Przejdź do głównej zawartości

Jak szybko uruchomić przełączniki Ethernetu przemysłowego?

Juergen Schmid

Dążenie do produktywności i wysokiej dostępności produkcji oznacza, że ​​prawdopodobnie nie masz wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć się nowych rzeczy - nawet jeśli ten sposób pozwoliłby Ci w efekcie na zaoszczędzenie sporo czasu. Jeśli jesteś względnie niezaznajomiony z przemysłową siecią Ethernet i sprzętem, który się z nią łączy, możesz być zaskoczony, gdy poznasz oszczędzające czas możliwości dostępne w dostępnych do użytku przełącznikach. Dzięki odpowiedniemu zapleczu i wiedzy możesz sprawić, że twoje przełączniki sieciowe będą działać szybko i bezproblemowo.
Poniżej omówię, jak korzystać z wbudowanych funkcji przełącznika, które pomogą przyspieszyć proces uruchamiania i wdrażania. Kiedy przeczytasz ten artykuł, będziesz wiedzieć, w jaki sposób sprawić, aby przełączniki działały znacznie szybciej.

Konfigurowanie przełączników bez kabla szeregowego
Tradycyjną metodą konfiguracji przełącznika jest rozpoczęcie połączenia z nim za pomocą portu szeregowego i kabla szeregowego. Ale w wielu przypadkach, właściwy kabel szeregowy i program terminala RS232 do podłączenia laptopa do przełącznika nie są przydatne.
Możesz jednak kontynuować bez tych elementów, jeśli masz program do użycia w przypadku konfiguracji. Niektóre z tych narzędzi konfiguracji online są oferowane bezpłatnie. Przykład, z którego będę korzystał, ze względu na to, że jestem z nim najlepiej zaznajomiony, to nasz darmowy program HiDiscovery od Hirschmanna

Oto kroki, które możesz podjąć:
1.  Po prostu połącz łańcuchowo swoje nowe przełączniki, podłącz laptopa do jednego z nich za pomocą kabla Ethernet i uruchom HiDiscovery. Program generuje listę przełączników, nawet jeśli nie mają adresu IP.
2.  Następnie identyfikuj i oznaczaj przełączniki, przypisując im adres IP i ustaw inne parametry, takie jak maska ​​podsieci i brama domyślna.


Dodatkową zaletą niektórych narzędzi konfiguracji online, w tym HiDiscovery, jest wykrywanie urządzeń z duplikatami adresów IP. Zwróć uwagę na tę funkcję, ponieważ pomocne jest powiadomienie o problemach z siecią, zanim staną się problemami operacyjnymi.

Dostęp do dokumentacji przełącznika Ethernet
Często podczas konfigurowania przełącznika należy odwołać się do jego dokumentacji. Możesz sprawdzić, jakich ustawień konfiguracji użyć lub dowiedzieć się, jaki wpływ ma określone ustawienie. Ale prawo Murphy'ego oznacza, że ​​wydrukowana dokumentacja nigdy nie jest w pobliżu.
Zamiast polować na nie, narzędzia konfiguracyjne, takie jak HiDiscovery, zawierają interfejs WWW dla przełączników, który dostarcza informacji kontekstowych, a te pomagają szybko i sprawnie wykonać zadanie.

Wybór właściwego przełącznika: sześć funkcji, które muszą posiadać
Aby szybko zainstalować przemysłowe przełączniki Ethernet, upewnij się, że mają sześć następujących funkcji:
1.  Możliwość komunikowania się z nimi przez Ethernet zamiast RS232
2.  Korzystanie z prostego narzędzia programowego do konfigurowania adresów IP i innych atrybutów
3.  Przycisk w narzędziu programowym, który ułatwia identyfikację przełącznika i oznaczenie urządzenia
4.  Automatyczne wykrywanie duplikatów adresów IP
5.  Zintegrowana dokumentacja i pomoc kontekstowa
6.  Wbudowany generator plików konfiguracyjnych dla protokołów przemysłowych

Jeśli oszczędność czasu i odnoszenie sukcesu za pierwszym razem są dla ciebie ważne, pamiętaj, aby szukać sterowanych przełączników z tymi możliwościami. Pomoże Ci to zaoszczędzić trochę czasu, który możesz przeznaczyć na pogłębienie swojej wiedzy o sieciach przemysłowych Ethernet!

Więc jak teraz skonfigurować przełączniki Ethernet? Czy powyższe możliwości okażą się pomocne?
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie sieci w przemysłowych sieciach Ethernet, przejrzyj nasze seminarium internetowe on-demand: "Bezpieczeństwo sieci w przemysłowych sieciach Ethernet" (w języku angielskim).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Zmniejsz swoje maszyny, używając mniejszych kabli

Sri Senthamaraikannan Mniejsze maszyny zaczynają się od mniejszych kabli Jeśli jesteś konstruktorem maszyn, wiesz, jak ważny jest trend miniaturyzacji i jak nieustannie musisz dążyć do projektowania precyzyjnych i wydajnych maszyn. Mniejsze maszyny zmniejszają zapotrzebowanie na energię, zwiększają elastyczność projektowania, pozwalają między innymi na pracę większej liczby maszyn w tej samej zatłoczonej fabryce i obniżają koszty konserwacji. Wszystko to oznacza niższe koszty i większą wydajność. A dla Ciebie mniejsze maszyny oferują nie tylko możliwość sprzedaży większej ich liczby, ale także oszczędzają czas i pieniądze na każdym etapie procesu produkcyjnego - od zaopatrzenia, przez montaż, wysyłkę, logistykę, aż po instalację. Aby to wesprzeć, Belden opracował wysokiej jakości, wytrzymały przemysłowo kabel elektroniczny, który oferuje taką samą wydajność jak tradycyjny kabel elektroniczny 300 V – a jest znacznie mniejszy i bardziej elastyczny. Kabel  SpaceMaker  ma oko

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb