Przejdź do głównej zawartości

4 zalety uniwersalnych modułów I/O dla inteligentnych fabryk

Julian Vosseler

Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) rewolucjonizuje produkcję i wymaga większej wydajności. Ponieważ firmy konkurują ze sobą o szybsze i tańsze wprowadzanie swoich produktów na rynek, potrzebują prostych rozwiązań, które umożliwią im sprawne działanie - wszystko za jednym dotknięciem palca.

Ponieważ nie ma czasu ani budżetu na specjalne narzędzia lub drogich, wysoko wyszkolonych inżynierów i elektryków, konstruktorzy maszyn potrzebują produktów łatwych w obsłudze, instalacji i konserwacji. Jak czytaliście w poprzednim poście na blogu o Smart Factory of the Future, ta potrzeba napędza trend automatyzacji przemysłowej zwany "plug-and-produce".

W jaki sposób Plug-and-Produce wpływa na inteligentne fabryki?
Aby to zrozumieć, rozważmy podobny termin, który prawdopodobnie już znasz - "plug-and-play". Produkt plug-and-play, jak sama nazwa wskazuje, może być po prostu podłączony i włączony - i tak to działa. Zapewnia łatwość obsługi i niezawodną pracę. Praktyczne rozszerzenie produktów typu "plug-and-play", gdy stosuje się je w całym zakładzie przemysłowym, ustąpiło miejsca terminowi "plug-and-produce (podłącz i produkuj)".

Wiele firm zajmujących się tworzeniem sieci i łączności rozwija swoje produkty zgodnie z zasadami plug-and-produce. Dzięki nowej gamie potencjalnych produktów i rozwiązań na wyciągnięcie ręki, konstruktorzy maszyn zobaczą wiele bezpośrednich korzyści.

Jednym z takich produktów są uniwersalne moduły wejścia/wyjścia (I/O). Uniwersalne moduły I/O są niezbędne do budowy sieci działających w nowym świecie plug-and-produce. To nie tylko ułatwia życie konstruktorom maszyn, ale ma również bezpośredni wpływ na wyniki finansowe. Jest to szczególnie cenne dla konstruktorów maszyn, którzy zmagają się z ograniczeniami przestrzeni i budżetu lub większymi wymaganiami dotyczącymi mocy i wydajności.


Uniwersalne moduły I/O dla inteligentnych fabryk i budowy maszyn
Jeśli chcesz, aby wizja "plug-and-produce" stała się rzeczywistością, będziesz potrzebował uniwersalnych modułów I/O. Przyjrzyjmy się, jaki wpływ będą miały te one na konstruktorów maszyn i jakie cztery kluczowe korzyści przyniosą:

1. Mniejsza złożoność. Najbardziej idealny moduł I/O jest naprawdę uniwersalny. Pozwala na wykorzystanie aktualnych lub starych projektów maszyn, przy jednoczesnym ułatwieniu przyszłej aktualizacji.

Uniwersalne moduły I/O nie wymagają specjalnych wejść ani wyjść. Możliwość zakupu modułu z tak wieloma wejściami lub wyjściami, ile potrzebujesz - w przeciwieństwie do ograniczenia do typowych 8 wejść i 8 wyjść - oznacza, że ​​możesz dostosować moduł do swoich potrzeb, zamiast na odwrót.

Ponadto gotowy do użycia moduł I/O zawiera dodatkowe adaptery. Pozwala to producentom maszyn nie tylko kupować moduły z potrzebnymi obiektami, ale także zmieniać kurs i dostosowywać się do różnych zastosowań bez wiercenia nowych otworów montażowych.

2. Ulepszone zapasy. Wybór uniwersalnego modułu I/O może pomóc w zaopatrzeniu się w mniejszą liczbę typów i wariantów produktu, a ostatecznie w usprawnienie dostaw. Konstruktorzy maszyn mogą przechowywać jeden moduł na półce i dostosowywać go do wszystkich aplikacji.
Dobry moduł I/O ma odwzorowanie bitowe między fizycznymi portami modułu a reprezentacją logiczną. Oznacza to, że długość odwzorowania można skonfigurować w dowolny sposób, który należy wymieniać z dowolnym modułem używanym w maszynie.
Jeśli więc oprogramowanie w module I/O jest kompatybilne ze wszystkimi pozostałymi modułami na komputerze, potrzeba wielu modułów I/O znika, a zapasy są uproszczone. A, przy mniejszej liczbie typów urządzeń do magazynowania, potrzeba mniej miejsca na części zapasowe.

3. Globalne wykorzystanie. Uniwersalne moduły I/O powinny spełniać wiele przemysłowych protokołów do użytku globalnego i regionalnego, w tym PROFINET i EtherNet/IP.
Bez tej możliwości konstruktorzy maszyn do globalnych operacji zostają zablokowani zastępując moduły I/O na maszynach, aby spełnić wymagania specyficzne dla danego kraju lub specyficzne dla protokołu. Obejmuje to niezliczone warianty produktów oraz szeroki i złożony łańcuch dostawców.
Ale dzięki właściwemu modułowi I/O, który spełnia wiele różnych protokołów branżowych, globalna obsługa jest bezproblemowa.

4. Większy wpływ na wynik finansowy. Moduły I/O, które są bardziej elastyczne i łatwe do dostosowania, oznacza to, że Twoi klienci nie muszą poświęcać czasu i pieniędzy na szkolenie swoich pracowników odnośnie nowych modułów. Dzięki mniejszej liczbie szkoleń, łatwiejszej wymianie modułów i krótszym przestojom konstruktorzy maszyn mogą pomóc swoim klientom zwiększyć ogólną wydajność i obniżyć koszty.


Ponadto możliwość korzystania z jednego modułu dla wielu zastosowań zamiast ciągłego zakupu nowych w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb pozytywnie wpływa na wyniki finansowe.
Te zalety pokazują, że uniwersalne moduły I/O są kluczem do działania w nowym, plug-and-produce, środowisku budowy maszyn. Jeśli konstruktorzy maszyn znajdą właściwe moduły I/O, mogą uprościć operacje i zaoszczędzić pieniądze - w zasadzie, robić więcej za mniej.
Aby ułatwić producentom maszyn przekształcenie ich w sieć typu plug-and-produce, Belden i Lumberg Automation stworzyli rodzinę urządzeń dla inteligentnych fabryk, która obejmuje aktywne moduły I/O, koncentratory I/O, rozproszone jednostki sterujące (DCU), przełączniki Ethernet, złącza i kable.

Moduły LioN-Power Active I/O nie tylko oferują korzyści, które opisaliśmy, ale wspierają one zarówno PROFINET i Ethernet/IP jak i różne komponenty zasilające. Ich zdolność do obsługi wielu protokołów zmniejsza liczbę wymaganych przedmiotów lub części zamiennych. Ogólnie rzecz biorąc, cechy tego produktu sprawiają, że jest on ekonomiczny, łatwy w obsłudze i elastyczny. Aby dowiedzieć się więcej o tych uniwersalnych modułach I/O, kliknij tutaj.

Czy doświadczyłeś korzyści z uniwersalnych operacji I/O? Czy miałeś z tym jakieś problemy? Na jakim etapie przejścia do infrastruktury typu plug-and-produce jesteś? Czekamy na wiadomość od ciebie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…