Przejdź do głównej zawartości

Oszczędność miejsca: kolejna wielka rzecz w okablowaniu przemysłowym

Ryan Rouse

IIoT i wzrost automatyzacji przemysłowej zmieniły krajobraz biznesowy, a wiodący konstruktorzy maszyn agresywnie szukają nowych sposobów na poprawę. W rzeczywistości cały łańcuch dostaw sprzętu budowlanego został zmuszony do odnowienia i unowocześnienia tradycyjnych perspektyw i metod projektowania. Od lat konstruktorzy maszyn, producenci OEM, integratorzy systemów i ich dystrybutorzy polegali na producentach, takich jak Belden, aby zapewnić im produkty, które pozwolą im odnieść sukces - od połączenia swoich inteligentnych fabryk z zabezpieczeniem swoich sieci.
Jednak wraz z rozwojem relacji między konstruktorami maszyn a producentami, których wspierają, rośnie zapotrzebowanie na konstruktorów maszyn generujących nowe projekty, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na konkurencyjność. Co jest słuszne, ponieważ zawsze istnieje presja, aby wyprzedzić konkurencję.

A ponieważ potrzeby producentów i dystrybutorów maszyn się dostosowują, również dostawcy produktów i technologii muszą spełnić i przekroczyć te potrzeby.


Priorytety kształtujące trendy rynku automatyki: oszczędzanie przestrzeni
Jako jeden z wielu dostawców kabli przemysłowych dla konstruktorów maszyn, naszym zadaniem jest śledzenie zmieniających się trendów rynkowych w zakresie automatyki przemysłowej i uważne śledzenie potrzeb konsumentów. Jednym z najbardziej popularnych trendów, który konsekwentnie omawiamy, jest dążenie do zwiększenia wydajności fabryki poprzez zmniejszenie ogólnego miejsca zajmowanego przez obiekty, zwanego także miniaturyzacją. Wydajność została osiągnięta poprzez skupienie się na jednej rzeczy - ogólnej wielkości używanych maszyn.

Potrzebę mniejszych maszyn napędzają różne czynniki:
·   Zapotrzebowanie na precyzję - maszyny stają się coraz mniejsze w celu wykonywania bardziej precyzyjnych funkcji. Zmniejszenie ich rozmiarów zwiększa dokładność i wydajność, w których mogą wykonywać te nowe, precyzyjne funkcje.
·   Zapotrzebowanie na więcej maszyn - jeśli maszyny są mniejsze, można ich zmieścić więcej w mniejszej przestrzeni i ostatecznie zwiększyć wydajność produkcji bez powiększania swojego zakładu.

Istnieje jednak jeden ważny czynnik, który do tej pory przegapiliśmy. Ponieważ konstruktorzy maszyn ograniczają wielkość maszyn, należy wziąć pod uwagę rozmiar wszystkiego, co podłącza się do tych maszyn. To sprawia, że postęp w zakresie mniejszych, bardziej elastycznych kabli jest podstawą tendencji do oszczędzania (lub lepszego wykorzystania) powierzchni produkcyjnej w tej branży.

Większy nie zawsze znaczy lepszy: zalety mniejszego okablowania
Zgaduję, że już korzystasz z zalet zmniejszania wielkości maszyn w swoich zakładach. Jednak korzyści wynikające z używania mniejszych kabli do łączenia tych urządzeń mogą być mniej widoczne.

Aby pomóc w tworzeniu mniejszych maszyn, reszta elementów sieci i komunikacji również będzie musiała się zmniejszyć. Oto niektóre z zalet dzisiejszych mniejszych, bardziej wydajnych kabli przemysłowych:
·   Podłącz więcej urządzeń w mniejszej przestrzeni - Możesz teraz kupić okablowanie przemysłowe, które ma do 31 procent mniejszą średnicę niż poprzednie opcje. Nie tylko więcej urządzeń może być podłączonych przy użyciu mniejszej przestrzeni, ale jest też więcej fizycznego miejsca do wykonania konserwacji.
·   Wyższy promień zgięcia - Mniejsze, bardziej elastyczne okablowanie upraszcza instalację, ułatwiając prowadzenie kabli i zasilanie. Często instalacjom kablowym przeszkadza ograniczona przestrzeń dostępna do ich zainstalowania. Dzięki mniejszej, łatwiejszej w zarządzaniu konstrukcji kabli, technicy mogą zaprojektować bardziej precyzyjne instalacje.
·   Wyższe oceny przemysłowe - podczas gdy kable oszczędzające miejsce mogą być małe, wciąż są potężne. Na przykład podczas projektowania linii kabli SpaceMaker firmy Belden zapewniliśmy, że będą one odporne na działanie chemikaliów, mycie i temperatury, a także na inne trudne warunki pracy.


3 przyszłe trendy w okablowaniu przemysłowym
Łatwo zauważyć, jak mniejsze okablowanie ma krytyczne znaczenie dla wprowadzania mniejszych maszyn w ustawienia automatyzacji, ale zalety tego mniejszego, zajmującego niewiele miejsca okablowania wykraczają daleko poza to jedno zastosowanie.

Oto trzy obszary, na które można spodziewać się wpływu mniejszego okablowania w najbliższej przyszłości:
1.  Nowe branże - nie tylko konstruktorzy maszyn mogą korzystać z mniejszych rozmiarów kabli. Przyszłość mniejszego kabla przyniesie te same zredukowane rozmiary i zwiększoną elastyczność w kablach Cat 5e, Cat 6 i Cat 6A Ethernet, tworząc nowe ekscytujące możliwości transformacji w przemyśle ropy naftowej i gazu.
2.  Nowe typy kabli - na początku ta nowa technologia okablowania została zastosowana do kabli łączących maszyny ze źródłem zasilania. Idąc dalej, bardziej elastyczny kabel poprawia także wydajność kabli Ethernet. Należy spodziewać się ulepszeń w codziennych kablach Cat 5, Cat 6, a nawet Cat 6A.
3.  Power Over Ethernet - Power over Ethernet (PoE) to technologia, która wysyła energię elektryczną jednocześnie z danymi Ethernetowymi wzdłuż jednego kabla miedzianego Ethernet. Technologia PoE ma swoje początki w świecie IT dla urządzeń takich jak telefony VoIP (Voice over IP), kamery IP oraz drukarki. Oferując oszczędności, elastyczność i zwiększone bezpieczeństwo i niezawodność, PoE coraz częściej znajduje się na rynkach przemysłowych, co sprawia, że ​​jest to prawdopodobny standard dla przyszłych instalacji.

Bez wątpienia coraz więcej graczy w branży automatyzacji będzie nadal patrzyło w przyszłość na ulepszanie swoich obiektów za pomocą większych (lub mniejszych!) i lepszych technologii. Mimo że ma to miejsce, możesz być pewny, że postęp będzie kontynuowany również za kulisami, podobnie jak przy wprowadzaniu mniejszego okablowania do obsługi mniejszych maszyn.

Czy twoja linia produkcyjna jest obciążona kilometrami kłopotliwego kabla? W jaki sposób Twój obiekt może zyskać na mniejszym okablowaniu? Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o naszej oszczędzającej przestrzeń linii kablowej i poprosić o bezpłatną próbkę!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wskazówki dotyczące prawidłowego podłączenia kabla VFD

Peter Cox
Ilość napędów o zmiennej częstotliwości we współczesnych obiektach przemysłowych znacznie zwiększyła się w ostatnich latach. Nic dziwnego - regulując prędkość i napięcie silnika, aby sprostać zmieniającemu się w czasie rzeczywistym zapotrzebowaniu procesowemu, VFD pomagają zapewnić cenne korzyści, takie jak zwiększona energooszczędność, dokładniejsza kontrola procesu i mniejsze zużycie kosztownych urządzeń. Niestety, korzystanie z VFD nie zawsze jest tak proste, jak po prostu podłączenie urządzenia do sieci.
Aby dowiedzieć się więcej o zaletach kabla VFD, pobierz nasz bezpłatny raport "The Case for VFD Cable to Achieve System Reliability and Safety".

Podłączenie kabla VFD nie jest tym samym co podłączenie standardowego kabla. Istnieje wiele mylnych informacji i nieporozumień związanych z tym faktem i, świadomie lub nieświadomie, często użytkownicy idą na "skróty" w procesie instalacji. A to może spowodować poważne problemy w Twojej działalności. Oto kilka ws…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…

TSN: Wielki krok naprzód w ewolucji Ethernetu ... i tu już dziś

Dr Oliver Kleineberg
Ethernet od prawie trzydziestu lat służy operatorom sieci i podczas gdy na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, to najbardziej „rewolucyjny” skok ewolucyjny pojawia się dokładnie w tej chwili. Nowe ulepszenie technologii nosi nazwę "Time-Sensitive Networking (TSN)". Mimo że jego potężne funkcje zwiększające wartość są nadal sprawdzane (bardzo skutecznie!) w sieciach testowych i demonstracyjnych, operatorzy sieci w rzeczywistości mogą zacząć korzystać z tej technologii od razu.

Lubię myśleć o TSN jako "Ethernet Plus", ponieważ jest to nie tyle "nowy" protokół, co wzmocnienie Ethernetu. TSN stoi na barkach czegoś bardzo skutecznego i udanego, a czyni go jeszcze lepszym.
Połącz odmienne sieci w jedno - z gwarancjami dostawy i pełną interoperacyjnością Kluczową wartością - którą dodaje TSN do zastosowań przemysłowych, jest zdolność do ujednolicania sieci, które były z konieczności oddzielne w przeszłości, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć…