Przejdź do głównej zawartości

3 korzyści z miniaturyzacji kabli elektronicznych do budowy maszyn

Hillary Whitehead

Ewolucja kabli elektronicznych jest podobna do ewolucji technologii w ogóle - wszystko jest po prostu coraz mniejsze.

Dzieje się to w niemal każdej branży. Wszystko dzieje się wokół nas.

Produkcja przemysłowa nie jest inna. W środowisku produkcyjnym nazywa się to miniaturyzacją. Klienci domagają się korzyści płynących z mniejszych maszyn i mniejszych urządzeń, a producenci wsłuchują się w te oczekiwania.

Czemu? Ponieważ konstruktorzy maszyn wiedzą, że ich klienci planują układ hali produkcyjnej tak samo jak w przypadku kasyna. Każdy automat do gry, który zajmuje miejsce na podłodze kasyna, musi „odrobić” zajmowaną przez siebie przestrzeń, przynosząc zwrot z inwestycji. Ale co, jeśli nowy projekt dla mniejszych automatów do gier oznaczałby, że kasyna mogłyby zmieścić 10 innych automatów w jednym pomieszczeniu? To oznaczałoby więcej pieniędzy. To samo dotyczy hali produkcyjnej. Mniejsze maszyny i urządzenia zapewniają lepszą wydajność i oszczędność kosztów.


Co to oznacza dla kabli elektronicznych?
Miniaturyzacja napędza ewolucję kabli elektronicznych. W miarę jak maszyny stają się mniejsze, nowe kable elektroniczne muszą być zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​mniejszych przestrzeni, którą teraz będą zapewniały maszyny i urządzenia. Potrzeba mniejszych kabli przemysłowych będzie rosła.

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób te mniejsze, bardziej elastyczne kable utrzymają się w środowisku przemysłowym. Istnieje kilka cech, które te kable powinny posiadać, aby spełniać potrzeby zarówno miniaturyzacji, jak i trudnych warunków panujących w hali produkcyjnej.
Jeśli rozważasz uaktualnienia teraz lub w przyszłości, czas zrozumieć, czym są te cechy i co one oznaczają dla Ciebie.

Zalety nowych kabli elektronicznych
A więc, co mają te nowe kable elektroniczne, czego brakowało starym? Istnieje kilka cech, które muszą spełniać nowe kable elektroniczne, aby sprostać rosnącym wymaganiom producentów maszyn i ich użytkowników końcowych. Obejmują one:

Mniej zajmowanego miejsca. Ze względu na miniaturyzację, kable muszą być mniejsze i lżejsze, aby zmniejszyć całkowity obszar kabla.
Co to dla ciebie oznacza? Zajmujące mało miejsca kable ułatwią życie Tobie i Twoim klientom na kilka sposobów, w tym:
·    Usuwanie nadmiaru przestrzeni z twoich projektów. Oznacza to, że możesz zmieścić więcej kabli w istniejącej przestrzeni i więcej maszyn w hali produkcyjnej.
·    Oszczędzanie klientowi czasu instalacji. Przy mniejszych kablach inżynierowie mogą łatwo poprowadzić kabel wokół ciasnych zakrętów lub w trudno dostępnych miejscach.
·    Zmniejszenie ciężaru swoich maszyn. Bez ciężkich wiązek kabli obciążających roboty mobilne w hali produkcyjnej, użytkownicy końcowi zobaczą większą wydajność w produkcji.

Większa elastyczność. Dokładny, skomplikowany routing, który towarzyszy mniejszym maszynom i urządzeniom, wymaga kabli o wyższym promieniu gięcia, co oznacza, że ​​mogą się zginać bardziej, nie łamiąc się ani nie wpływając na wydajność.
Co to dla ciebie oznacza? Dzięki odpowiednio elastycznym kablom nie musisz się martwić o:
·    Kable w twoich maszynach pękające pod wpływem umieszczenia w ciasnych, ograniczonych przestrzeniach.
·    Twoich klientów poświęcających dodatkowy czas i pieniądze, aby dopasować większe, nieprzemysłowe kable do miejsc nie przeznaczonych dla nich.

Zdolność do wytrzymania w trudnych warunkach. Tylko dlatego, że kable są mniejsze i bardziej elastyczne, nie oznacza, że ​​mogą poświęcić wytrzymałość lub wydajność. Ustawienia przemysłowe nadal narażają kabel elektroniczny na trudne warunki.
Co to dla ciebie oznacza? Jeśli znajdziesz odpowiednie kable elektroniczne odpowiednie dla danego zastosowania, te zajmujące niewiele miejsca kable mogą zapewnić taką samą wydajność, jakiej oczekiwali w przeszłości Twoi klienci. Zapewni Ci to spokój ducha, wiedząc, że kable trzymają się z dala od wilgoci, ekstremalnego ciepła i nadmiernych wibracji.


Jako konstruktor maszyn wiem, że stale poszukujesz sposobów na ulepszenie projektu. Jeśli twój obecny projekt nie spełnia potrzeb zmieniającego się rynku i zwiększonego popytu na miniaturyzację, czas na zmiany. Znalezienie kabli spełniających powyższe wymagania będzie niezbędnym krokiem do wprowadzenia tej zmiany.

Belden odpowiada na zapotrzebowanie na miniaturyzację dzięki nowym kablom SpaceMaker Electronic. Kable te spełniają wszystkie powyższe wymagania. Zapewniają do 74 procent dokładniejszy promień zgięcia i do 52 procent oszczędności miejsca. Co więcej, są one zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach i wspierane przez 10-letnią gwarancję producenta Belden.

Chcesz uaktualnić swój kabel elektroniczny? Pamiętaj, aby przetestować kabel Belden, zamawiając bezpłatną próbkę już dziś. Poczujesz i zobaczysz różnicę!

Czy potrzebujesz pomocy przy modernizacji kabla elektronicznego lub masz pytania dotyczące właściwych kabli do swojego zastosowania? Proszę o kontakt na Hillary.Whitehead@belden.com. Czekam na wiadomość od ciebie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Power over Ethernet może zapewnić wiele korzyści na hali produkcyjnej - jeśli zrobisz to dobrze

Ron Tellas
Power over Ethernet (PoE) - technologia, która umożliwia operatorom sieci dostarczanie energii elektrycznej do wielu typów urządzeń za pomocą tego samego kabla, co przesyłane dane - stała się dość powszechna w biurowych środowiskach IT. Niestety, przemysłowe środowiska OT jeszcze nie przyjęły tego w takim samym stopniu. A szkoda, bo zalety PoE mogą mieć jeszcze większą wagę na hali produkcyjnej. Jednak PoE w obszarach OT niesie ze sobą także dodatkowe wyzwania - wyzwania, z których pracownicy IT mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto, jak wprowadzić „moc” PoE do Twojego zakładu - zachowując jednocześnie optymalną niezawodność zarówno transferu danych, jak i przepływu mocy.


Elektryczność w dowolnym miejscu i czasie Jedną z kluczowych zalet PoE jest to, że prawie każdy może bezpiecznie ustanowić nowe połączenie zasilania bez konieczności wzywania licencjonowanego elektryka. Napięcie jest niskie i nie ma ciężkiego okablowania lub potrzeby dla gniazdka sieciowego. Jeśli na przykład mus…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

Inżynier ADX może połączyć Twoje działy IT i OT

Jeremy Friedmar
Przez dziesięciolecia środowisko biurowe znajdowało się w sieci Ethernet, hala fabryczna działała niezależnie w sieci, a każde z nich było szczęśliwie oddzielne w swoich działaniach i nie wymagały zbyt dużego kontaktu ze sobą. Teraz, wraz z rozprzestrzenianiem się sieci Ethernet po stronie przemysłowej i organizacją zbiegającą się w jedną sieć danych obejmującą zarówno technologie informacyjne (IT), jak i technologię operacyjną (OT), konflikt wydaje się nieunikniony - który departament uzyskuje nadzór i kontrolę nad siecią Ethernet?

Wiele organizacji odkrywa - być może nie bez odrobiny bólu - że pytanie "albo/albo" może być problematyczne. Przepaść między IT a OT, we wszystkim od procesów, przez wiedzę do kultury, może być dość duża. Od samego początku dział, który tradycyjnie odpowiada za przepływ danych, oraz departament odpowiedzialny za kontrole przemysłowe, mają zasadniczo różne motywy działań. W przypadku OT, dostępność jest najważniejsza, co oznacza mili…