysłowej.

Zarówno w modernizowanych jak i nowych podstacjach temperatury otoczenia mogą być bardzo wysokie. Przełączniki zapewniają pracę w temperaturach do +70°C i nawet do -40°C.

Przełączniki GREYHOUND są gotowe dla podstacji
Ta nowa rodzina przełączników ma zarówno zasilacze (niskie napięcie i wysokie napięcie) i zatwierdzenia (IEC 61850-3 i IEEE 1613), aby te urządzenia były gotowe do użycia pod dowolną jurysdykcją na świecie.

System zarządzania przełącznikami Hirschmann zapewnia wysoką niezawodność
Nie tylko sam sprzęt zapewnia doskonałą jakość, ale także oprogramowanie przełączników GREYHOUND robi wrażenie. Dla wszystkiego od ochrony sieci po czas działania, system przełączników zapewnia:
·   możliwości zarządzania siecią
·   funkcje diagnostyczne i filtrujące
·   kompleksowe mechanizmy bezpieczeństwa

Na przykład funkcje bezpieczeństwa obejmują kontrolę dostępu na podstawie adresów MAC i portów, automatyczne zapobieganie odmowie usługi, różne poziomy uprawnień, konfigurowalne poziomy haseł i wiele innych możliwości.

Elastyczny, ulepszony dla podstacji i ekonomiczny
W przypadku zastosowań, które zmierzają się z trudnymi warunkami środowiskowymi i znajdują się pod ogromną presją, aby utrzymać niskie koszty, takich jak komunikacja podstacji, przełącznik GREYHOUND jest idealnym produktem o niskim progu wejścia. Połączenie jego ceny, funkcji portów i oprogramowania jest wyjątkowe.

Co najważniejsze, administratorzy sieci mogą reagować na zmieniające się potrzeby zastosowań i dostosowywać konfigurację portów przełączników w terenie - dzięki szybkiemu i łatwemu procesowi instalacji.

W jaki sposób podstawowe moduły z wymiennymi portami mogą być przydatne dla projektu komunikacji podstacji? Czekam na wiadomość od ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Power over Ethernet może zapewnić wiele korzyści na hali produkcyjnej - jeśli zrobisz to dobrze

Ron Tellas
Power over Ethernet (PoE) - technologia, która umożliwia operatorom sieci dostarczanie energii elektrycznej do wielu typów urządzeń za pomocą tego samego kabla, co przesyłane dane - stała się dość powszechna w biurowych środowiskach IT. Niestety, przemysłowe środowiska OT jeszcze nie przyjęły tego w takim samym stopniu. A szkoda, bo zalety PoE mogą mieć jeszcze większą wagę na hali produkcyjnej. Jednak PoE w obszarach OT niesie ze sobą także dodatkowe wyzwania - wyzwania, z których pracownicy IT mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto, jak wprowadzić „moc” PoE do Twojego zakładu - zachowując jednocześnie optymalną niezawodność zarówno transferu danych, jak i przepływu mocy.


Elektryczność w dowolnym miejscu i czasie Jedną z kluczowych zalet PoE jest to, że prawie każdy może bezpiecznie ustanowić nowe połączenie zasilania bez konieczności wzywania licencjonowanego elektryka. Napięcie jest niskie i nie ma ciężkiego okablowania lub potrzeby dla gniazdka sieciowego. Jeśli na przykład mus…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

Inżynier ADX może połączyć Twoje działy IT i OT

Jeremy Friedmar
Przez dziesięciolecia środowisko biurowe znajdowało się w sieci Ethernet, hala fabryczna działała niezależnie w sieci, a każde z nich było szczęśliwie oddzielne w swoich działaniach i nie wymagały zbyt dużego kontaktu ze sobą. Teraz, wraz z rozprzestrzenianiem się sieci Ethernet po stronie przemysłowej i organizacją zbiegającą się w jedną sieć danych obejmującą zarówno technologie informacyjne (IT), jak i technologię operacyjną (OT), konflikt wydaje się nieunikniony - który departament uzyskuje nadzór i kontrolę nad siecią Ethernet?

Wiele organizacji odkrywa - być może nie bez odrobiny bólu - że pytanie "albo/albo" może być problematyczne. Przepaść między IT a OT, we wszystkim od procesów, przez wiedzę do kultury, może być dość duża. Od samego początku dział, który tradycyjnie odpowiada za przepływ danych, oraz departament odpowiedzialny za kontrole przemysłowe, mają zasadniczo różne motywy działań. W przypadku OT, dostępność jest najważniejsza, co oznacza mili…