Przejdź do głównej zawartości

Przejście do lekko zarządzanych przemysłowych przełączników Ethernet

Brian Oulton

Bez względu na to, w którym miejscu na drodze do adaptacji przemysłowego Ethernetu znajduje się Twoja firma, prawdopodobnie niezarządzane przełączniki odgrywają rolę w kierowaniu ruchem w Twojej sieci. Być może Twój zespół czekał na pierwszych użytkowników sieci Ethernet, aby rozwiązać problemy lub niedawno zainwestował w swój pierwszy system ze względu na wymagania dostawców lub zarządzania.


Z drugiej strony, możesz mieć solidną przemysłową infrastrukturę Ethernet, która ma niezarządzane przełączniki na swoich obrzeżach lub w mniejszych sieciach.

W każdym z tych scenariuszy łatwość użycia i niski koszt były prawdopodobnie czynnikami, które doprowadziły do ​​wyboru przełączników niezarządzanych.

Dzisiaj piszę, aby poinformować Cię o nowej kategorii przemysłowych przełączników Ethernetowych, lekko zarządzanych przełączników. Urządzenia te oferują taką samą prostotę, jak przełączniki niezarządzane i są bardzo przystępne cenowo, ale z dodatkowymi funkcjami, które zapewniają, że sieci działają z najwyższą wydajnością.

Powody, dla których warto rozważyć zastosowanie lekko zarządzanych przemysłowych przełączników Ethernet
Po rozpoczęciu korzystania z sieci Ethernet w projektach i dodaniu kilku węzłów do sieci można zauważyć zachowanie, które wzbudza zainteresowanie lub ciekawość. Chcesz uzyskać więcej informacji, ale masz związane ręce, ponieważ przełączniki niezarządzane ich nie udostępniają.

Podobnie możesz czuć się ograniczonym, ponieważ:
·    chcesz zaimplementować redundancję, aby zredukować przestoje, ale nie możesz tego zrobić z niezarządzanymi przełącznikami.
·    martwisz się, że nieużywane porty na niektórych przełącznikach stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.
·    musisz uwzględnić jeden z niezliczonych przemysłowych protokołów Ethernetowych w swojej infrastrukturze.
·    Twoja sieć powiększa się i rozwija, a Ty potrzebujesz lepszego monitorowania i diagnostyki.

Przejście z przełączników niezarządzanych do lekko zarządzanych jest jak kupowanie lepszego burgera za nieco wyższą cenę

Zalety lekko zarządzanych przemysłowych przełączników Ethernet
Przełączniki niezarządzane zapewniają bardzo podstawowy poziom funkcjonalności - w zasadzie umożliwiają one łączenie ze sobą różnych urządzeń Ethernet. I to tyle. Działają "out-of-the-box", z niewielką lub żadną wymaganą konfiguracją.

Z drugiej strony, lekko zarządzane przełączniki oferują podobną prostotę i dodatkowe możliwości:
·    Umożliwiają zdalne monitorowanie niektórych zadań, na przykład sprawdzanie stanu sieci lub rozwiązywanie problemów.
·    Pozwalają one wyłączyć nieużywane porty, aby ktoś nie mógł się połączyć i przypadkowo (lub celowo) zaszkodzić sieci.
·    Umożliwiają wdrożenie niektórych protokołów przemysłowych, a także schematów redundancji.
W szczególności diagnostyka i redundancja są kluczowymi możliwościami, ponieważ przyczyniają się bezpośrednio do poprawy wydajności i czasu pracy sieci.

Lekko zarządzane przełączniki umożliwiają łatwe zarządzanie siecią i łatwą konfigurację za pośrednictwem interfejsu internetowego. Przykładem jest nasz nowy, lekko zarządzany przełącznik Hirschmann.


Upewnij się, że Twój lekko zarządzany przełącznik jest przemysłowo wzmocniony
Jeśli rozważasz przejście na lekko zarządzane przełączniki, byłby to dobry czas na ponowne przeanalizowanie wymagań środowiskowych sprzętu sieciowego.

Wielu użytkowników niezarządzanych przełączników nabywa sprzęt klasy komercyjnej, który jest powszechny, ponieważ przełączniki te są szeroko stosowane w domach. Jednak większość instalacji przemysłowych pracuje w warunkach wymagających, takich jak ekstremalne temperatury lub wysoki poziom szumów elektrycznych, które mogą skrócić żywotność urządzeń, które nie są wzmocnione.

W związku z tym, podczas przejścia należy pamiętać o specyfikacji lekko zarządzanych przełączników klasy przemysłowej, aby uniknąć kosztownych przestojów w przyszłości.

Lekko zarządzane przełączniki przemysłowe dla poprawy czasu działania i wydajności
Niezależnie od tego, czy jesteś na wczesnym etapie adaptacji przemysłowej sieci Ethernet, czy też potrzebujesz lepiej zarządzać urządzeniami na obrzeżach sieci, przejście z przełączników niezarządzanych do lekko zarządzanych oferuje wiele korzyści. Umożliwia to lepsze monitorowanie wydajności sieci, osiągnięcie dłuższego czasu pracy bez przestojów i poprawę bezpieczeństwa, dzięki tak niewielkiej inwestycji.

Czy widzisz rolę dla lekko zarządzanych przełączników w Twoim przemysłowym rozwiązaniu sieciowym? Czekam z niecierpliwością na Twoje przemyślenia!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox
W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję.
Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie wydłużyć c…

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil
Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link. Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść.
Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zbyt późno rozpoznają wyso…

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton
W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej.

No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może pomóc użytkowni…