Przejdź do głównej zawartości

4 kluczowe cechy przemysłowego przełącznika Ethernet dla trudnych obszarów operacyjnych

Richard Weatherburn

Sieci przemysłowe potrzebują niezawodnej i bezpiecznej transmisji danych. Działalność w ekstremalnych lub trudnych warunkach - co jest rzeczywistością, z jaką stykają się każdego dnia administratorzy sieci - nie jest dopuszczalnym usprawiedliwieniem zakłóceń lub przestojów działania sieci.
Aby zwiększyć niezawodność i dostępność transmisji danych w tych niebezpiecznych warunkach, wiele osób przechodzi na projekty sieciowe oparte na sieci Ethernet.


Możesz myśleć, że urządzenia Ethernet są najodpowiedniejsze tylko do użytku w sterowni, ograniczając dostępność sieci i ogólną elastyczność. Ale co by było, gdybyś mógł umieścić swoje urządzenia Ethernet również w swoim obszarze operacyjnym? Nie byłbyś już ograniczony do stałych, skonfigurowanych produktów; zamiast tego mógłbyś zaoszczędzić czas i przestrzeń, a jednocześnie zwiększyć dostępność sieci, obniżyć koszty i uprościć proces instalacji - brzmi nieźle?

Cóż, nowa technologia umożliwia menedżerom sieci właśnie to - instalowanie produktów Ethernet bezpośrednio w obszarach operacyjnych, nawet tych podlegających ciągłym wibracjom lub nadmiernemu nagrzewaniu, co dodatkowo obciąża urządzenie, na przykład w maszynowniach na statkach morskich.

Wiele branż może czerpać korzyści z tej zmiany, ale klienci związani z transportem - szczególnie ci działający w portach morskimi i na kolei - mogą teraz cieszyć się modułowością i elastycznością, których nigdy wcześniej nie mieli w swoich produktach sieciowych.


4 najważniejsze cechy urządzeń przemysłowych w trudnych środowiskach
Oto cztery kluczowe cechy, które moim zdaniem należy wziąć pod uwagę przy wyborze produktów sieciowych dla obszarów operacyjnych:

1.    Wymagania instalacyjne: W przypadku zastosowań z ograniczeniami przestrzennymi lub wymagających elastycznych opcji instalacji, poszukaj przełączników, które umożliwiają bezpośredni montaż na ścianie. Należy unikać tych przełączników, które wymagają również instalacji szafek, co może zwiększyć koszt instalacji i złożoność.

2.    Zatwierdzenia branżowe: Przełącznik, który spełnia globalne standardy GL dla kategorii środowiskowej D, jest certyfikowany do stosowania w transporcie, budowie maszyn, przesyłaniu i dystrybucji energii, przemyśle naftowym i gazowym oraz w innych niebezpiecznych środowiskach. Zapewnia to niezawodność działania i nieprzerwaną pracę sieci, pomimo naprężeń i nadmiernego ciepła.

3.    Warunki środowiskowe: Wiele sieci przemysłowych spotyka się z ekstremalnymi temperaturami, a także z drganiami, pyłem i wilgocią. Przełącznik, który może wytrzymać te trudne warunki, może pomóc sieciom przemysłowym uniknąć awarii i pozostać w działaniu.

4.    Wymagania dotyczące czasowej synchronizacji danych: Przełączniki z synchronizacją w czasie i Precision Time Protocol (PTP) pomagają zapewnić dokładny czas kontroli systemu i zbierania danych, co jest kluczowe dla niezawodnej transmisji danych w czasie rzeczywistym.

Biorąc pod uwagę te cztery kwestie, firma Belden zaprojektowała ostatnio nowe przełączniki sieciowe dla jednego z największych producentów silników okrętowych w Europie.

W oparciu o wymagania systemowe i inne potrzeby opracowano najnowszą generację modułowego przełącznika Gigabit firmy Hirschmann (MSP30-X). Aby dowiedzieć się więcej na temat oszczędzania pieniędzy, miejsca i czasu poprzez wdrażanie nowych przełączników modułowych, pobierz ten dokument.


W jaki sposób zapewniasz niezawodność swoich urządzeń w trudnych warunkach przemysłowych? Chcielibyśmy się o tym dowiedzieć!

Komentarz edytora: Artykuł powstał dzięki wiedzy Richarda Weatherburna, starszego menedżera ds. Marketingu odpowiedzialnego za branżę transportową.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej. No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może po

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie