Przejdź do głównej zawartości

Pytania dotyczące wdrażania Industrial IoT? IIC ma odpowiedzi.

Jeff Lund

Industrial Internet Consortium (IIC) to globalna organizacja działająca na rzecz przyspieszenia pomyślnego wdrażania narzędzi Industrial Internet of Things (IIoT) w organizacjach wszelkiego rodzaju. Została założona w marcu 2014 r. na podstawie porozumienia między AT&T, Cisco, General Electric, IBM i Intel i obecnie ma ponad 260 członków zlokalizowanych w 30 krajach, a setki innych, nie będących członkami, korzysta z jego zasobów.

Według organizacji, jej misja polega na "dostarczaniu godnego zaufania IIoT, w którym systemy i urządzenia na świecie są bezpiecznie połączone i kontrolowane, aby zapewnić transformacyjne wyniki". Inny opis stwierdza, że ​​"IIC to otwarta, neutralna ‘piaskownica’, w której przemysł, środowisko akademickie i rząd spotykają się, by współpracować, wprowadzać innowacje i stwarzać odpowiednie warunki." Oba opisy są moim zdaniem bardzo trafne.
Korzyści, które zapewnia IIC, są ogromne - organizacja zauważa, że ​​chociaż Internet przemysłowy stanowi warte około 32 biliony dolarów możliwości dla świata korporacyjnego, aż 73% firm nie poczyniło konkretnych planów wdrożenia go w swoich organizacjach.

Jako długoletni członek IIC, Belden od lat ściśle angażuje się w jego działalność. Uważamy, że wykonują znakomitą pracę polegającą na pomaganiu coraz większej liczbie organizacji w skutecznym wdrażaniu nowych technologii i korzystaniu z narzędzi IIoT. Podoba nam się, że koncentrują się one na wysoce wyspecjalizowanej przemysłowej stronie Internet of Things, w przeciwieństwie do wielu organizacji, które są bardziej nastawione na konsumencką stronę IoT.

Podoba nam się również różnorodność IIC - przede wszystkim, podobnie jak Belden obsługuje swoich klientów, IIC ma grupy robocze skupione na obszarach technologii ogólnych zastosowań (architektura, bezpieczeństwo, łączność) stosowanych w odniesieniu do użytkowników końcowych rynku wertykalnego w branżach takich jak energetyka i usługi komunalne, produkcja przemysłowa, górnictwo, inteligentne miasta i transport. IIC nie składa się tylko z producentów, ale posiada również członków rządu i środowiska akademickiego, a także użytkowników końcowych, zapewniając cenną hybrydę perspektyw. IIC ma również bardzo inkluzywną kulturę, która ułatwia firmom każdej wielkości aktywne uczestnictwo i czerpanie korzyści z organizacji. Na przykład, obowiązuje tam struktura warstwowej składki członkowskiej oparta na wielkości firmy. Utrzymują też miejsce w Komitecie Sterującym dla przedstawiciela małej firmy. W rzeczywistości, członek niewielkiej firmy obecnie pełni funkcję wiceprezesa organizacji, a wielu innych przedstawicieli małych firm pełni inne widoczne role.


Jak możesz skorzystać
Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć udział w Industrial Internet Consortium. Bycie częścią organizacji może umożliwić Ci:
• Współpracę i nawiązywanie kontaktów z podobnie myślącymi liderami przemysłowego Internetu, w tym z przedstawicielami małych i dużych innowatorów technologicznych, liderami rynku branżowego, naukowcami, uniwersytetami i rządami
• Zwiększanie innowacyjności i rozwój firmy, poprzez tworzenie nowych przemysłowych przypadków użycia i stanowisk pomiarowych do zastosowania w rzeczywistości
• Dołączenie do innowatorów z branży w zakresie ustalania kierunku i wymagań technologii i zabezpieczeń dla Internetu przemysłowego
• Definiowanie i rozwijanie architektury referencyjnej, struktur i zabezpieczeń niezbędnych do interoperacyjności
• Wpływ na proces globalnego rozwoju standardów dla systemów internetowych i przemysłowych
• Uczestnictwo w dzieleniu się i wymianie praktycznych pomysłów, najlepszych praktyk, lekcji i spostrzeżeń

Po Komitecie Sterującym są grupy robocze działające w różnych obszarach, w tym w zakresie strategii biznesowej i cyklu życia rozwiązań, współpracy, marketingu (gdzie obecnie pełnię funkcję współprzewodniczącego), bezpieczeństwa, technologii i testowania. Te grupy robocze koordynują i ustalają priorytety i wspomagające technologie Internetu przemysłowego w celu przyspieszenia przyjęcia na rynek i ograniczenia barier wejścia. W tym celu każda z tych grup umożliwia wielu określonym grupom zadaniowym pracę nad poszczególnymi wyzwaniami. Członkowie mogą brać udział we wszystkich tych działaniach.

Jedną z najbardziej wartościowych usług świadczonych przez organizację jest tworzenie struktur, które pomagają organizacjom w uznawaniu własnych wysiłków w pewnych kluczowych obszarach. Należą do nich Connectivity Framework i Industrial Internet Security Framework. Przedstawiciele firmy Belden aktywnie włączyli swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę do tworzenia obu tych dokumentów w imieniu branży.

Kolejną ogromną częścią wysiłków grupy i jej wkładem w społeczność IIoT są jej działania w zakresie testowania. The Testbed Working Group tworzy stanowiska testowe dla nowych technologii, nowych aplikacji, nowych produktów, nowych usług i nowych procesów. Zapewniają także możliwość zainicjowania, przemyślenia i rygorystycznego sprawdzenia wyników testów, aby sprawdzić ich przydatność i rentowność przed wejściem na rynek. IIC ma na swoim koncie ponad dwa tuziny procesów badawczych w toku, w tym te związane z inteligentnym zarządzaniem energią, śledzeniem przesyłek, detaliczną analizą wideo, monitorowaniem warunków i wrażliwym na czas networkingiem - tematem, w którym Belden służy ekspercką poradą. Uczestnictwo w testbedach - a także uzyskiwanie dostępu do ich wyników - jest wielką korzyścią z bycia zaangażowanym w IIC. Członkowie mają silny wkład w procesy badawcze i często prowadzą je w swoich własnych zakładach.


Jednak, zgodnie z sugestią, nawet osoby niebędące członkami mogą odnieść korzyści z organizacji, i to od razu. Możesz teraz przejść na stronę https://www.iiconsortium.org/ i przejrzeć ogromny zbiór cennych zasobów, takich jak filmy, seminaria internetowe, wyniki testów, raporty, dokumenty strukturalne, artykuły techniczne, studia przypadków i wiele innych.

Dołącz do Belden w IIC – zapraszamy!
Nie ma wątpliwości, że korzyści wynikające z IIoT będą olbrzymie dla niemal każdej organizacji przemysłowej. Ale równie prawdziwe jest to, że skuteczne wdrażanie technologii wspomagających w sposób systematyczny może być przytłaczającym wyzwaniem. IIC może pomóc. Zachęcamy czytelników do rozważenia członkostwa lub przynajmniej do sprawdzenia zasobów organizacji. Jeśli masz pytania dotyczące naszych doświadczeń z organizacją, chętnie podzielimy się z Tobą szczegółami. Czekamy na spotkanie i współpracę z Tobą dla dobra branży.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej. No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może po

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie