Przejdź do głównej zawartości

Przejście do lekko zarządzanych przemysłowych przełączników Ethernet

Brian Oulton

Bez względu na to, w którym miejscu na drodze do adaptacji przemysłowego Ethernetu znajduje się Twoja firma, prawdopodobnie niezarządzane przełączniki odgrywają rolę w kierowaniu ruchem w Twojej sieci. Być może Twój zespół czekał na pierwszych użytkowników sieci Ethernet, aby rozwiązać problemy lub niedawno zainwestował w swój pierwszy system ze względu na wymagania dostawców lub zarządzania.


Z drugiej strony, możesz mieć solidną przemysłową infrastrukturę Ethernet, która ma niezarządzane przełączniki na swoich obrzeżach lub w mniejszych sieciach.

W każdym z tych scenariuszy łatwość użycia i niski koszt były prawdopodobnie czynnikami, które doprowadziły do ​​wyboru przełączników niezarządzanych.

Dzisiaj piszę, aby poinformować Cię o nowej kategorii przemysłowych przełączników Ethernetowych, lekko zarządzanych przełączników. Urządzenia te oferują taką samą prostotę, jak przełączniki niezarządzane i są bardzo przystępne cenowo, ale z dodatkowymi funkcjami, które zapewniają, że sieci działają z najwyższą wydajnością.

Powody, dla których warto rozważyć zastosowanie lekko zarządzanych przemysłowych przełączników Ethernet
Po rozpoczęciu korzystania z sieci Ethernet w projektach i dodaniu kilku węzłów do sieci można zauważyć zachowanie, które wzbudza zainteresowanie lub ciekawość. Chcesz uzyskać więcej informacji, ale masz związane ręce, ponieważ przełączniki niezarządzane ich nie udostępniają.

Podobnie możesz czuć się ograniczonym, ponieważ:
·    chcesz zaimplementować redundancję, aby zredukować przestoje, ale nie możesz tego zrobić z niezarządzanymi przełącznikami.
·    martwisz się, że nieużywane porty na niektórych przełącznikach stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa.
·    musisz uwzględnić jeden z niezliczonych przemysłowych protokołów Ethernetowych w swojej infrastrukturze.
·    Twoja sieć powiększa się i rozwija, a Ty potrzebujesz lepszego monitorowania i diagnostyki.

Przejście z przełączników niezarządzanych do lekko zarządzanych jest jak kupowanie lepszego burgera za nieco wyższą cenę

Zalety lekko zarządzanych przemysłowych przełączników Ethernet
Przełączniki niezarządzane zapewniają bardzo podstawowy poziom funkcjonalności - w zasadzie umożliwiają one łączenie ze sobą różnych urządzeń Ethernet. I to tyle. Działają "out-of-the-box", z niewielką lub żadną wymaganą konfiguracją.

Z drugiej strony, lekko zarządzane przełączniki oferują podobną prostotę i dodatkowe możliwości:
·    Umożliwiają zdalne monitorowanie niektórych zadań, na przykład sprawdzanie stanu sieci lub rozwiązywanie problemów.
·    Pozwalają one wyłączyć nieużywane porty, aby ktoś nie mógł się połączyć i przypadkowo (lub celowo) zaszkodzić sieci.
·    Umożliwiają wdrożenie niektórych protokołów przemysłowych, a także schematów redundancji.
W szczególności diagnostyka i redundancja są kluczowymi możliwościami, ponieważ przyczyniają się bezpośrednio do poprawy wydajności i czasu pracy sieci.

Lekko zarządzane przełączniki umożliwiają łatwe zarządzanie siecią i łatwą konfigurację za pośrednictwem interfejsu internetowego. Przykładem jest nasz nowy, lekko zarządzany przełącznik Hirschmann.


Upewnij się, że Twój lekko zarządzany przełącznik jest przemysłowo wzmocniony
Jeśli rozważasz przejście na lekko zarządzane przełączniki, byłby to dobry czas na ponowne przeanalizowanie wymagań środowiskowych sprzętu sieciowego.

Wielu użytkowników niezarządzanych przełączników nabywa sprzęt klasy komercyjnej, który jest powszechny, ponieważ przełączniki te są szeroko stosowane w domach. Jednak większość instalacji przemysłowych pracuje w warunkach wymagających, takich jak ekstremalne temperatury lub wysoki poziom szumów elektrycznych, które mogą skrócić żywotność urządzeń, które nie są wzmocnione.

W związku z tym, podczas przejścia należy pamiętać o specyfikacji lekko zarządzanych przełączników klasy przemysłowej, aby uniknąć kosztownych przestojów w przyszłości.

Lekko zarządzane przełączniki przemysłowe dla poprawy czasu działania i wydajności
Niezależnie od tego, czy jesteś na wczesnym etapie adaptacji przemysłowej sieci Ethernet, czy też potrzebujesz lepiej zarządzać urządzeniami na obrzeżach sieci, przejście z przełączników niezarządzanych do lekko zarządzanych oferuje wiele korzyści. Umożliwia to lepsze monitorowanie wydajności sieci, osiągnięcie dłuższego czasu pracy bez przestojów i poprawę bezpieczeństwa, dzięki tak niewielkiej inwestycji.

Czy widzisz rolę dla lekko zarządzanych przełączników w Twoim przemysłowym rozwiązaniu sieciowym? Czekam z niecierpliwością na Twoje przemyślenia!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł