Przejdź do głównej zawartości

Nowy wysoce wydajny, elastyczny kabel do zastosowań VFD

Belden

Czy potrzebujesz kabla VFD (Variable Frequency Drive) do zastosowań na maszynie, gdzie będzie on w ciągłym ruchu? A może potrzebujesz go do instalacji w ciasnych przestrzeniach?
Do tej pory takie sytuacje były trudne do rozwiązania. Z jednej strony, konstrukcja VFD i standardowy drut budowlany THHN lub kabel płaski nie zapewniają odpowiedniej ochrony systemu VFD lub wymaganej giętkości. Z drugiej strony, wysokowydajny kabel Belden VFD nie wymagał dużej elastyczności.


Poprzez sterowanie silnikami przy zmiennych prędkościach, VFD oszczędzają energię i poprawiają kontrolę procesu. Generują one jednak również zakłócenia elektryczne, które mogą zakłócać działanie urządzeń, sieci i systemów sterowania. Takie zakłócenia mogą prowadzić do przerywanej zmienności procesu, a nawet przestojów. Wysokowydajny kabel VFD rozwiązuje problem z hałasem elektrycznym poprzez zapewnienie odpowiedniego uziemienia, izolacji, ekranowania i "utwardzania" bezpieczeństwa przemysłowego w celu ochrony infrastruktury sieci i systemu sterowania.

Dobrą wiadomością jest to, że teraz dostępny jest wysokowydajny i bardzo elastyczny przewód Belden VFD. Przyjrzyjmy się zastosowaniom VFD, które wymagają bardzo elastycznego kabla i zobaczmy, w jaki sposób nasze nowe produkty ułatwiają instalację bez poświęcania jednego z kluczowych elementów potrzebnych do uzyskania wysokiej wydajności.

Zastosowania kabli High Flex VFD
Istnieją dwie ogólne kategorie zastosowań VFD, które wymagają bardzo elastycznego kabla:

1. Zastosowania stałego ruchu
W tych zastosowaniach VFD silniki są montowane na maszynach lub robotach, takich jak w produkcji samochodów lub na urządzeniach przemysłowych, takich jak wtryskarki. Zastosowania te wymagają zgodności z normą NPFA 79 (National Fire Protection Association) dla ciągłego ruchu. (W Europie podobny standard to IEC 602041.1.)


2. Zastosowania, w których elastyczny kabel sprawia, że ​​instalacja jest łatwiejsza
Dla tych zastosowań VFD ważna jest możliwość manipulowania kablem. Przykłady obejmują VFD, które są używane do:
·    Uruchomienia urządzeń procesowych i maszyn
·    Zasilania pomp do przesuwania płynów
·    Napędzania wentylatorów do przenoszenia powietrza
·    Uruchomienia przenośników do transportu szerokiej gamy materiałów
·    Poruszania ramionami robotów do różnych celów

Takie sytuacje często wymagają poprowadzenia dużych kabli w ciasnych przestrzeniach w szafach, gdzie poprawiony promień gięcia i elastyczność są kluczowe dla łatwej instalacji.

Elastyczny kabel do zastosowań VFD - wymagania
Aby spełnić wymagania wyżej opisanych zastosowań, wybierz kabel VFD z:
·    Wystarczającą elastycznością - potrzeba wielu zakresów elastyczności, z 10 milionami cykli zginania dla ciągłego ruchu i zastosowań na maszynach, zgodnie z NFPA 79.
·    Łatwą obsługą - druty z cienkiej żyły miedzianej (z 2000 pojedynczych pasm lub więcej) i giętkie, wykonane z przemysłowego plastiku TPE zapewniają łatwą obsługę kabli podczas instalacji.
·    Utwardzeniem w celu powstrzymania hałasu i wytrzymania trudnych warunków - w szczególności kabel VFD musi zostać zaprojektowany, aby uzyskać optymalną wydajność elektryczną i wytrzymałość fizyczną, znacznie wykraczając poza specyfikacje konstrukcyjne. Istotne znaczenie mają ekranowanie, uziemienie, izolacja i skręcanie.
o  W przypadku izolacji sprawdź, czy jest wykonana z polietylenu "cross-linked" (XLPE). XLPE wytrzymuje napięcia 3 razy wyższe niż w przypadku PVC/nylonu, chroniąc systemy VFD. XLPE zwiększa również wydajność przenoszenia mocy z silnika do napędu i pozwala na dłuższe przebiegi kabli.
·    Wysoką zawartością miedzi - wysoka zawartość miedzi kontroluje hałas elektryczny generowany przez VFD, poprawiając wydajność i niezawodność systemu VFD. Niektóre marki poświęcają ochronę miedzi, aby obniżyć koszty - upewnij się, że wybrany przewód ma odpowiednią ilość miedzi do zastosowania. Uziemienie i folia/plecionka zaprojektowane dla nowych wysokoprężnych kabli VFD firmy Belden, pokazanych poniżej, szczególnie dobrze kontrolują zakłócenia elektryczne.
·    Klasyfikacją UL, C (UL), IEC i inne - pełny zakres zapewnia wszechstronność zastosowań.
·    Długą gwarancją - 10-letnia gwarancja niezawodnej zainstalowanej wydajności zmniejsza całkowite koszty posiadania (Total Cost of Ownership).

Przewód VFD o wysokiej elastyczności i wysokiej wydajności zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji
Wybór i specyfikacja kabla VFD są trudne, ponieważ nie ma dla nich żadnych standardów. Obecnie na rynku jest wiele kabli, które są kablami VFD, ale wiele z nich nie działa dobrze i prowadzi do kosztownych problemów z systemem VFD, przestojami, a nawet kwestiami bezpieczeństwa.

Nowy wysokoprężny kabel VFD firmy Belden został zaprojektowany tak, aby chronić systemy VFD przed hałasem elektrycznym i zapewniać wysoką elastyczność w łatwej instalacji. Pamiętaj, że ilość miedzi w kablu i właściwa instalacja to dwa kluczowe elementy, które najbardziej bezpośrednio wpływają na działanie systemu VFD.


Teraz możliwe jest przesyłanie mocy potrzebnej do napędzania przemysłowych silników maszynowych w celu ciągłego ruchu lub zastosowań o ograniczonej przestrzeni z bardzo wysoką niezawodnością.

Aby ocenić nowy wysokoprężny kabel VFD od Belden osobiście, poproś o bezpłatną próbkę, klikając TUTAJ.
Aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące wyboru kabla VFD, zapoznaj się z tym wpisem.

Czy miałeś problem z instalacją kabli VFD, które nie były wystarczająco elastyczne? Czy doświadczyłeś problemów z szumem? Czekamy na wiadomość o wyzwaniach, którym stawiasz czoła i o tym, jak sobie z nimi radzisz!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…