Przejdź do głównej zawartości

Szybki sposób oddania do użytku przemysłowych przełączników Ethernet

Juergen Schmid

Dążenie do produktywności i wysokiej dostępności produkcji oznacza, że ​​prawdopodobnie nie masz tyle czasu, ile byś chciał, aby nauczyć się nowych rzeczy - nawet jeśli ten sposób ostatecznie pozwoliłby Ci zaoszczędzić czas. Ponadto możesz być stosunkowo nowy, jeśli chodzi o sieć Ethernet w branży przemysłowej i sprzętu, który się z nią łączy.

W takim przypadku możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się o możliwościach przełączników zarządzanych, takich jak rodzina RSP Hirschmann, które sprawiają, że przełączanie się i działanie jest szybkie i łatwe.


Dzisiaj opowiem Wam, jak korzystać z funkcji wbudowanych w przełączniki, aby przyspieszyć ich uruchomienie i wdrożenie. W czasie, który jest potrzebny na przeczytanie tego artykułu, następnym razem będziesz mógł sprawić, że przełączniki będą działać znacznie szybciej.

Możliwe jest szybkie uruchomienie przemysłowych przełączników Ethernet za pomocą odpowiednich narzędzi, takich jak przełączniki Hirschmann i oprogramowanie HiDiscovery.

Jak skonfigurować przełącznik bez kabla szeregowego
Tradycyjną metodą konfiguracji przełącznika jest rozpoczęcie połączenia z nim za pomocą portu szeregowego i kabla szeregowego. Jednak często poprawny kabel szeregowy i program terminalu RS232 dla podłączenia laptopa do przełącznika nie są przydatne.

Jednakże, możesz kontynuować bez śledzenia tych elementów, jeśli masz program do użycia w konfiguracji. Przykładem jest darmowy program HiDiscovery firmy Hirschmann, narzędzie konfiguracji offline.


Po prostu połącz łańcuchowo swoje nowe przełączniki, podłącz laptopa do jednego z nich za pomocą kabla Ethernet i uruchom HiDiscovery. Program generuje listę przełączników, nawet jeśli nie mają adresu IP. Rzeczywiście wszystkie produkty Hirschmanna są dostarczane bez domyślnego adresu IP, co zapewnia, że ​​nie ma konfliktu adresów IP.

Aby zidentyfikować i oznaczyć przełączniki, wystarczy nacisnąć przycisk "Signal" w oknie HiDiscovery, aby włączyć diodę LED. Natychmiast zobaczysz, z którym urządzeniem komunikujesz się i możesz przypisać do niego adres IP oraz inne parametry, takie jak maska ​​podsieci i domyślna brama.

Dodatkową korzyścią HiDiscovery jest to, że program wykrywa urządzenia z duplikatami adresów IP, powiadamiając Cię o problemach z siecią, zanim staną się problemami operacyjnymi.

Przemysłowe przełączniki Ethernet z wbudowaną dokumentacją
Często podczas konfigurowania przełącznika należy odwołać się do jego dokumentacji. Możesz sprawdzić, jakich ustawień konfiguracji użyć lub dowiedzieć się, jaki wpływ ma określone ustawienie. Ale zgodnie z prawem Murphy'ego, ​​drukowana dokumentacja nigdy nie jest w pobliżu.
Zamiast polować na nią, po prostu przejdź do interfejsu sieciowego przełącznika i kliknij przycisk "Pomoc". Otrzymasz informacje kontekstowe, które pomogą Ci wykonać zadanie szybko i sprawnie.

Profile przemysłowe na wyciągnięcie ręki
Po skonfigurowaniu przełącznika z adresem IP można go zintegrować z zastosowaniem przemysłowym. Takie zastosowanie będzie korzystać z protokołu, takiego jak PROFINET, EtherNet/IP lub IEC 61850. Potrzebuje pliku konfiguracyjnego, który powie mu o możliwościach przełącznika, takich jak liczba portów.

Dobrą wiadomością jest to, że w przypadku przełączników Hirschmann nie trzeba wyszukiwać odpowiedniego pliku w Internecie, na dysku USB ani dysku CD. Po prostu użyj generatora plików danego przełącznika dla protokołu, którego potrzebujesz, a szybko powstanie odpowiedni plik.
Dzięki temu bardzo łatwo można wdrożyć każdy wariant przełącznika dla zastosowania.


Zaoszczędź czas i zrób to dobrze za pierwszym razem
Kluczami do szybkiego uruchomienia przemysłowych przełączników Ethernet są:
·    Możliwość komunikowania się z nimi przez Ethernet zamiast RS232
·    Korzystanie z prostego narzędzia programowego do konfigurowania adresów IP i innych atrybutów
·    Przycisk w narzędziu programowym, który ułatwia identyfikację przełącznika i oznaczenie urządzenia
·    Automatyczne wykrywanie duplikatów adresów IP
·    Zintegrowana dokumentacja i pomoc kontekstowa
·    Wbudowany generator plików konfiguracyjnych dla protokołów przemysłowych

Jeśli oszczędność czasu i robienie czegoś dobrze za pierwszym razem są dla Ciebie ważne, pamiętaj, aby szukać zarządzanych przełączników z tymi możliwościami. W końcu, pomoże Ci to oszczędzić trochę czasu, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o sieciach przemysłowych Ethernet!

Jak obecnie konfigurujesz swoje przełączniki Ethernet? Czy powyższe możliwości mogłyby Ci pomóc? Czekam na Wasze komentarze!

Komentarz edytora: Artykuł powstał dzięki wiedzy eksperckiej Juergena Schmida, starszego Product Managera w naszej grupie Hirschmanna.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

MPLS-TP: MPLS wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom

Howard Linton W ostatnich latach wielu przemysłowych użytkowników sieci szkieletowej znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Dobrze znane sieci SONET i SDH z komutacją łączy, z których korzystają od dziesięcioleci, gwałtownie przestają nadążać z zaspokajaniem rosnącego zapotrzebowania na wideo, dane i inne zastosowania wymagające dużej przepustowości. Jednak najczęstszą praktyczną alternatywą - dla wielu, IP/MPLS - jest protokół wyraźnie przeznaczony dla bardziej złożonych operatorów sieci. Okazuje się, że jest to zbyt kosztowne, skomplikowane i mało funkcjonalne dla konkretnych potrzeb przedsiębiorstw użyteczności publicznej, transportu, rurociągów i innych użytkowników przemysłowych działających we własnej sieci szkieletowej. No cóż, są też dobre wieści, ponieważ na szczęście istnieje mniej znany aspekt MPLS, który jest faktycznie przeznaczony do zaspokojenia potrzeb tej dużej bazy użytkowników. Nazywa się MultiProtocol Label Switching-Transport Profile lub MPLS-TP i może po

Jak wybrać odpowiedni kabel VFD?

Peter Cox W części 1 mojego wpisu na temat żywotności kabla i silnika VFD wyjaśniłem, w jaki sposób użycie kabla THHN lub innego niespecjalistycznego kabla do połączenia VFD z silnikami prowadzi do przedwczesnej awarii silnika i szumu elektronicznego, który sieje spustoszenie w czujnikach procesowych i obniża bezpieczeństwo na hali produkcyjnej. Specyfikacja wyspecjalizowanego kabla VFD może pomóc w uniknięciu tych problemów, ale niestety nie ma żadnych standardów dla funkcji i konstrukcji kabla VFD, więc na pewno weryfikacja pozostaje w interesie kupującego. Tutaj, w części 2, omówimy, czego szukać w kablu VFD, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję. Unikaj awarii i nie tylko - lista kontrolna W wielu zakładach niemal „spodziewano się” częstych wyłączeń napędów i/lub awarii silnika podłączonego do VFD co kilka lat, szczególnie w wyniku uszkodzenia łożyska lub izolacji. Jeśli tak się dzieje, specyfikacja dobrze zaprojektowanego kabla VFD może wyeliminować awarie i znacznie