Przejdź do głównej zawartości

Projekt podstacji podziemnych zapewnia wysoką niezawodność

Belden

Podstacje transformatorowe są używane do konwersji poziomów wysokiego napięcia w elektrycznych systemach dystrybucyjnych na niższe poziomy napięcia do użytku w domach i firmach. Lokalizacja podstacji może być jednak trudna, ponieważ wiele osób uważa, że ​​są one brzydkie i zmniejszają wartość nieruchomości.

Wyzwanie to jest jeszcze większe w środowiskach miejskich, gdzie zapotrzebowanie na energię jest wysokie, ale przestrzeń dostępna pod budowę podstacji transformatorowej jest ograniczona. Tak wyglądała sytuacja niemieckiej spółki energetycznej Mainova AG (Mainova), dużego regionalnego dostawcy energii, obsługującego około miliona osób w regionie Frankfurtu.

Firma chciała sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię swoich klientów w gęsto zaludnionym centrum miasta. Po rozważeniu kilku opcji, Mainova zdecydowała się na pionierskie rozwiązanie, czyli podziemną stację elektroenergetyczną.


To innowacyjne podejście było w stanie spełnić wszystkie funkcje tradycyjnej podstacji transformatorowej i ograniczyć wymaganą przestrzeń nad ziemią do niewielkiego budynku dostępowego. Rzućmy okiem na to, jak została zaprojektowana infrastruktura komunikacyjna w tym najnowocześniejszym obiekcie, aby niezawodnie dostarczać mocy potrzebnej.

Kluczowe parametry tego projektu elektrycznej podstacji
Czynnikiem pobudzającym dla tego projektu było zwiększenie zapotrzebowania na moc we frankfurckiej metropolii, ponieważ coraz więcej firm znajduje się w centrum miasta. Kluczowi klienci w tym obszarze obejmują wiele firm świadczących usługi finansowe, co sprawia, że ​​niezawodne dostarczanie energii jest bardzo ważne.

Lokalizacja węzła cieplnego znajduje się w centralnej, gęsto zaludnionej okolicy, w pobliżu pięknie odrestaurowanej Starej Opery. Dlatego bezpieczeństwo stanowiło kolejny główny problem.

Inne wymagania dla podstacji były następujące:
·    Trzy transformatory musiały przetworzyć energię elektryczną z 110 000 woltów na 10 000 woltów dla lokalnej sieci dystrybucyjnej
·    Podstacja transformatorowa musiała być obsługiwana zdalnie z oddzielnego centrum sterowania, w tym monitorowana, kontrolowana i zarządzana
·    Lokalizacja stacji elektroenergetycznej, pomiędzy drogą główną a rzeką, zwiększała ryzyko zanieczyszczenia wód gruntowych
·    Aby utworzyć znormalizowaną topologię sieci dla podstacji Mainova, która byłaby zgodna z IEC 60870-5-104 i która miałaby również zastosowanie do przyszłych podstacji IEC 61850
·    Biorąc pod uwagę pionierski charakter projektu, Mainova chciała współpracować z partnerami o sprawdzonej wiedzy

Wzmocnione, solidne i niezawodne podstacje
Personel z Europejskiego Centrum Kompetencji Belden (centrum usług oferujące doradztwo, szkolenia i wsparcie) oraz integrator systemów (Kapsch Carrier Solutions) współpracowali z zespołem z Mainova w celu zaplanowania projektu sieci.
Wybrano topologię pierścieniową dla infrastruktury komunikacyjnej podziemnej stacji transformatorowej.

W ramach zakładu zainstalowano kompaktowe zarządzalne przełączniki Ethernet. Przełączniki te mają wysoki poziom odporności na wstrząsy, wibracje i zakłócenia elektromagnetyczne i mogą być stosowane w rozszerzonym zakresie temperatur od -40°C do + 70°C (-40°F do 158°F). Są również zgodne z IEC 61850.

Przełączniki na poziomie podstawowym są podłączone do szkieletowych przełączników stelażowych do szybkiego Ethernetu.

Dodatkowe produkty sieciowe zostały wykorzystane, aby umożliwić zrównoważenie w okresach szczytowych. Nadmiarowa komunikacja dla całej sieci jest gwarantowana za pomocą przełączników obsługujących protokół redundancji mediów (MRP). Zaletą tego protokołu jest optymalizacja czasu rekonfiguracji w przypadku awarii sieci.

Aby kontrolować i monitorować stację transformatorową, sieć lokalna została zaprojektowana do łączenia wszystkich urządzeń sterujących i bezpieczeństwa. System SCADA składa raporty i wartości pomiarowe z poszczególnych urządzeń kontroli podstawowej i przekazuje je do centrum sterowania za pośrednictwem zewnętrznej sieci szkieletowej. Polecenia z centrum kontroli są rozprowadzane za pośrednictwem sieci lokalnej do odpowiednich urządzeń podstawowej kontroli.
Ostateczna sieć zapewnia najwyższy poziom niezawodności, dostępności i bezpieczeństwa. Przestój jest dodatkowo zminimalizowany dzięki pięcioletniej gwarancji i kompletnemu pakietowi obsługi klienta.

Cały projekt nie tylko spełniał wszystkie pierwotne kryteria, ale również został ukończony zgodnie z harmonogramem i w ramach budżetu.

Innowacyjna podziemna podstacja Mainova znajduje się tylko kilkaset metrów od Starej Opery we Frankfurcie.

Miejska elektrownia z zatwierdzeniem społecznym
"Podstacje podziemne to przyszłość energii elektrycznej na obszarach miejskich, a projekt ten był dla wszystkich wygrany.
Nasi klienci mają niezawodną energię, której potrzebują, społeczność jest szczęśliwa, że zminimalizowaliśmy zajmowane przez nas miejsce i utrzymaliśmy zieleni w parku budując ogród na szczycie instalacji.
Dodatkowo mamy bezpieczny system, który zaspokoi potrzeby energetyczne tego obszaru przez co najmniej kolejne 40 lat."

- Andreas Hallwirth NRM Netzdienste Rhein-Main GmbH, spółka zależna Mainova
Aby uzyskać pełne informacje na temat tego projektu, w tym schemat sieci i zdjęcia, pobierz studium przypadku Mainova.

Jakie wyzwania stoją przed Tobą, jeśli chodzi o podstacje komunikacji sieciowej? Czekam na wiadomość od Ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Zmniejsz swoje maszyny, używając mniejszych kabli

Sri Senthamaraikannan Mniejsze maszyny zaczynają się od mniejszych kabli Jeśli jesteś konstruktorem maszyn, wiesz, jak ważny jest trend miniaturyzacji i jak nieustannie musisz dążyć do projektowania precyzyjnych i wydajnych maszyn. Mniejsze maszyny zmniejszają zapotrzebowanie na energię, zwiększają elastyczność projektowania, pozwalają między innymi na pracę większej liczby maszyn w tej samej zatłoczonej fabryce i obniżają koszty konserwacji. Wszystko to oznacza niższe koszty i większą wydajność. A dla Ciebie mniejsze maszyny oferują nie tylko możliwość sprzedaży większej ich liczby, ale także oszczędzają czas i pieniądze na każdym etapie procesu produkcyjnego - od zaopatrzenia, przez montaż, wysyłkę, logistykę, aż po instalację. Aby to wesprzeć, Belden opracował wysokiej jakości, wytrzymały przemysłowo kabel elektroniczny, który oferuje taką samą wydajność jak tradycyjny kabel elektroniczny 300 V – a jest znacznie mniejszy i bardziej elastyczny. Kabel  SpaceMaker  ma oko

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb