Przejdź do głównej zawartości

Jak szybko uruchomić przełączniki Ethernetu przemysłowego?

Juergen Schmid

Dążenie do produktywności i wysokiej dostępności produkcji oznacza, że ​​prawdopodobnie nie masz wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się nowych rzeczy - nawet jeśli ten sposób pozwoliłby Ci w efekcie na zaoszczędzenie sporo czasu. Jeśli jesteś względnie niezaznajomiony z przemysłową siecią Ethernet i sprzętem, który się z nią łączy, możesz być zaskoczony, gdy poznasz oszczędzające czas możliwości dostępne w dostępnych do użytku przełącznikach. Dzięki odpowiedniemu zapleczu i wiedzy możesz sprawić, że twoje przełączniki sieciowe będą działać szybko i bezproblemowo.
Poniżej omówię, jak korzystać z wbudowanych funkcji przełącznika, które pomogą przyspieszyć proces uruchamiania i wdrażania. Kiedy przeczytasz ten artykuł, będziesz wiedzieć, w jaki sposób sprawić, aby przełączniki działały znacznie szybciej.

Konfigurowanie przełączników bez kabla szeregowego
Tradycyjną metodą konfiguracji przełącznika jest rozpoczęcie połączenia z nim za pomocą portu szeregowego i kabla szeregowego. Ale w wielu przypadkach, właściwy kabel szeregowy i program terminala RS232 do podłączenia laptopa do przełącznika nie są przydatne.
Możesz jednak kontynuować bez tych elementów, jeśli masz program do użycia w przypadku konfiguracji. Niektóre z tych narzędzi konfiguracji online są oferowane bezpłatnie. Przykład, z którego będę korzystał, ze względu na to, że jestem z nim najlepiej zaznajomiony, to nasz darmowy program HiDiscovery od Hirschmanna

Oto kroki, które możesz podjąć:
1.  Po prostu połącz łańcuchowo swoje nowe przełączniki, podłącz laptopa do jednego z nich za pomocą kabla Ethernet i uruchom HiDiscovery. Program generuje listę przełączników, nawet jeśli nie mają adresu IP.
2.  Następnie identyfikuj i oznaczaj przełączniki, przypisując im adres IP i ustaw inne parametry, takie jak maska ​​podsieci i brama domyślna.


Dodatkową zaletą niektórych narzędzi konfiguracji online, w tym HiDiscovery, jest wykrywanie urządzeń z duplikatami adresów IP. Zwróć uwagę na tę funkcję, ponieważ pomocne jest powiadomienie o problemach z siecią, zanim staną się problemami operacyjnymi.

Dostęp do dokumentacji przełącznika Ethernet
Często podczas konfigurowania przełącznika należy odwołać się do jego dokumentacji. Możesz sprawdzić, jakich ustawień konfiguracji użyć lub dowiedzieć się, jaki wpływ ma określone ustawienie. Ale prawo Murphy'ego oznacza, że ​​wydrukowana dokumentacja nigdy nie jest w pobliżu.
Zamiast polować na nie, narzędzia konfiguracyjne, takie jak HiDiscovery, zawierają interfejs WWW dla przełączników, który dostarcza informacji kontekstowych, a te pomagają szybko i sprawnie wykonać zadanie.

Wybór właściwego przełącznika: sześć funkcji, które muszą posiadać
Aby szybko zainstalować przemysłowe przełączniki Ethernet, upewnij się, że mają sześć następujących funkcji:
1.  Możliwość komunikowania się z nimi przez Ethernet zamiast RS232
2.  Korzystanie z prostego narzędzia programowego do konfigurowania adresów IP i innych atrybutów
3.  Przycisk w narzędziu programowym, który ułatwia identyfikację przełącznika i oznaczenie urządzenia
4.  Automatyczne wykrywanie duplikatów adresów IP
5.  Zintegrowana dokumentacja i pomoc kontekstowa
6.  Wbudowany generator plików konfiguracyjnych dla protokołów przemysłowych

Jeśli oszczędność czasu i odnoszenie sukcesu za pierwszym razem są dla ciebie ważne, pamiętaj, aby szukać sterowanych przełączników z tymi możliwościami. Pomoże Ci to zaoszczędzić trochę czasu, który możesz przeznaczyć na pogłębienie swojej wiedzy o sieciach przemysłowych Ethernet!

Więc jak teraz skonfigurować przełączniki Ethernet? Czy powyższe możliwości okażą się pomocne?
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie sieci w przemysłowych sieciach Ethernet, przejrzyj nasze seminarium internetowe on-demand: "Bezpieczeństwo sieci w przemysłowych sieciach Ethernet" (w języku angielskim).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

Power over Ethernet może zapewnić wiele korzyści na hali produkcyjnej - jeśli zrobisz to dobrze

Ron Tellas
Power over Ethernet (PoE) - technologia, która umożliwia operatorom sieci dostarczanie energii elektrycznej do wielu typów urządzeń za pomocą tego samego kabla, co przesyłane dane - stała się dość powszechna w biurowych środowiskach IT. Niestety, przemysłowe środowiska OT jeszcze nie przyjęły tego w takim samym stopniu. A szkoda, bo zalety PoE mogą mieć jeszcze większą wagę na hali produkcyjnej. Jednak PoE w obszarach OT niesie ze sobą także dodatkowe wyzwania - wyzwania, z których pracownicy IT mogą nie zdawać sobie sprawy. Oto, jak wprowadzić „moc” PoE do Twojego zakładu - zachowując jednocześnie optymalną niezawodność zarówno transferu danych, jak i przepływu mocy.


Elektryczność w dowolnym miejscu i czasie Jedną z kluczowych zalet PoE jest to, że prawie każdy może bezpiecznie ustanowić nowe połączenie zasilania bez konieczności wzywania licencjonowanego elektryka. Napięcie jest niskie i nie ma ciężkiego okablowania lub potrzeby dla gniazdka sieciowego. Jeśli na przykład mus…