Przejdź do głównej zawartości

Przemysłowe przełączniki Ethernet korzystają z podstacji na obszarach wiejskich Indii

Belden

Obszary wiejskie w Indiach mogą nie przychodzić na myśl, kiedy wyobrażacie sobie nowoczesną inteligentną sieć stacji bazujących na Ethernecie. Jednak to właśnie zostało zainstalowane w 2015 roku w północnej części prowincji Haryana.

Rosnący popyt na energię ze strony zarówno klientów miejskich, jak i wiejskich skłonił lokalną firmę energetyczną do rozbudowy systemu elektroenergetycznego, poprzez dodanie pięciu nowych podstacji. W tym samym czasie dla wszystkich podstacji wdrożono nowy system automatyki podstacji, tj. nowy projekt sieci LAN (lokalnej sieci komputerowej) do komunikacji między urządzeniami.


Narzędzie to współpracowało z lokalnym integratorem systemów, Venson Electric (Venson), który dostarczył nowy system sterowania i ochrony stacji, w tym sieć komunikacyjną.
Przyjrzyjmy się, jak Venson stworzył niezawodną sieć do przekazywania krytycznych informacji w trudnym środowisku o dużym natężeniu ruchu.

Wymagania projektowe podstacji Haryana
Indie doświadczyły stałego wzrostu gospodarczego w ostatnim dziesięcioleciu, a prognoza wzrostu PKB na lata 2015-16 wyniosła 7,5%. W Haryana przełożyło się to na rosnące zapotrzebowanie na elektryczność wewnętrzną i przemysłową w regionie o powierzchni 25 000 kilometrów.

Szczegóły projektu obejmują:
·    System automatyki podstacji (SAS) zaprojektowano w celu ochrony, monitorowania i sterowania działaniem mechanizmu przełączającego dla linii zasilających 66 kV, transformatorów obniżających napięcie 66/33 kV i linii wychodzących 33 kV.
·    Dane pochodzą z 30 przekaźników zabezpieczeniowych zamontowanych na panelach sterowania i przekaźników. Komunikacja między przekaźnikami odbywa się za pośrednictwem sieci opartej na Ethernecie z wykorzystaniem protokołów zgodnych z normą IEC61850.
·    Panele przekaźników znajdują się w schronach zewnętrznych w odległych lokalizacjach.

Unikalne wymagania dla sprzętu do komunikacji podstacji były następujące:
·    Zdolność do wytrzymywania ekstremalnych upałów i wilgoci, a także na dużych wysokościach
·    Niskie wymagania konserwacyjne do obsługi zdalnych podstacji
·    Zgodność z normą IEC 61850 w zakresie interoperacyjności ze sprzętem zabezpieczającym i sterującym
·    Wysoka wydajność do obsługi dużych i rosnących ilości danych
·    Łatwość zdalnego zarządzania
·    Możliwość montażu na stelażu
·    Redundancja zasilania


Wzmocnione, wydajne przemysłowe przełączniki Ethernet
Belden dostarczył dwa kluczowe elementy końcowego rozwiązania.
Pierwszym z nich są przełączniki stelażowe Gigabit, które zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowań związanych z wytwarzaniem i dystrybucją energii. Przełączniki te spełniają wymagania projektu Haryana, w tym łączność Gigabit Ethernet, bardzo wysokie tolerancje środowiskowe i długie, niewymagające konserwacji cykle życia.

Przełączniki integrują się bezpośrednio z oprogramowaniem SCADA IEC 61850 w taki sam sposób, jak inne urządzenia IED (inteligentne urządzenia elektroniczne) z wykorzystaniem protokołu MMS (Manufacturing Messaging Specification).

Drugi składnik to wbudowane przełączniki Ethernet. Przełączniki te zapewniają łatwy sposób dodawania łączności sieciowej do urządzeń. Korzystanie ze sprawdzonych podzespołów przełączających wysokiej jakości redukuje również ryzyko i koszty rozwoju oraz przyspiesza projekt.

W tym przypadku wbudowane przełączniki Hirschmanna zostały wbudowane w bramki SCADA z iGrid. Bramki przesyłają dane pomiarowe, zmiany stanu, dane zdarzeń i awarii z podstacji do centrum sterowania. Przesyłają również polecenia z powrotem do podstacji, zapewniając dwukierunkową komunikację "inteligentnej sieci".


Projekt komunikacji podstacji IEC 61850
Wiele przedsiębiorstw użyteczności publicznej z dużą liczbą istniejących podstacji będzie traktować ten projekt Haryana z odrobiną zazdrości. Venson był w stanie stworzyć i wdrożyć dwukierunkową sieć komunikacyjną opartą na technologii Ethernet i zgodną z normami IEC 61860 w wiejskich Indiach. Konstrukcja przyszłości zabezpiecza sieć, aby sprostać zmieniającym się potrzebom.

Jest to rzeczywisty przykład wizji Inteligentnej Sieci (Smart Grid), umożliwiający monitorowanie, sterowanie i szybkie przekierowywanie przekazu mocy zgodnie z wymaganiami. Ponadto zastosowanie nowoczesnego sprzętu przełączającego z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa i redundancji powoduje, że instalacja jest natychmiast bezpieczniejsza i bardziej niezawodna niż w przypadku starszych podstacji.

Aby uzyskać pełny opis tego projektu, pobierz studium przypadku „Haryana, India Substation Automation” (w języku angielskim).

Jakie wyzwania związane z komunikacją podstacji stoją przed Tobą? Czekam na wiadomość od Ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox
W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję.
Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie wydłużyć c…

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil
Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link. Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść.
Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zbyt późno rozpoznają wyso…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…