Przejdź do głównej zawartości

Oszczędność miejsca: kolejna wielka rzecz w okablowaniu przemysłowym

Ryan Rouse

IIoT i wzrost automatyzacji przemysłowej zmieniły krajobraz biznesowy, a wiodący konstruktorzy maszyn agresywnie szukają nowych sposobów na poprawę. W rzeczywistości cały łańcuch dostaw sprzętu budowlanego został zmuszony do odnowienia i unowocześnienia tradycyjnych perspektyw i metod projektowania. Od lat konstruktorzy maszyn, producenci OEM, integratorzy systemów i ich dystrybutorzy polegali na producentach, takich jak Belden, aby zapewnić im produkty, które pozwolą im odnieść sukces - od połączenia swoich inteligentnych fabryk z zabezpieczeniem swoich sieci.
Jednak wraz z rozwojem relacji między konstruktorami maszyn a producentami, których wspierają, rośnie zapotrzebowanie na konstruktorów maszyn generujących nowe projekty, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na konkurencyjność. Co jest słuszne, ponieważ zawsze istnieje presja, aby wyprzedzić konkurencję.

A ponieważ potrzeby producentów i dystrybutorów maszyn się dostosowują, również dostawcy produktów i technologii muszą spełnić i przekroczyć te potrzeby.


Priorytety kształtujące trendy rynku automatyki: oszczędzanie przestrzeni
Jako jeden z wielu dostawców kabli przemysłowych dla konstruktorów maszyn, naszym zadaniem jest śledzenie zmieniających się trendów rynkowych w zakresie automatyki przemysłowej i uważne śledzenie potrzeb konsumentów. Jednym z najbardziej popularnych trendów, który konsekwentnie omawiamy, jest dążenie do zwiększenia wydajności fabryki poprzez zmniejszenie ogólnego miejsca zajmowanego przez obiekty, zwanego także miniaturyzacją. Wydajność została osiągnięta poprzez skupienie się na jednej rzeczy - ogólnej wielkości używanych maszyn.

Potrzebę mniejszych maszyn napędzają różne czynniki:
·   Zapotrzebowanie na precyzję - maszyny stają się coraz mniejsze w celu wykonywania bardziej precyzyjnych funkcji. Zmniejszenie ich rozmiarów zwiększa dokładność i wydajność, w których mogą wykonywać te nowe, precyzyjne funkcje.
·   Zapotrzebowanie na więcej maszyn - jeśli maszyny są mniejsze, można ich zmieścić więcej w mniejszej przestrzeni i ostatecznie zwiększyć wydajność produkcji bez powiększania swojego zakładu.

Istnieje jednak jeden ważny czynnik, który do tej pory przegapiliśmy. Ponieważ konstruktorzy maszyn ograniczają wielkość maszyn, należy wziąć pod uwagę rozmiar wszystkiego, co podłącza się do tych maszyn. To sprawia, że postęp w zakresie mniejszych, bardziej elastycznych kabli jest podstawą tendencji do oszczędzania (lub lepszego wykorzystania) powierzchni produkcyjnej w tej branży.

Większy nie zawsze znaczy lepszy: zalety mniejszego okablowania
Zgaduję, że już korzystasz z zalet zmniejszania wielkości maszyn w swoich zakładach. Jednak korzyści wynikające z używania mniejszych kabli do łączenia tych urządzeń mogą być mniej widoczne.

Aby pomóc w tworzeniu mniejszych maszyn, reszta elementów sieci i komunikacji również będzie musiała się zmniejszyć. Oto niektóre z zalet dzisiejszych mniejszych, bardziej wydajnych kabli przemysłowych:
·   Podłącz więcej urządzeń w mniejszej przestrzeni - Możesz teraz kupić okablowanie przemysłowe, które ma do 31 procent mniejszą średnicę niż poprzednie opcje. Nie tylko więcej urządzeń może być podłączonych przy użyciu mniejszej przestrzeni, ale jest też więcej fizycznego miejsca do wykonania konserwacji.
·   Wyższy promień zgięcia - Mniejsze, bardziej elastyczne okablowanie upraszcza instalację, ułatwiając prowadzenie kabli i zasilanie. Często instalacjom kablowym przeszkadza ograniczona przestrzeń dostępna do ich zainstalowania. Dzięki mniejszej, łatwiejszej w zarządzaniu konstrukcji kabli, technicy mogą zaprojektować bardziej precyzyjne instalacje.
·   Wyższe oceny przemysłowe - podczas gdy kable oszczędzające miejsce mogą być małe, wciąż są potężne. Na przykład podczas projektowania linii kabli SpaceMaker firmy Belden zapewniliśmy, że będą one odporne na działanie chemikaliów, mycie i temperatury, a także na inne trudne warunki pracy.


3 przyszłe trendy w okablowaniu przemysłowym
Łatwo zauważyć, jak mniejsze okablowanie ma krytyczne znaczenie dla wprowadzania mniejszych maszyn w ustawienia automatyzacji, ale zalety tego mniejszego, zajmującego niewiele miejsca okablowania wykraczają daleko poza to jedno zastosowanie.

Oto trzy obszary, na które można spodziewać się wpływu mniejszego okablowania w najbliższej przyszłości:
1.  Nowe branże - nie tylko konstruktorzy maszyn mogą korzystać z mniejszych rozmiarów kabli. Przyszłość mniejszego kabla przyniesie te same zredukowane rozmiary i zwiększoną elastyczność w kablach Cat 5e, Cat 6 i Cat 6A Ethernet, tworząc nowe ekscytujące możliwości transformacji w przemyśle ropy naftowej i gazu.
2.  Nowe typy kabli - na początku ta nowa technologia okablowania została zastosowana do kabli łączących maszyny ze źródłem zasilania. Idąc dalej, bardziej elastyczny kabel poprawia także wydajność kabli Ethernet. Należy spodziewać się ulepszeń w codziennych kablach Cat 5, Cat 6, a nawet Cat 6A.
3.  Power Over Ethernet - Power over Ethernet (PoE) to technologia, która wysyła energię elektryczną jednocześnie z danymi Ethernetowymi wzdłuż jednego kabla miedzianego Ethernet. Technologia PoE ma swoje początki w świecie IT dla urządzeń takich jak telefony VoIP (Voice over IP), kamery IP oraz drukarki. Oferując oszczędności, elastyczność i zwiększone bezpieczeństwo i niezawodność, PoE coraz częściej znajduje się na rynkach przemysłowych, co sprawia, że ​​jest to prawdopodobny standard dla przyszłych instalacji.

Bez wątpienia coraz więcej graczy w branży automatyzacji będzie nadal patrzyło w przyszłość na ulepszanie swoich obiektów za pomocą większych (lub mniejszych!) i lepszych technologii. Mimo że ma to miejsce, możesz być pewny, że postęp będzie kontynuowany również za kulisami, podobnie jak przy wprowadzaniu mniejszego okablowania do obsługi mniejszych maszyn.

Czy twoja linia produkcyjna jest obciążona kilometrami kłopotliwego kabla? W jaki sposób Twój obiekt może zyskać na mniejszym okablowaniu? Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej oszczędzającej przestrzeń linii kablowej i poprosić o bezpłatną próbkę!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł