Przejdź do głównej zawartości

Nowy wysoce wydajny, elastyczny kabel do zastosowań VFD

Belden

Czy potrzebujesz kabla VFD (Variable Frequency Drive) do zastosowań na maszynie, gdzie będzie on w ciągłym ruchu? A może potrzebujesz go do instalacji w ciasnych przestrzeniach?
Do tej pory takie sytuacje były trudne do rozwiązania. Z jednej strony, konstrukcja VFD i standardowy drut budowlany THHN lub kabel płaski nie zapewniają odpowiedniej ochrony systemu VFD lub wymaganej giętkości. Z drugiej strony, wysokowydajny kabel Belden VFD nie wymagał dużej elastyczności.


Poprzez sterowanie silnikami przy zmiennych prędkościach, VFD oszczędzają energię i poprawiają kontrolę procesu. Generują one jednak również zakłócenia elektryczne, które mogą zakłócać działanie urządzeń, sieci i systemów sterowania. Takie zakłócenia mogą prowadzić do przerywanej zmienności procesu, a nawet przestojów. Wysokowydajny kabel VFD rozwiązuje problem z hałasem elektrycznym poprzez zapewnienie odpowiedniego uziemienia, izolacji, ekranowania i "utwardzania" bezpieczeństwa przemysłowego w celu ochrony infrastruktury sieci i systemu sterowania.

Dobrą wiadomością jest to, że teraz dostępny jest wysokowydajny i bardzo elastyczny przewód Belden VFD. Przyjrzyjmy się zastosowaniom VFD, które wymagają bardzo elastycznego kabla i zobaczmy, w jaki sposób nasze nowe produkty ułatwiają instalację bez poświęcania jednego z kluczowych elementów potrzebnych do uzyskania wysokiej wydajności.

Zastosowania kabli High Flex VFD
Istnieją dwie ogólne kategorie zastosowań VFD, które wymagają bardzo elastycznego kabla:

1. Zastosowania stałego ruchu
W tych zastosowaniach VFD silniki są montowane na maszynach lub robotach, takich jak w produkcji samochodów lub na urządzeniach przemysłowych, takich jak wtryskarki. Zastosowania te wymagają zgodności z normą NPFA 79 (National Fire Protection Association) dla ciągłego ruchu. (W Europie podobny standard to IEC 602041.1.)


2. Zastosowania, w których elastyczny kabel sprawia, że ​​instalacja jest łatwiejsza
Dla tych zastosowań VFD ważna jest możliwość manipulowania kablem. Przykłady obejmują VFD, które są używane do:
·    Uruchomienia urządzeń procesowych i maszyn
·    Zasilania pomp do przesuwania płynów
·    Napędzania wentylatorów do przenoszenia powietrza
·    Uruchomienia przenośników do transportu szerokiej gamy materiałów
·    Poruszania ramionami robotów do różnych celów

Takie sytuacje często wymagają poprowadzenia dużych kabli w ciasnych przestrzeniach w szafach, gdzie poprawiony promień gięcia i elastyczność są kluczowe dla łatwej instalacji.

Elastyczny kabel do zastosowań VFD - wymagania
Aby spełnić wymagania wyżej opisanych zastosowań, wybierz kabel VFD z:
·    Wystarczającą elastycznością - potrzeba wielu zakresów elastyczności, z 10 milionami cykli zginania dla ciągłego ruchu i zastosowań na maszynach, zgodnie z NFPA 79.
·    Łatwą obsługą - druty z cienkiej żyły miedzianej (z 2000 pojedynczych pasm lub więcej) i giętkie, wykonane z przemysłowego plastiku TPE zapewniają łatwą obsługę kabli podczas instalacji.
·    Utwardzeniem w celu powstrzymania hałasu i wytrzymania trudnych warunków - w szczególności kabel VFD musi zostać zaprojektowany, aby uzyskać optymalną wydajność elektryczną i wytrzymałość fizyczną, znacznie wykraczając poza specyfikacje konstrukcyjne. Istotne znaczenie mają ekranowanie, uziemienie, izolacja i skręcanie.
o  W przypadku izolacji sprawdź, czy jest wykonana z polietylenu "cross-linked" (XLPE). XLPE wytrzymuje napięcia 3 razy wyższe niż w przypadku PVC/nylonu, chroniąc systemy VFD. XLPE zwiększa również wydajność przenoszenia mocy z silnika do napędu i pozwala na dłuższe przebiegi kabli.
·    Wysoką zawartością miedzi - wysoka zawartość miedzi kontroluje hałas elektryczny generowany przez VFD, poprawiając wydajność i niezawodność systemu VFD. Niektóre marki poświęcają ochronę miedzi, aby obniżyć koszty - upewnij się, że wybrany przewód ma odpowiednią ilość miedzi do zastosowania. Uziemienie i folia/plecionka zaprojektowane dla nowych wysokoprężnych kabli VFD firmy Belden, pokazanych poniżej, szczególnie dobrze kontrolują zakłócenia elektryczne.
·    Klasyfikacją UL, C (UL), IEC i inne - pełny zakres zapewnia wszechstronność zastosowań.
·    Długą gwarancją - 10-letnia gwarancja niezawodnej zainstalowanej wydajności zmniejsza całkowite koszty posiadania (Total Cost of Ownership).

Przewód VFD o wysokiej elastyczności i wysokiej wydajności zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji
Wybór i specyfikacja kabla VFD są trudne, ponieważ nie ma dla nich żadnych standardów. Obecnie na rynku jest wiele kabli, które są kablami VFD, ale wiele z nich nie działa dobrze i prowadzi do kosztownych problemów z systemem VFD, przestojami, a nawet kwestiami bezpieczeństwa.

Nowy wysokoprężny kabel VFD firmy Belden został zaprojektowany tak, aby chronić systemy VFD przed hałasem elektrycznym i zapewniać wysoką elastyczność w łatwej instalacji. Pamiętaj, że ilość miedzi w kablu i właściwa instalacja to dwa kluczowe elementy, które najbardziej bezpośrednio wpływają na działanie systemu VFD.


Teraz możliwe jest przesyłanie mocy potrzebnej do napędzania przemysłowych silników maszynowych w celu ciągłego ruchu lub zastosowań o ograniczonej przestrzeni z bardzo wysoką niezawodnością.

Aby ocenić nowy wysokoprężny kabel VFD od Belden osobiście, poproś o bezpłatną próbkę, klikając TUTAJ.
Aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące wyboru kabla VFD, zapoznaj się z tym wpisem.

Czy miałeś problem z instalacją kabli VFD, które nie były wystarczająco elastyczne? Czy doświadczyłeś problemów z szumem? Czekamy na wiadomość o wyzwaniach, którym stawiasz czoła i o tym, jak sobie z nimi radzisz!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Redundancja sieci dla komunikacji dzisiejszych podstacji

Tim Wallaert Czy kiedykolwiek podałeś tylko jeden numer telefonu, pod którym będzie się można z Tobą skontaktować, komuś, kto koniecznie będzie musiał się z Tobą skontaktować w nagłym przypadku? Prawdopodobnie nie. Gdy absolutnie krytyczne znaczenie ma to, żeby wiadomość do Ciebie dotarła, na wszelki wypadek zostawiasz drugi numer jako dodatkowe zabezpieczenie. Twoja sieć przemysłowa nie jest inna. Aby uniknąć ryzyka i kosztów awarii systemu i przestojów, upewnij się, że komunikacja (i operacje) są ciągłe dzięki sieci rezerwowej lub redundantnej. Więc gdzie powinieneś wdrożyć redundantną sieć? Gdyby koszt nie stanowił problemu, zrobiłbyś to wszędzie. Ale miejsce, w którym naprawdę ma to znaczenie, to takie, gdzie pojedynczy punkt awarii może zniszczyć całą komunikację. Liczbę pojedynczych punktów awarii można zminimalizować dzięki odpowiedniej segmentacji sieci. Dzielenie dużych sieci na mniejsze grupy poprawia łatwość zarządzania, niezawodność i obsługę. Pomaga tak

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej. No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może po