Przejdź do głównej zawartości

Przemysłowe przełączniki Ethernet korzystają z podstacji na obszarach wiejskich Indii

Belden

Obszary wiejskie w Indiach mogą nie przychodzić na myśl, kiedy wyobrażacie sobie nowoczesną inteligentną sieć stacji bazujących na Ethernecie. Jednak to właśnie zostało zainstalowane w 2015 roku w północnej części prowincji Haryana.

Rosnący popyt na energię ze strony zarówno klientów miejskich, jak i wiejskich skłonił lokalną firmę energetyczną do rozbudowy systemu elektroenergetycznego, poprzez dodanie pięciu nowych podstacji. W tym samym czasie dla wszystkich podstacji wdrożono nowy system automatyki podstacji, tj. nowy projekt sieci LAN (lokalnej sieci komputerowej) do komunikacji między urządzeniami.


Narzędzie to współpracowało z lokalnym integratorem systemów, Venson Electric (Venson), który dostarczył nowy system sterowania i ochrony stacji, w tym sieć komunikacyjną.
Przyjrzyjmy się, jak Venson stworzył niezawodną sieć do przekazywania krytycznych informacji w trudnym środowisku o dużym natężeniu ruchu.

Wymagania projektowe podstacji Haryana
Indie doświadczyły stałego wzrostu gospodarczego w ostatnim dziesięcioleciu, a prognoza wzrostu PKB na lata 2015-16 wyniosła 7,5%. W Haryana przełożyło się to na rosnące zapotrzebowanie na elektryczność wewnętrzną i przemysłową w regionie o powierzchni 25 000 kilometrów.

Szczegóły projektu obejmują:
·    System automatyki podstacji (SAS) zaprojektowano w celu ochrony, monitorowania i sterowania działaniem mechanizmu przełączającego dla linii zasilających 66 kV, transformatorów obniżających napięcie 66/33 kV i linii wychodzących 33 kV.
·    Dane pochodzą z 30 przekaźników zabezpieczeniowych zamontowanych na panelach sterowania i przekaźników. Komunikacja między przekaźnikami odbywa się za pośrednictwem sieci opartej na Ethernecie z wykorzystaniem protokołów zgodnych z normą IEC61850.
·    Panele przekaźników znajdują się w schronach zewnętrznych w odległych lokalizacjach.

Unikalne wymagania dla sprzętu do komunikacji podstacji były następujące:
·    Zdolność do wytrzymywania ekstremalnych upałów i wilgoci, a także na dużych wysokościach
·    Niskie wymagania konserwacyjne do obsługi zdalnych podstacji
·    Zgodność z normą IEC 61850 w zakresie interoperacyjności ze sprzętem zabezpieczającym i sterującym
·    Wysoka wydajność do obsługi dużych i rosnących ilości danych
·    Łatwość zdalnego zarządzania
·    Możliwość montażu na stelażu
·    Redundancja zasilania


Wzmocnione, wydajne przemysłowe przełączniki Ethernet
Belden dostarczył dwa kluczowe elementy końcowego rozwiązania.
Pierwszym z nich są przełączniki stelażowe Gigabit, które zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowań związanych z wytwarzaniem i dystrybucją energii. Przełączniki te spełniają wymagania projektu Haryana, w tym łączność Gigabit Ethernet, bardzo wysokie tolerancje środowiskowe i długie, niewymagające konserwacji cykle życia.

Przełączniki integrują się bezpośrednio z oprogramowaniem SCADA IEC 61850 w taki sam sposób, jak inne urządzenia IED (inteligentne urządzenia elektroniczne) z wykorzystaniem protokołu MMS (Manufacturing Messaging Specification).

Drugi składnik to wbudowane przełączniki Ethernet. Przełączniki te zapewniają łatwy sposób dodawania łączności sieciowej do urządzeń. Korzystanie ze sprawdzonych podzespołów przełączających wysokiej jakości redukuje również ryzyko i koszty rozwoju oraz przyspiesza projekt.

W tym przypadku wbudowane przełączniki Hirschmanna zostały wbudowane w bramki SCADA z iGrid. Bramki przesyłają dane pomiarowe, zmiany stanu, dane zdarzeń i awarii z podstacji do centrum sterowania. Przesyłają również polecenia z powrotem do podstacji, zapewniając dwukierunkową komunikację "inteligentnej sieci".


Projekt komunikacji podstacji IEC 61850
Wiele przedsiębiorstw użyteczności publicznej z dużą liczbą istniejących podstacji będzie traktować ten projekt Haryana z odrobiną zazdrości. Venson był w stanie stworzyć i wdrożyć dwukierunkową sieć komunikacyjną opartą na technologii Ethernet i zgodną z normami IEC 61860 w wiejskich Indiach. Konstrukcja przyszłości zabezpiecza sieć, aby sprostać zmieniającym się potrzebom.

Jest to rzeczywisty przykład wizji Inteligentnej Sieci (Smart Grid), umożliwiający monitorowanie, sterowanie i szybkie przekierowywanie przekazu mocy zgodnie z wymaganiami. Ponadto zastosowanie nowoczesnego sprzętu przełączającego z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa i redundancji powoduje, że instalacja jest natychmiast bezpieczniejsza i bardziej niezawodna niż w przypadku starszych podstacji.

Aby uzyskać pełny opis tego projektu, pobierz studium przypadku „Haryana, India Substation Automation” (w języku angielskim).

Jakie wyzwania związane z komunikacją podstacji stoją przed Tobą? Czekam na wiadomość od Ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Power over Ethernet może zapewnić wiele korzyści na hali produkcyjnej - jeśli zrobisz to dobrze

Ron Tellas
Power over Ethernet (PoE) - technologia, która umożliwia operatorom sieci dostarczanie energii elektrycznej do wielu typów urządzeń za pomocą tego samego kabla, co przesyłane dane - stała się dość powszechna w biurowych środowiskach IT. Niestety, przemysłowe środowiska OT jeszcze nie przyjęły tego w takim samym stopniu. A szkoda, bo zalety PoE mogą mieć jeszcze większą wagę na hali produkcyjnej. Jednak PoE w obszarach OT niesie ze sobą także dodatkowe wyzwania - wyzwania, z których pracownicy IT mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto, jak wprowadzić „moc” PoE do Twojego zakładu - zachowując jednocześnie optymalną niezawodność zarówno transferu danych, jak i przepływu mocy.


Elektryczność w dowolnym miejscu i czasie Jedną z kluczowych zalet PoE jest to, że prawie każdy może bezpiecznie ustanowić nowe połączenie zasilania bez konieczności wzywania licencjonowanego elektryka. Napięcie jest niskie i nie ma ciężkiego okablowania lub potrzeby dla gniazdka sieciowego. Jeśli na przykład mus…

Gotowi na przyszłość już teraz: następna generacja switchy spełnia wymagania sieci TSN

Juergen Schmid
Jak wielu czytelników wie, Belden dobrze zna świat kompaktowych switchy zarządzalnych i jesteśmy dumni z faktu, że operatorzy sieci sprawili, że nasza firma jest liderem na rynku z ponad 700 000 jednostkami działającymi na całym świecie.
Podczas gdy operatorzy wykorzystują te switche z wielkim sukcesem od ponad dziesięciu lat i nadal to robią, Belden słyszał od klientów, że przyspieszenie zapotrzebowania na coraz więcej danych w ich działalnościach przemysłowych doprowadziło do zapotrzebowania na switche o zaawansowanych możliwościach.

Ten napędzany przez IIoT trend dotyczący coraz większej ilości danych produkcyjnych w pobliżu hali produkcyjnej, pomagający producentom zwiększyć wydajność, skrócić czas przestojów i zminimalizować ilość odpadów, doprowadził Belden do rozpoczęcia jednego z najbardziej intensywnych projektów badawczo-rozwojowych w swojej 120-letniej historii. Wynikiem tego wysiłku jest nowa rodzina switchy Hirschmann BOBCAT, z pierwszymi urządzeniami wprowadz…

Terminacja kabla RJ45: Wysoka jakość pomaga zapewnić wysoką wydajność

Sylvia Feng
Jeśli chodzi o instalację przemysłowej sieci Ethernet, terminacja podstawowa - przygotowanie każdego końca każdego kabla, a następnie połączenie go bezpiecznie ze złączem RJ45 - może być jednym z najbardziej trudnych etapów tego procesu. Z ośmioma przewodnikami na kabel i potencjalnie setkami kabli w średniej wielkości instalacji, sporadyczne błędy nie są rzadkością, co może prowadzić do okresowej awarii danych i przerw, które często są trudne do śledzenia, co dodatkowo zwiększa przestoje i frustrację. Oczywiście najlepsze metody nakazują, aby każda terminacja była testowana z góry, a szacunki sugerują, że wynikające z tego współczynniki przeróbek sięgają nawet 8-10%.

Podczas instalowania nowej sieci w budowie maszyn lub w innych zastosowaniach, w których istnieje stosunkowo duża liczba terminacji do wykonania jednorazowo lub na bieżąco, wysoce pożądane jest korzystanie z umiejętności doświadczonego technika. Niestety, wielu operatorów odkrywa, że ​​instalacja sieciowa jest …