Przejdź do głównej zawartości

Wydobywanie nowych możliwości biznesowych z pomocą IIoT

Alain Dedieu

Digitalizacja dzięki technologiom Industrial Internet of Things (IIoT) pozwala firmom przemysłowym odgrywać ważną rolę w nowej cyfrowej gospodarce. W świecie szybko zmieniających się żądanych wymagań, uproszczenie łączności powoduje przekształcenie dużych danych i informacji w zasoby, które można wykorzystać do ulepszeń biznesowych.

Przez ulepszenia biznesowe mam na myśli wyniki, takie jak zwiększenie stopnia wykorzystania aktywów o 25%, co zostało osiągnięte poprzez poprawę wydajności na każdym etapie procesu produkcji żywności i napojów. A także poprawiona efektywność łańcucha dostaw o 20% w odniesieniu do rudy żelaza poprzez przewidywanie, jak każda jednostka w łańcuchu dostaw będzie działać jako pojedynczy system, a nie jako odrębne składniki.

Jednak firmy przemysłowe, które chcą się rozwijać, nie osiągną tego przy niepełnym wykorzystaniu dostępnych technologii. Niezbędne są konsultacje, wsparcie i szkolenia mające na celu wydobycie jak największej wartości z tej technologii. Dostawcy automatyzacji i klienci muszą przyjąć "merkantylne" podejście do każdej nowej oferty, którą wystawiają na rynku - i każdy może na tym skorzystać.


Machine-as-a-service zapewnia nowe możliwości biznesowe dla producentów OEM
Machine-as-a-service (MaaS) można porównać do kontraktowania wydajności energetycznej. Wdrażanie technologii, które pozwalają konstruktorowi maszyny zrozumieć dokładną wydajność maszyn, które budują (w tym, ile te maszyny mogą wyprodukować) jest rewolucyjną nową okazją do zarabiania na maszynach przemysłowych. Aby rozwinąć tę ideę w zrównoważony model biznesowy, konstruktorzy maszyn potrzebują narzędzi do śledzenia i monitorowania stanu swoich maszyn. Ale korzyści są jasne – stawia to przed producentem maszyn możliwość stworzenia ciągłego strumienia przychodów na wyprodukowanych częściach w przeciwieństwie do otrzymania jednorazowej opłaty za samą maszynę.

Poprawa wyników dzięki technologiom symulacyjnym
Konsumenci, podobnie jak wszystkie firmy w przestrzeni przemysłowej, stają w obliczu niedoboru wykwalifikowanych pracowników, którzy przechodzą na emeryturę. Technologie symulacyjne pomagają szybko szkolić nowych operatorów w bezpieczny sposób. Postępy w technologiach stojących za symulatorami operatorów szkoleniowych (OTS) sprawiły, że stały się one rzeczywistością w wielu operacjach fabrycznych. Operatorzy zyskują wiedzę o tym, jak pracować w rzeczywistym środowisku zakładu i mają możliwość uczenia się w bezpiecznym środowisku, jak reagować w razie wypadków. To sprawia, że ​​wzrost liczby nowych rekrutów jest o wiele bardziej płynny, co może tylko pomóc w osiągnięciu ostatecznego wyniku.

Technologie symulacyjne pomagają również rozwijać działalność użytkowników końcowych dzięki cyfrowym modelom replikacji usprawniającym procesy. Od projektu fabryki do jej utrzymania, spójny cyfrowy model może pomóc w zapewnieniu spójności, szybszej konserwacji, lepszych działań i dokładniejszych szkoleń (jak już wspomniano) w całym zakładzie. Branże przemysłu ciągłego od wielu lat wykorzystują takie technologie do rozwijania swojej działalności, a branże hybrydowe również mogą czerpać korzyści.


Ekosystem partnerów do tworzenia nowych możliwości biznesowych dla obopólnych korzyści
Biznes, zwykle dla integratorów systemów i partnerów technologicznych, ma zaspokajać potrzeby poprzez sprzedaż produktu. Na przykład klient, który musi zmniejszyć zużycie energii dużego silnika, może zakupić napęd. Co jednak w przypadku, jeśli istnieje możliwość monitorowania i kontrolowania w czasie rzeczywistym zużycia energii napędu? Posiadanie kontrolera na dysku, aby wiedzieć, kiedy zaczyna pracę, kiedy się zatrzymuje i pod jakimi warunkami, daje możliwość opracowania umowy z klientem. Umowy nie na nakłady kapitałowe na napęd, ale na ulepszenie wydajności, które jako partner mogą zapewnić przedsiębiorstwu klienta. Optymalizuje to wartość przychodów klienta i jest ciągłym strumieniem przychodów dla Ciebie. To nowa okazja biznesowa dla Twojego klienta i Twojej firmy.

Możliwości biznesowe zrodzone nie tylko z oszczędności
Dużo słyszy się o ulepszaniu biznesu poprzez oszczędności i wiele firm przemysłowych skupia się na tym, gdzie może obcinać, redukować i upraszczać. Druga strona sukcesu polega jednak na zwiększaniu inwestycji w IIoT w celu opracowania i/lub dostarczenia nowych usług, które zapewniają produktywność dla nowych możliwości biznesowych.

Aby przeczytać więcej treści od Alaina, odwiedź blog Schneider Electric tutaj: http://blog.schneider-electric.com/author/adedieu/.

Co uważasz za najlepszy sposób na rozwój swojej firmy dzięki IIoT?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…