Przejdź do głównej zawartości

Nowe opłacalne przemysłowe przełączniki Ethernet dla podstacji

Tim Wallaert

Każda branża jest dziś pod presją, aby obniżyć koszty, a jednocześnie zwiększyć elastyczność. Szczególnym przykładem jest elektroenergetyka, gdzie z jednej strony powstają inicjatywy mające na celu zwiększenie dwukierunkowej komunikacji danych do spełnienia wizji inteligentnej sieci, a z drugiej strony, utrzymywanie kosztów na niskim poziomie jest niezbędne.


Na poziomie podstacji, wiele sieci jest modernizowanych do przemysłowych sieci komunikacyjnych Ethernet, a jak pisaliśmy we wcześniejszym wpisie, obejmuje to włączenie starszych urządzeń szeregowych w celu ograniczenia kosztów. Innym sposobem kontrolowania kosztów jest zaspokojenie potrzeb związanych z przełączaniem Ethernetu za pomocą taniego, a jednocześnie wytrzymałego i elastycznego przełącznika.

Hirschmann właśnie wprowadził nowy przełącznik Gigabit Ethernet, który idealnie nadaje się do zaspokojenia tych potrzeb. Jeśli jesteś inżynierem lub integratorem systemów, który potrzebuje ulepszonego przełącznika podstawowego, to urządzenie może być bardzo przydatne. Dodatkowo ma jeszcze jedną zaletę – posiada podstawowe moduły z wymiennymi portami, zapewniające dużą elastyczność.

Podstawowe moduły z wymiennymi portami do zmiany wymagań sieciowych
Rodzina produktów Hirschmann GREYHOUND jest jedną z pierwszych linii wytrzymałych przełączników dostępnych z konfigurowalnymi i wymiennymi modułami medialnymi, które nadążają za zmieniającymi się potrzebami sieci. Zmiana konfiguracji portów jest tak prosta, jak wyjęcie modułu multimedialnego na poziomie podstawowym i zastąpienie go innym.


Porty w tych przełącznikach są bardzo elastyczne:
·   Występują w różnych stylach portowych
·   Nie ma ograniczeń dotyczących lokalizacji portu - można je montować z przodu lub z tyłu urządzenia
·   Dostępna jest duża liczba portów.

Niezależnie więc od potrzeb miedzianych, światłowodowych lub gigabitowych portów, rodzina przełączników GREYHOUND może spełnić wymagania zastosowania.


Przemysłowe przełączniki Ethernetowe odporne na trudne warunki środowiskowe
Zaprojektowane dla środowisk przemysłowych przełączniki GREYHOUND są zbudowane tak, aby wytrzymać wysokie temperatury, silne wibracje i wyładowania elektrostatyczne często występujące w elektrowniach, a także w zastosowaniach automatyki przemysłowej.

Zarówno w modernizowanych jak i nowych podstacjach temperatury otoczenia mogą być bardzo wysokie. Przełączniki zapewniają pracę w temperaturach do +70°C i nawet do -40°C.

Przełączniki GREYHOUND są gotowe dla podstacji
Ta nowa rodzina przełączników ma zarówno zasilacze (niskie napięcie i wysokie napięcie) i zatwierdzenia (IEC 61850-3 i IEEE 1613), aby te urządzenia były gotowe do użycia pod dowolną jurysdykcją na świecie.

System zarządzania przełącznikami Hirschmann zapewnia wysoką niezawodność
Nie tylko sam sprzęt zapewnia doskonałą jakość, ale także oprogramowanie przełączników GREYHOUND robi wrażenie. Dla wszystkiego od ochrony sieci po czas działania, system przełączników zapewnia:
·   możliwości zarządzania siecią
·   funkcje diagnostyczne i filtrujące
·   kompleksowe mechanizmy bezpieczeństwa

Na przykład funkcje bezpieczeństwa obejmują kontrolę dostępu na podstawie adresów MAC i portów, automatyczne zapobieganie odmowie usługi, różne poziomy uprawnień, konfigurowalne poziomy haseł i wiele innych możliwości.

Elastyczny, ulepszony dla podstacji i ekonomiczny
W przypadku zastosowań, które zmierzają się z trudnymi warunkami środowiskowymi i znajdują się pod ogromną presją, aby utrzymać niskie koszty, takich jak komunikacja podstacji, przełącznik GREYHOUND jest idealnym produktem o niskim progu wejścia. Połączenie jego ceny, funkcji portów i oprogramowania jest wyjątkowe.

Co najważniejsze, administratorzy sieci mogą reagować na zmieniające się potrzeby zastosowań i dostosowywać konfigurację portów przełączników w terenie - dzięki szybkiemu i łatwemu procesowi instalacji.

W jaki sposób podstawowe moduły z wymiennymi portami mogą być przydatne dla projektu komunikacji podstacji? Czekam na wiadomość od ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…