Przejdź do głównej zawartości

Co oznacza dla Ciebie przejście na złącza sieciowe M12 L-coded?

Industrial IT Team

Ponieważ więcej maszyn fabrycznych jest połączonych za pośrednictwem Industrial Internet of Things (IIoT), firmy mogą wkrótce napotkać poważny problem. Prawdopodobnie odczułeś tę zmianę: obietnica zwiększonej produktywności dzięki tym połączonym maszynom, które generują więcej danych, wymaga dodatkowej mocy i miejsca w fabryce.

Właśnie dlatego złącza sieciowe M12 L-coded zostały wybrane przez organizację użytkowników PROFINET jako nowy standard dla 24-woltowych systemów zasilania stosowanych w urządzeniach PROFINET. W aktualnej instrukcji PROFINET "Okablowanie i technika połączenia PROFINET" dwa okrągłe złącza z zaciskami śrubowymi są wyspecyfikowane dla 24-woltowego źródła zasilania, oprócz prostokątnego złącza push-pull.

Jednak ta nowa wytyczna, zaplanowana do publikacji w kwietniu 2017 r., zastąpi te dwa warianty złączami sieciowymi M12 L-coded. Są one rozszerzeniem aktualnych norm IEC. Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o tych złączach, jest to, że są mniejsze od zwykłego standardu rynku wynoszącego 7/8 cala, przy jednoczesnym zapewnieniu większej mocy.
Co to dla ciebie oznacza? Podczas gdy istniejące systemy nie wymagają wymiany produktów, nowe systemy, które budujesz, będą musiały wykorzystać to nowe złącze sieciowe. Czas zrozumieć korzyści, jakie ten produkt przyniesie w twojej działalności.


Nowe złącza sieciowe M12 L-coded: od „moc KONTRA wielkość’, po „moc ORAZ wielkość”
Zanim złącza sieciowe M12 L-coded stały się nowym standardem dla zastosowań PROFINET, konstruktorzy maszyn i architekci systemów stanęli przed wspólnym dylematem: mogli zaprojektować urządzenia, które mogłyby zmieścić się w mniejszych przestrzeniach, ale mniejsze złącza nie byłyby w stanie zapewnić wymaganej mocy. Złącza zapewniające odpowiednią moc po prostu zajmowały zbyt dużo miejsca.

Używanie złącz M12 L-coded oznacza koniec trudnych wyborów przy projektowaniu mniejszych, bardziej wydajnych komponentów systemu PROFINET.

Złącza M12 L-coded są o 30-40 procent mniejsze, ale zapewniają o 80 procent więcej mocy. W rzeczywistości złącza oszczędzające miejsce mogą przesyłać do 12 amperów mocy, a w przypadku złącz Lumberg Automation M12 L-coded, do 16 amperów.

W jaki sposób złącza M12 L-coded zmieniają automatykę przemysłową?
Te niewielkie złącza zasilające przyniosą więcej korzyści niż tylko oszczędność miejsca i lepsze przenoszenie mocy. Po przełączeniu na złącza sieciowe M12 L-coded otrzymasz:
·    Zwiększoną elastyczność. Niewielki rozmiar daje więcej możliwości przy planowaniu zastosowań, nawet gdy masz do czynienia z niewielką ilością wolnego miejsca. W połączeniu z modułami LioN-Power I/O firmy Lumberg Automation, złącza te zapewniają robotom mobilnym większą elastyczność w poruszaniu się po zakładzie produkcyjnym bez ciężkich, nadwymiarowych złączy, które je obciążają i zmniejszają wydajność.
·    Zwiększoną niezawodność. Nawet najbardziej ekstremalne temperatury nie powstrzymują złącza przed transmisją dużej mocy. Wcześniej inżynierowie systemowi musieli poświęcić zasilanie, gdy temperatury stawały się bardziej ekstremalne. Ale teraz, dzięki nowej technologii z krzywą obniżania temperatury zaczynającej się od 90°C, możesz doświadczyć niezawodnego zasilania w ekstremalnych zakresach temperatur. Oznacza to, że nie musisz się martwić przestojami ani kosztownymi naprawami konserwacyjnymi.
·    Globalny standard. Ponieważ IEC zapewnia wzajemne uzupełnianie się norm międzynarodowych, produkt ten spełnia wymagania w USA i większości krajów europejskich, w tym UL i VDE. Oznacza to, że wystarczy dokonać inwentaryzacji jednego typu łącznika, bez względu na to, gdzie sprzedaje się lub używa dany komponent.

Jak znaleźć złącza zgodne z przyszłym standardem PROFINET? Nie trzeba czekać.
Nadszedł czas, aby zacząć myśleć o zgodności z nowym standardem PROFINET. Kiedy zaczniesz budować nowe systemy, będziesz chciał zacząć od znalezienia odpowiednich, zgodnych produktów, które spełnią Twoje potrzeby.


Zalety przyszłego standardu są już dostępne od marki Belden - Lumberg Automation. Belden dostrzegł wyzwania stojące przed inżynierami systemowymi w przestrzeni automatyki przemysłowej i opracował nowe złącza M12 L-coded. Już teraz spełniają przyszły standard PROFINET i nie przypominają innych na rynku. A to obejmuje:
·    Większą moc: złącza sieciowe M12 L-coded od Lumberg Automation mogą przesyłać do 16 amperów - inne opcje dostępne na rynku mają tylko 12 amperów.
·    Ekstremalne warunki: złącza M12 firmy Lumberg Automation mogą wytrzymać zakresy temperatur, których nie potrafią przetrwać inne złącza (od -40°C do +125°C). Są to po prostu najmocniejsze złącza M12 na rynku.

Czy korzystasz już ze złącz M12 L-coded lub potrzebujesz pomocy przy konwersji? Skontaktuj się ze mną lub z moim kolegą na Joachim.Kiera@belden.com/Alexander.Weber@Belden.com, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Czekam na wiadomość od Ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł