Przejdź do głównej zawartości

SPS IPC Drives 2017: Największe trendy i technologie

Industrial IT Team

Każdego roku dostawcy i konsumenci wszystkich rzeczy związanych z automatyką przemysłową i elektryczną tłumnie przybywają na wystawę SPS IPC Drives. W tym roku zaprezentowano szeroką gamę eksponatów z najnowszymi i największymi w branży automatyzacji trendami, tematami i technologiami.

Na potrzeby tego wpisu spotkaliśmy się z członkami zespołu Belden, którzy wzięli udział w targach SPS IPC Drives 2017 w Norymberdze w Niemczech, aby lepiej zrozumieć, co wydarzenie miało do zaoferowania.


P: Dlaczego Belden aktywnie uczestniczy w SPS Drives? Co wyróżnia go na tle innych wystaw?
O: Pokaz SPS jest premierowym pokazem w Europie i być może na całym świecie, z myślą o najnowszych trendach w automatyce. Ze względu na jego znaczenie firmy inwestują dużo w bardzo innowacyjne stanowiska, które są o wiele bardziej pomysłowe niż typowa wystawa. Z tego powodu oferuje doskonałą platformę dla Belden, aby pokazać najnowsze innowacje IIoT i poznać najnowsze produkty i rozwiązania dla komunikacji przemysłowej. Wydarzenia takie jak te są świetnymi okazjami do nauki, ponieważ dosłownie pokazują korzyści wynikające ze zwiększonej automatyzacji zamiast jedynie mówić ludziom o tym.

P: Wygląda na to, że eksponaty były świetną okazją do pogłębienia wiedzy dla odwiedzających. Na czym skupiał się Belden? Co przyniósł, aby podzielić się z branżą?
O: Naszym przesłaniem w tym roku była innowacja. Zaprezentowaliśmy kilka nowych produktów, takich jak nasz przełącznik DRAGON PTN z technologią MPLS, nasze moduły Li0N-Power I/O z wbudowanymi jednostkami sterowania rozproszonego (DCU) oraz nowa, wysokowysprzężalna linia kablowa MachFlex. Belden wykazał także, że Time Sensitive Networking (TSN) - bardzo popularny temat tegorocznej imprezy - umożliwia wydajniejszą pracę tej nowej technologii.

P: Biorąc udział w wydarzeniu, czego oczekiwaliśce? Które tematy, trendy lub technologie okazały się najbardziej wyróżniające?
O: Jest to wydarzenie, które odwiedzamy każdego roku, ale kilku członków naszego zespołu wcześniej nie uczestniczyło w imprezie SPS IPC Drives. Choć wiedzieli, że jest to impreza na dużą skalę, można śmiało powiedzieć, że prawdziwie olbrzymi zakres wydarzeń znacznie przekroczył ich oczekiwania. Spędziliśmy dużo czasu odwiedzając inne eksponaty. Koniec końców, mówienie o technologiach sieciowych TSN i urządzeniach sieciowych o dużej przepustowości wydawało się wspólnym wątkiem w większości dziedzin. Chociaż Belden był pionierem w rozwoju tej technologii, byliśmy zaskoczeni i podekscytowani faktem, że znalazła się ona w widocznym miejscu na wielu innych stoiskach!

P: Co chcecie, aby klienci, którzy nie mogli uczestniczyć w programie, wiedzieli o Belden w związku z tymi trendami i technologiami?
O: Belden zaprezentował pierwsze na świecie moduły wejścia/wyjścia obsługujące wszystkie trzy standardowe protokoły przemysłowe Ethernet - PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT - w jednym urządzeniu, teraz jako wersja 16DIO. To uniwersalne urządzenie może być instalowane w nowych maszynach/aplikacjach, ale może być również używane, gdy konieczne jest doposażenie. Tradycyjnie każdy dostawca systemu wejścia/wyjścia ma swoje własne odwzorowanie bitowe, ale to uniwersalne urządzenie Lumberg Automation jest w stanie je konwertować, więc nie trzeba już zmieniać programu, oszczędzając znaczną ilość czasu inżynieryjnego.
Firma Hirschmann zaprezentowała imponująco bezbłędne, bezpieczne i niezawodne rozwiązania zapewniające bezpieczny zdalny dostęp do maszyn, na przykład za pomocą maszyny do napełniania i pakowania. Były również wyposażone w kompaktową i ekonomiczną bezprzewodową obsługę maszyn i systemów transportowych w środowisku logistycznym, aby wykazać poparcie dla trendów w kierunku inteligentnych maszyn.
Wreszcie Hirschmann wykazał, że są wiodącą firmą dla systemów komunikacyjnych TSN gotowych do zastosowań krytycznych/deterministycznych w czasie. W niedalekiej przyszłości zobowiązujemy się do dalszego rozwoju technologii TSN i dostarczenia przemysłowych przełączników Ethernet obsługiwanych przez TSN, które noszą logo "TSN Ready".
Całe portfolio marek Belden jest poświęcone nieustannym innowacjom i dodawaniu nowych funkcji i technologii, które ułatwiają Ci życie!

P: W tym roku wydarzenie to obejmowało nowy obszar o tematyce wyzwań związanych z pracą z technologiami produkcyjnymi. Czy mieliście okazję odwiedzić tę wystawę? Jakie były Wasze wrażenia? Jakie wyzwania lub obawy związane z branżą słyszycie najczęściej od ludzi?
O: Kilkoro z nas miało okazję odwiedzić i pozostało nam całkiem jasne pojęcie o tym, jak zmienia się branża. Współdziałanie technologii produkcji, platform IT i sztucznej inteligencji napędza cyfrową transformację globalnego przemysłu. Niezawodne sieci komunikacyjne i elastyczne systemy łączności umożliwiają zupełnie nowe formy biznesu, pracy i współpracy. Technologie wspierające różne zjawiska, takie jak miniaturyzacja i cyfryzacja, odgrywają kluczową rolę w kontekście efektywnej produkcji Industrie 4.0. W odpowiedzi na technologie, takie jak coraz mniejsze czujniki i siłowniki, rośnie popyt na mniejsze i bardziej elastyczne rozwiązania komunikacyjne.
Inne technologie, które obsługują takie funkcje, jak zbieranie danych, analizowanie i konserwacja predykcyjna w środowisku produkcyjnym, wymagają inteligentnych maszyn. Maszyny te są wyposażone w najnowocześniejsze systemy łączności i sieci, które spełniają wymagania przyszłości i gwarantują bezpieczną i niezawodną komunikację danych w środowisku przemysłowym. Zmienia to również rolę pracowników fabryk, którzy mają teraz bezpośredni dostęp do wszystkich istotnych danych produkcyjnych i maszynowych. Inteligentne maszyny wspierają ich w szybkim podejmowaniu decyzji na miejscu.
Łatwo dostrzec, jak te technologie stworzyły efekt falowy w branży.


P: Patrząc wstecz na tegoroczną edycję SPS IPC Drives, co według Was najbardziej rzucało się w oczy?
O: Wspaniale jest widzieć starych/nowych kolegów i spotykać się z klientami. Jasne jest jednak, że to wydarzenie dotyczy zarówno sieci kontaktów, jak i sieci przemysłowych. Ponieważ wiele firm i organizacji uczestniczy we własnych stoiskach i wystawach, zawsze istnieje duch współpracy między wystawcami. Wiele pomysłów na partnerstwo powstaje podczas takich wydarzeń, co nie jest tylko korzyścią dla zaangażowanych firm, ale naprawdę jest korzystne dla klienta.
Ogólnie rzecz biorąc, naszym najlepszym wspomnieniem z tego wydarzenia jest to, jak ekscytujące było zobaczyć, że temat Industrie 4.0 staje się rzeczywistością.

Aby uzyskać więcej informacji na temat najnowszych i największych trendów w automatyce przemysłowej i zobaczyć, co nowego czeka na horyzoncie, pobierz nasz darmowy raport “Communication Technologies for the Smart Factory of the Future” (w języku angielskim).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej. No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może po

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie