Przejdź do głównej zawartości

Nowy wysoce wydajny, elastyczny kabel do zastosowań VFD

Belden

Czy potrzebujesz kabla VFD (Variable Frequency Drive) do zastosowań na maszynie, gdzie będzie on w ciągłym ruchu? A może potrzebujesz go do instalacji w ciasnych przestrzeniach?
Do tej pory takie sytuacje były trudne do rozwiązania. Z jednej strony, konstrukcja VFD i standardowy drut budowlany THHN lub kabel płaski nie zapewniają odpowiedniej ochrony systemu VFD lub wymaganej giętkości. Z drugiej strony, wysokowydajny kabel Belden VFD nie wymagał dużej elastyczności.


Poprzez sterowanie silnikami przy zmiennych prędkościach, VFD oszczędzają energię i poprawiają kontrolę procesu. Generują one jednak również zakłócenia elektryczne, które mogą zakłócać działanie urządzeń, sieci i systemów sterowania. Takie zakłócenia mogą prowadzić do przerywanej zmienności procesu, a nawet przestojów. Wysokowydajny kabel VFD rozwiązuje problem z hałasem elektrycznym poprzez zapewnienie odpowiedniego uziemienia, izolacji, ekranowania i "utwardzania" bezpieczeństwa przemysłowego w celu ochrony infrastruktury sieci i systemu sterowania.

Dobrą wiadomością jest to, że teraz dostępny jest wysokowydajny i bardzo elastyczny przewód Belden VFD. Przyjrzyjmy się zastosowaniom VFD, które wymagają bardzo elastycznego kabla i zobaczmy, w jaki sposób nasze nowe produkty ułatwiają instalację bez poświęcania jednego z kluczowych elementów potrzebnych do uzyskania wysokiej wydajności.

Zastosowania kabli High Flex VFD
Istnieją dwie ogólne kategorie zastosowań VFD, które wymagają bardzo elastycznego kabla:

1. Zastosowania stałego ruchu
W tych zastosowaniach VFD silniki są montowane na maszynach lub robotach, takich jak w produkcji samochodów lub na urządzeniach przemysłowych, takich jak wtryskarki. Zastosowania te wymagają zgodności z normą NPFA 79 (National Fire Protection Association) dla ciągłego ruchu. (W Europie podobny standard to IEC 602041.1.)


2. Zastosowania, w których elastyczny kabel sprawia, że ​​instalacja jest łatwiejsza
Dla tych zastosowań VFD ważna jest możliwość manipulowania kablem. Przykłady obejmują VFD, które są używane do:
·    Uruchomienia urządzeń procesowych i maszyn
·    Zasilania pomp do przesuwania płynów
·    Napędzania wentylatorów do przenoszenia powietrza
·    Uruchomienia przenośników do transportu szerokiej gamy materiałów
·    Poruszania ramionami robotów do różnych celów

Takie sytuacje często wymagają poprowadzenia dużych kabli w ciasnych przestrzeniach w szafach, gdzie poprawiony promień gięcia i elastyczność są kluczowe dla łatwej instalacji.

Elastyczny kabel do zastosowań VFD - wymagania
Aby spełnić wymagania wyżej opisanych zastosowań, wybierz kabel VFD z:
·    Wystarczającą elastycznością - potrzeba wielu zakresów elastyczności, z 10 milionami cykli zginania dla ciągłego ruchu i zastosowań na maszynach, zgodnie z NFPA 79.
·    Łatwą obsługą - druty z cienkiej żyły miedzianej (z 2000 pojedynczych pasm lub więcej) i giętkie, wykonane z przemysłowego plastiku TPE zapewniają łatwą obsługę kabli podczas instalacji.
·    Utwardzeniem w celu powstrzymania hałasu i wytrzymania trudnych warunków - w szczególności kabel VFD musi zostać zaprojektowany, aby uzyskać optymalną wydajność elektryczną i wytrzymałość fizyczną, znacznie wykraczając poza specyfikacje konstrukcyjne. Istotne znaczenie mają ekranowanie, uziemienie, izolacja i skręcanie.
o  W przypadku izolacji sprawdź, czy jest wykonana z polietylenu "cross-linked" (XLPE). XLPE wytrzymuje napięcia 3 razy wyższe niż w przypadku PVC/nylonu, chroniąc systemy VFD. XLPE zwiększa również wydajność przenoszenia mocy z silnika do napędu i pozwala na dłuższe przebiegi kabli.
·    Wysoką zawartością miedzi - wysoka zawartość miedzi kontroluje hałas elektryczny generowany przez VFD, poprawiając wydajność i niezawodność systemu VFD. Niektóre marki poświęcają ochronę miedzi, aby obniżyć koszty - upewnij się, że wybrany przewód ma odpowiednią ilość miedzi do zastosowania. Uziemienie i folia/plecionka zaprojektowane dla nowych wysokoprężnych kabli VFD firmy Belden, pokazanych poniżej, szczególnie dobrze kontrolują zakłócenia elektryczne.
·    Klasyfikacją UL, C (UL), IEC i inne - pełny zakres zapewnia wszechstronność zastosowań.
·    Długą gwarancją - 10-letnia gwarancja niezawodnej zainstalowanej wydajności zmniejsza całkowite koszty posiadania (Total Cost of Ownership).

Przewód VFD o wysokiej elastyczności i wysokiej wydajności zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji
Wybór i specyfikacja kabla VFD są trudne, ponieważ nie ma dla nich żadnych standardów. Obecnie na rynku jest wiele kabli, które są kablami VFD, ale wiele z nich nie działa dobrze i prowadzi do kosztownych problemów z systemem VFD, przestojami, a nawet kwestiami bezpieczeństwa.

Nowy wysokoprężny kabel VFD firmy Belden został zaprojektowany tak, aby chronić systemy VFD przed hałasem elektrycznym i zapewniać wysoką elastyczność w łatwej instalacji. Pamiętaj, że ilość miedzi w kablu i właściwa instalacja to dwa kluczowe elementy, które najbardziej bezpośrednio wpływają na działanie systemu VFD.


Teraz możliwe jest przesyłanie mocy potrzebnej do napędzania przemysłowych silników maszynowych w celu ciągłego ruchu lub zastosowań o ograniczonej przestrzeni z bardzo wysoką niezawodnością.

Aby ocenić nowy wysokoprężny kabel VFD od Belden osobiście, poproś o bezpłatną próbkę, klikając TUTAJ.
Aby uzyskać dalsze wskazówki dotyczące wyboru kabla VFD, zapoznaj się z tym wpisem.

Czy miałeś problem z instalacją kabli VFD, które nie były wystarczająco elastyczne? Czy doświadczyłeś problemów z szumem? Czekamy na wiadomość o wyzwaniach, którym stawiasz czoła i o tym, jak sobie z nimi radzisz!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł