Przejdź do głównej zawartości

4 zalety uniwersalnych modułów I/O dla inteligentnych fabryk

Julian Vosseler

Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) rewolucjonizuje produkcję i wymaga większej wydajności. Ponieważ firmy konkurują ze sobą o szybsze i tańsze wprowadzanie swoich produktów na rynek, potrzebują prostych rozwiązań, które umożliwią im sprawne działanie - wszystko za jednym dotknięciem palca.

Ponieważ nie ma czasu ani budżetu na specjalne narzędzia lub drogich, wysoko wyszkolonych inżynierów i elektryków, konstruktorzy maszyn potrzebują produktów łatwych w obsłudze, instalacji i konserwacji. Jak czytaliście w poprzednim poście na blogu o Smart Factory of the Future, ta potrzeba napędza trend automatyzacji przemysłowej zwany "plug-and-produce".

W jaki sposób Plug-and-Produce wpływa na inteligentne fabryki?
Aby to zrozumieć, rozważmy podobny termin, który prawdopodobnie już znasz - "plug-and-play". Produkt plug-and-play, jak sama nazwa wskazuje, może być po prostu podłączony i włączony - i tak to działa. Zapewnia łatwość obsługi i niezawodną pracę. Praktyczne rozszerzenie produktów typu "plug-and-play", gdy stosuje się je w całym zakładzie przemysłowym, ustąpiło miejsca terminowi "plug-and-produce (podłącz i produkuj)".

Wiele firm zajmujących się tworzeniem sieci i łączności rozwija swoje produkty zgodnie z zasadami plug-and-produce. Dzięki nowej gamie potencjalnych produktów i rozwiązań na wyciągnięcie ręki, konstruktorzy maszyn zobaczą wiele bezpośrednich korzyści.

Jednym z takich produktów są uniwersalne moduły wejścia/wyjścia (I/O). Uniwersalne moduły I/O są niezbędne do budowy sieci działających w nowym świecie plug-and-produce. To nie tylko ułatwia życie konstruktorom maszyn, ale ma również bezpośredni wpływ na wyniki finansowe. Jest to szczególnie cenne dla konstruktorów maszyn, którzy zmagają się z ograniczeniami przestrzeni i budżetu lub większymi wymaganiami dotyczącymi mocy i wydajności.


Uniwersalne moduły I/O dla inteligentnych fabryk i budowy maszyn
Jeśli chcesz, aby wizja "plug-and-produce" stała się rzeczywistością, będziesz potrzebował uniwersalnych modułów I/O. Przyjrzyjmy się, jaki wpływ będą miały te one na konstruktorów maszyn i jakie cztery kluczowe korzyści przyniosą:

1. Mniejsza złożoność. Najbardziej idealny moduł I/O jest naprawdę uniwersalny. Pozwala na wykorzystanie aktualnych lub starych projektów maszyn, przy jednoczesnym ułatwieniu przyszłej aktualizacji.

Uniwersalne moduły I/O nie wymagają specjalnych wejść ani wyjść. Możliwość zakupu modułu z tak wieloma wejściami lub wyjściami, ile potrzebujesz - w przeciwieństwie do ograniczenia do typowych 8 wejść i 8 wyjść - oznacza, że ​​możesz dostosować moduł do swoich potrzeb, zamiast na odwrót.

Ponadto gotowy do użycia moduł I/O zawiera dodatkowe adaptery. Pozwala to producentom maszyn nie tylko kupować moduły z potrzebnymi obiektami, ale także zmieniać kurs i dostosowywać się do różnych zastosowań bez wiercenia nowych otworów montażowych.

2. Ulepszone zapasy. Wybór uniwersalnego modułu I/O może pomóc w zaopatrzeniu się w mniejszą liczbę typów i wariantów produktu, a ostatecznie w usprawnienie dostaw. Konstruktorzy maszyn mogą przechowywać jeden moduł na półce i dostosowywać go do wszystkich aplikacji.
Dobry moduł I/O ma odwzorowanie bitowe między fizycznymi portami modułu a reprezentacją logiczną. Oznacza to, że długość odwzorowania można skonfigurować w dowolny sposób, który należy wymieniać z dowolnym modułem używanym w maszynie.
Jeśli więc oprogramowanie w module I/O jest kompatybilne ze wszystkimi pozostałymi modułami na komputerze, potrzeba wielu modułów I/O znika, a zapasy są uproszczone. A, przy mniejszej liczbie typów urządzeń do magazynowania, potrzeba mniej miejsca na części zapasowe.

3. Globalne wykorzystanie. Uniwersalne moduły I/O powinny spełniać wiele przemysłowych protokołów do użytku globalnego i regionalnego, w tym PROFINET i EtherNet/IP.
Bez tej możliwości konstruktorzy maszyn do globalnych operacji zostają zablokowani zastępując moduły I/O na maszynach, aby spełnić wymagania specyficzne dla danego kraju lub specyficzne dla protokołu. Obejmuje to niezliczone warianty produktów oraz szeroki i złożony łańcuch dostawców.
Ale dzięki właściwemu modułowi I/O, który spełnia wiele różnych protokołów branżowych, globalna obsługa jest bezproblemowa.

4. Większy wpływ na wynik finansowy. Moduły I/O, które są bardziej elastyczne i łatwe do dostosowania, oznacza to, że Twoi klienci nie muszą poświęcać czasu i pieniędzy na szkolenie swoich pracowników odnośnie nowych modułów. Dzięki mniejszej liczbie szkoleń, łatwiejszej wymianie modułów i krótszym przestojom konstruktorzy maszyn mogą pomóc swoim klientom zwiększyć ogólną wydajność i obniżyć koszty.


Ponadto możliwość korzystania z jednego modułu dla wielu zastosowań zamiast ciągłego zakupu nowych w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb pozytywnie wpływa na wyniki finansowe.
Te zalety pokazują, że uniwersalne moduły I/O są kluczem do działania w nowym, plug-and-produce, środowisku budowy maszyn. Jeśli konstruktorzy maszyn znajdą właściwe moduły I/O, mogą uprościć operacje i zaoszczędzić pieniądze - w zasadzie, robić więcej za mniej.
Aby ułatwić producentom maszyn przekształcenie ich w sieć typu plug-and-produce, Belden i Lumberg Automation stworzyli rodzinę urządzeń dla inteligentnych fabryk, która obejmuje aktywne moduły I/O, koncentratory I/O, rozproszone jednostki sterujące (DCU), przełączniki Ethernet, złącza i kable.

Moduły LioN-Power Active I/O nie tylko oferują korzyści, które opisaliśmy, ale wspierają one zarówno PROFINET i Ethernet/IP jak i różne komponenty zasilające. Ich zdolność do obsługi wielu protokołów zmniejsza liczbę wymaganych przedmiotów lub części zamiennych. Ogólnie rzecz biorąc, cechy tego produktu sprawiają, że jest on ekonomiczny, łatwy w obsłudze i elastyczny. Aby dowiedzieć się więcej o tych uniwersalnych modułach I/O, kliknij tutaj.

Czy doświadczyłeś korzyści z uniwersalnych operacji I/O? Czy miałeś z tym jakieś problemy? Na jakim etapie przejścia do infrastruktury typu plug-and-produce jesteś? Czekamy na wiadomość od ciebie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

Zmniejsz swoje maszyny, używając mniejszych kabli

Sri Senthamaraikannan Mniejsze maszyny zaczynają się od mniejszych kabli Jeśli jesteś konstruktorem maszyn, wiesz, jak ważny jest trend miniaturyzacji i jak nieustannie musisz dążyć do projektowania precyzyjnych i wydajnych maszyn. Mniejsze maszyny zmniejszają zapotrzebowanie na energię, zwiększają elastyczność projektowania, pozwalają między innymi na pracę większej liczby maszyn w tej samej zatłoczonej fabryce i obniżają koszty konserwacji. Wszystko to oznacza niższe koszty i większą wydajność. A dla Ciebie mniejsze maszyny oferują nie tylko możliwość sprzedaży większej ich liczby, ale także oszczędzają czas i pieniądze na każdym etapie procesu produkcyjnego - od zaopatrzenia, przez montaż, wysyłkę, logistykę, aż po instalację. Aby to wesprzeć, Belden opracował wysokiej jakości, wytrzymały przemysłowo kabel elektroniczny, który oferuje taką samą wydajność jak tradycyjny kabel elektroniczny 300 V – a jest znacznie mniejszy i bardziej elastyczny. Kabel  SpaceMaker  ma oko