Przejdź do głównej zawartości

3 korzyści z miniaturyzacji kabli elektronicznych do budowy maszyn

Hillary Whitehead

Ewolucja kabli elektronicznych jest podobna do ewolucji technologii w ogóle - wszystko jest po prostu coraz mniejsze.

Dzieje się to w niemal każdej branży. Wszystko dzieje się wokół nas.

Produkcja przemysłowa nie jest inna. W środowisku produkcyjnym nazywa się to miniaturyzacją. Klienci domagają się korzyści płynących z mniejszych maszyn i mniejszych urządzeń, a producenci wsłuchują się w te oczekiwania.

Czemu? Ponieważ konstruktorzy maszyn wiedzą, że ich klienci planują układ hali produkcyjnej tak samo jak w przypadku kasyna. Każdy automat do gry, który zajmuje miejsce na podłodze kasyna, musi „odrobić” zajmowaną przez siebie przestrzeń, przynosząc zwrot z inwestycji. Ale co, jeśli nowy projekt dla mniejszych automatów do gier oznaczałby, że kasyna mogłyby zmieścić 10 innych automatów w jednym pomieszczeniu? To oznaczałoby więcej pieniędzy. To samo dotyczy hali produkcyjnej. Mniejsze maszyny i urządzenia zapewniają lepszą wydajność i oszczędność kosztów.


Co to oznacza dla kabli elektronicznych?
Miniaturyzacja napędza ewolucję kabli elektronicznych. W miarę jak maszyny stają się mniejsze, nowe kable elektroniczne muszą być zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​mniejszych przestrzeni, którą teraz będą zapewniały maszyny i urządzenia. Potrzeba mniejszych kabli przemysłowych będzie rosła.

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób te mniejsze, bardziej elastyczne kable utrzymają się w środowisku przemysłowym. Istnieje kilka cech, które te kable powinny posiadać, aby spełniać potrzeby zarówno miniaturyzacji, jak i trudnych warunków panujących w hali produkcyjnej.
Jeśli rozważasz uaktualnienia teraz lub w przyszłości, czas zrozumieć, czym są te cechy i co one oznaczają dla Ciebie.

Zalety nowych kabli elektronicznych
A więc, co mają te nowe kable elektroniczne, czego brakowało starym? Istnieje kilka cech, które muszą spełniać nowe kable elektroniczne, aby sprostać rosnącym wymaganiom producentów maszyn i ich użytkowników końcowych. Obejmują one:

Mniej zajmowanego miejsca. Ze względu na miniaturyzację, kable muszą być mniejsze i lżejsze, aby zmniejszyć całkowity obszar kabla.
Co to dla ciebie oznacza? Zajmujące mało miejsca kable ułatwią życie Tobie i Twoim klientom na kilka sposobów, w tym:
·    Usuwanie nadmiaru przestrzeni z twoich projektów. Oznacza to, że możesz zmieścić więcej kabli w istniejącej przestrzeni i więcej maszyn w hali produkcyjnej.
·    Oszczędzanie klientowi czasu instalacji. Przy mniejszych kablach inżynierowie mogą łatwo poprowadzić kabel wokół ciasnych zakrętów lub w trudno dostępnych miejscach.
·    Zmniejszenie ciężaru swoich maszyn. Bez ciężkich wiązek kabli obciążających roboty mobilne w hali produkcyjnej, użytkownicy końcowi zobaczą większą wydajność w produkcji.

Większa elastyczność. Dokładny, skomplikowany routing, który towarzyszy mniejszym maszynom i urządzeniom, wymaga kabli o wyższym promieniu gięcia, co oznacza, że ​​mogą się zginać bardziej, nie łamiąc się ani nie wpływając na wydajność.
Co to dla ciebie oznacza? Dzięki odpowiednio elastycznym kablom nie musisz się martwić o:
·    Kable w twoich maszynach pękające pod wpływem umieszczenia w ciasnych, ograniczonych przestrzeniach.
·    Twoich klientów poświęcających dodatkowy czas i pieniądze, aby dopasować większe, nieprzemysłowe kable do miejsc nie przeznaczonych dla nich.

Zdolność do wytrzymania w trudnych warunkach. Tylko dlatego, że kable są mniejsze i bardziej elastyczne, nie oznacza, że ​​mogą poświęcić wytrzymałość lub wydajność. Ustawienia przemysłowe nadal narażają kabel elektroniczny na trudne warunki.
Co to dla ciebie oznacza? Jeśli znajdziesz odpowiednie kable elektroniczne odpowiednie dla danego zastosowania, te zajmujące niewiele miejsca kable mogą zapewnić taką samą wydajność, jakiej oczekiwali w przeszłości Twoi klienci. Zapewni Ci to spokój ducha, wiedząc, że kable trzymają się z dala od wilgoci, ekstremalnego ciepła i nadmiernych wibracji.


Jako konstruktor maszyn wiem, że stale poszukujesz sposobów na ulepszenie projektu. Jeśli twój obecny projekt nie spełnia potrzeb zmieniającego się rynku i zwiększonego popytu na miniaturyzację, czas na zmiany. Znalezienie kabli spełniających powyższe wymagania będzie niezbędnym krokiem do wprowadzenia tej zmiany.

Belden odpowiada na zapotrzebowanie na miniaturyzację dzięki nowym kablom SpaceMaker Electronic. Kable te spełniają wszystkie powyższe wymagania. Zapewniają do 74 procent dokładniejszy promień zgięcia i do 52 procent oszczędności miejsca. Co więcej, są one zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach i wspierane przez 10-letnią gwarancję producenta Belden.

Chcesz uaktualnić swój kabel elektroniczny? Pamiętaj, aby przetestować kabel Belden, zamawiając bezpłatną próbkę już dziś. Poczujesz i zobaczysz różnicę!

Czy potrzebujesz pomocy przy modernizacji kabla elektronicznego lub masz pytania dotyczące właściwych kabli do swojego zastosowania? Proszę o kontakt na Hillary.Whitehead@belden.com. Czekam na wiadomość od ciebie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł