Przejdź do głównej zawartości

SPS IPC Drives 2017: Największe trendy i technologie

Industrial IT Team

Każdego roku dostawcy i konsumenci wszystkich rzeczy związanych z automatyką przemysłową i elektryczną tłumnie przybywają na wystawę SPS IPC Drives. W tym roku zaprezentowano szeroką gamę eksponatów z najnowszymi i największymi w branży automatyzacji trendami, tematami i technologiami.

Na potrzeby tego wpisu spotkaliśmy się z członkami zespołu Belden, którzy wzięli udział w targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze w Niemczech, aby lepiej zrozumieć, co wydarzenie miało do zaoferowania.


P: Dlaczego Belden aktywnie uczestniczy w SPS Drives? Co wyróżnia go na tle innych wystaw?
O: Pokaz SPS jest premierowym pokazem w Europie i być może na całym świecie, z myślą o najnowszych trendach w automatyce. Ze względu na jego znaczenie firmy inwestują dużo w bardzo innowacyjne stanowiska, które są o wiele bardziej pomysłowe niż typowa wystawa. Z tego powodu oferuje doskonałą platformę dla Belden, aby pokazać najnowsze innowacje IIoT i poznać najnowsze produkty i rozwiązania dla komunikacji przemysłowej. Wydarzenia takie jak te są świetnymi okazjami do nauki, ponieważ dosłownie pokazują korzyści wynikające ze zwiększonej automatyzacji zamiast jedynie mówić ludziom o tym.

P: Wygląda na to, że eksponaty były świetną okazją do pogłębienia wiedzy dla odwiedzających. Na czym skupiał się Belden? Co przyniósł, aby podzielić się z branżą?
O: Naszym przesłaniem w tym roku była innowacja. Zaprezentowaliśmy kilka nowych produktów, takich jak nasz przełącznik DRAGON PTN z technologią MPLS, nasze moduły Li0N-Power I/O z wbudowanymi jednostkami sterowania rozproszonego (DCU) oraz nowa, wysokowysprzężalna linia kablowa MachFlex. Belden wykazał także, że Time Sensitive Networking (TSN) - bardzo popularny temat tegorocznej imprezy - umożliwia wydajniejszą pracę tej nowej technologii.

P: Biorąc udział w wydarzeniu, czego oczekiwaliśce? Które tematy, trendy lub technologie okazały się najbardziej wyróżniające?
O: Jest to wydarzenie, które odwiedzamy każdego roku, ale kilku członków naszego zespołu wcześniej nie uczestniczyło w imprezie SPS IPC Drives. Choć wiedzieli, że jest to impreza na dużą skalę, można śmiało powiedzieć, że prawdziwie olbrzymi zakres wydarzeń znacznie przekroczył ich oczekiwania. Spędziliśmy dużo czasu odwiedzając inne eksponaty. Koniec końców, mówienie o technologiach sieciowych TSN i urządzeniach sieciowych o dużej przepustowości wydawało się wspólnym wątkiem w większości dziedzin. Chociaż Belden był pionierem w rozwoju tej technologii, byliśmy zaskoczeni i podekscytowani faktem, że znalazła się ona w widocznym miejscu na wielu innych stoiskach!

P: Co chcecie, aby klienci, którzy nie mogli uczestniczyć w programie, wiedzieli o Belden w związku z tymi trendami i technologiami?
O: Belden zaprezentował pierwsze na świecie moduły wejścia/wyjścia obsługujące wszystkie trzy standardowe protokoły przemysłowe Ethernet - PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT - w jednym urządzeniu, teraz jako wersja 16DIO. To uniwersalne urządzenie może być instalowane w nowych maszynach/aplikacjach, ale może być również używane, gdy konieczne jest doposażenie. Tradycyjnie każdy dostawca systemu wejścia/wyjścia ma swoje własne odwzorowanie bitowe, ale to uniwersalne urządzenie Lumberg Automation jest w stanie je konwertować, więc nie trzeba już zmieniać programu, oszczędzając znaczną ilość czasu inżynieryjnego.
Firma Hirschmann zaprezentowała imponująco bezbłędne, bezpieczne i niezawodne rozwiązania zapewniające bezpieczny zdalny dostęp do maszyn, na przykład za pomocą maszyny do napełniania i pakowania. Były również wyposażone w kompaktową i ekonomiczną bezprzewodową obsługę maszyn i systemów transportowych w środowisku logistycznym, aby wykazać poparcie dla trendów w kierunku inteligentnych maszyn.
Wreszcie Hirschmann wykazał, że są wiodącą firmą dla systemów komunikacyjnych TSN gotowych do zastosowań krytycznych/deterministycznych w czasie. W niedalekiej przyszłości zobowiązujemy się do dalszego rozwoju technologii TSN i dostarczenia przemysłowych przełączników Ethernet obsługiwanych przez TSN, które noszą logo "TSN Ready".
Całe portfolio marek Belden jest poświęcone nieustannym innowacjom i dodawaniu nowych funkcji i technologii, które ułatwiają Ci życie!

P: W tym roku wydarzenie to obejmowało nowy obszar o tematyce wyzwań związanych z pracą z technologiami produkcyjnymi. Czy mieliście okazję odwiedzić tę wystawę? Jakie były Wasze wrażenia? Jakie wyzwania lub obawy związane z branżą słyszycie najczęściej od ludzi?
O: Kilkoro z nas miało okazję odwiedzić i pozostało nam całkiem jasne pojęcie o tym, jak zmienia się branża. Współdziałanie technologii produkcji, platform IT i sztucznej inteligencji napędza cyfrową transformację globalnego przemysłu. Niezawodne sieci komunikacyjne i elastyczne systemy łączności umożliwiają zupełnie nowe formy biznesu, pracy i współpracy. Technologie wspierające różne zjawiska, takie jak miniaturyzacja i cyfryzacja, odgrywają kluczową rolę w kontekście efektywnej produkcji Industrie 4.0. W odpowiedzi na technologie, takie jak coraz mniejsze czujniki i siłowniki, rośnie popyt na mniejsze i bardziej elastyczne rozwiązania komunikacyjne.
Inne technologie, które obsługują takie funkcje, jak zbieranie danych, analizowanie i konserwacja predykcyjna w środowisku produkcyjnym, wymagają inteligentnych maszyn. Maszyny te są wyposażone w najnowocześniejsze systemy łączności i sieci, które spełniają wymagania przyszłości i gwarantują bezpieczną i niezawodną komunikację danych w środowisku przemysłowym. Zmienia to również rolę pracowników fabryk, którzy mają teraz bezpośredni dostęp do wszystkich istotnych danych produkcyjnych i maszynowych. Inteligentne maszyny wspierają ich w szybkim podejmowaniu decyzji na miejscu.
Łatwo dostrzec, jak te technologie stworzyły efekt falowy w branży.


P: Patrząc wstecz na tegoroczną edycję SPS IPC Drives, co według Was najbardziej rzucało się w oczy?
O: Wspaniale jest widzieć starych/nowych kolegów i spotykać się z klientami. Jasne jest jednak, że to wydarzenie dotyczy zarówno sieci kontaktów, jak i sieci przemysłowych. Ponieważ wiele firm i organizacji uczestniczy we własnych stoiskach i wystawach, zawsze istnieje duch współpracy między wystawcami. Wiele pomysłów na partnerstwo powstaje podczas takich wydarzeń, co nie jest tylko korzyścią dla zaangażowanych firm, ale naprawdę jest korzystne dla klienta.
Ogólnie rzecz biorąc, naszym najlepszym wspomnieniem z tego wydarzenia jest to, jak ekscytujące było zobaczyć, że temat Industrie 4.0 staje się rzeczywistością.

Aby uzyskać więcej informacji na temat najnowszych i największych trendów w automatyce przemysłowej i zobaczyć, co nowego czeka na horyzoncie, pobierz nasz darmowy raport “Communication Technologies for the Smart Factory of the Future” (w języku angielskim).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł