Przejdź do głównej zawartości

Czy przemysłowa technologia bezprzewodowa jest wystarczająco niezawodna dla Twojej działalności?

Jeff Lund

Technologia bezprzewodowa jest częścią codziennego życia. Są spore szanse, że czytasz ten wpis na smartfonie, laptopie lub tablecie podłączonym do Wi-Fi, prawda? Wcześniej prawdopodobnie sprawdzałeś pocztę e-mail, ulubione witryny z wiadomościami lub inne źródła informacji, bez zastanowienia.

To prawda, dni telefonów stacjonarnych i DSL w dużej mierze zniknęły z naszego codziennego życia.

Ale zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli czytasz to w biurze - na komputerze stacjonarnym lub zadokowanym laptopie - nadal jesteś "podłączony" do przewodowego połączenia internetowego.
W czasach, kiedy możesz podkręcić termostat w domu, gdy siedzisz w biurze kilometry dalej, dlaczego firmy są tak niezdecydowane, aby wykorzystać te korzyści, szczególnie w warunkach przemysłowych?


Często sprowadza się to do jednego: niezawodności.

Czy przemysłowa technologia bezprzewodowa jest niezawodna?
Firmy często krytykują sieć bezprzewodową jako zbyt niewiarygodną, ​​aby zaspokajać ich potrzeby, gdy czas działania jest absolutnie krytyczny. Prawda jest taka, że ​​technologia bezprzewodowa stała się o wiele bardziej niezawodna w ostatnich latach - tak bardzo, że nawet dyskretne firmy produkcyjne i motoryzacyjne ufają architekturze systemu bezprzewodowego w swoich codziennych procesach. Jest to szczególnie ważne, ponieważ te branże obejmują procesy, które wymagają najwyższej precyzji i niezawodności.

Jeśli myślisz o innych sieciach bezprzewodowych w życiu codziennym i o tym, jak poprawiły się one w ciągu ostatniej dekady, zmiany są niezwykłe. Domowe WiFi przeszło z bardzo powolnego, bardzo słabego zasięgu do oferowania szybkiego zasięgu, który może niezawodnie pokrywać większość domów. Podobnie komórkowe połączenia transmisji danych przekształciły się z bardzo powolnego, bardzo słabego zasięgu w mobilny internet szerokopasmowy, który pozwala nam niezawodnie streamować filmy wideo w każdym miejscu, w którym się znajdujemy.

Zalety przemysłowej technologii bezprzewodowej
Osiągnięcie niezawodnego zasięgu sieci bezprzewodowej w środowisku przemysłowym jest jeszcze trudniejsze niż w przypadku konsumentów, ale podobne postępy osiągnięto przez ostatnie lata również w dziedzinie technologii bezprzewodowej klasy przemysłowej. Teraz możliwe jest zapewnienie niezawodnego czasu pracy niezbędnego do zapewnienia Twojej firmie wystarczającej elastyczności i swobody w koncentrowaniu się na pilniejszych sprawach biznesowych. Protokoły takie jak Parallel Redundancy Protocol (PRP) umożliwiają przemysłowym systemom bezprzewodowym zapewnienie niezawodności na miarę sieci przewodowej.

Bezprzewodowa technologia przemysłowa jest nie tylko niezawodna, ale także zapewnia wiele korzyści dla Twojej działalności. Może pomóc w zwiększeniu elastyczności i rentowności procesów i pracowników. Bezprzewodowe jest często uważane za sposób na ekonomiczne i bezpieczne połączenie z odległymi witrynami - i robi to bardzo dobrze. Istnieją jednak inne korzyści biznesowe związane z wdrażaniem przemysłowych bezprzewodowych technologii, w tym:
·    Pracownicy zdalni. Nie należy mylić z tym, że pozwala się im pracować poza miejscem pracy, lecz zdalni pracownicy korzystający z systemu bezprzewodowego mogą pracować w innym miejscu w hali produkcyjnej, zachowując dostęp do wszystkich informacji niezbędnych do monitorowania i kontrolowania maszyn i procesów. Pozwala to na wielozadaniowość funkcjonalną bez konieczności powrotu do paneli kontrolnych w określonych maszynach.
·    Gromadzenie danych w czasie rzeczywistym. Dodawanie czujników bezprzewodowych może być opłacalnym i minimalnie uciążliwym sposobem zbierania dodatkowych danych operacyjnych z istniejącego systemu. Korzyści te są szczególnie przydatne w zastosowaniach takich jak kontrola jakości czy bezpieczeństwo pracowników, gdzie dostęp do danych jest niezbędny szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.
·    Ulepszona diagnostyka. Dzięki dostępowi do większej ilości bardziej aktualnych danych można uniknąć problemów związanych z produkcją, zanim coś się stanie. Kiedy w pełni wykorzystujesz technologię bezprzewodową - albo do dodawania dodatkowych czujników do swoich systemów, albo do łączenia się ze zdalnymi komputerami w celu diagnostyki w czasie rzeczywistym - możesz znaleźć i naprawić usterki, zanim przekształcą się w spore problemy spowalniające lub zatrzymujące działalność. Twoja firma skorzysta z większej wydajności, krótszych przestojów i ostatecznie zwiększonej rentowności.


I wszystkie te korzyści są bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Wiele firm nie wdraża technologii bezprzewodowej wyłącznie dlatego, że obawiają się, że sieć bezprzewodowa nie jest tak bezpieczna jak jej przewodowy odpowiednik. Ponieważ jest to sieć otwarta (a zatem każdy może potencjalnie wysłuchać lub przesłać dane na kanale), solidne przemysłowe produkty sieci bezprzewodowej obejmują szereg wbudowanych technologii do szyfrowania danych oraz wykrywania i ochrony przed nieautoryzowanymi urządzeniami próbującymi dołączyć lub przeszkadzać w sieci. Są one dodatkiem do innych technologii bezpieczeństwa używanych do wzmacniania sieci, ponieważ przecież prawda jest taka, że ​​system - przewodowy lub bezprzewodowy - jest podatny na problemy bezpieczeństwa, jeśli nie jest odpowiednio zaprojektowany i utrzymywany.

Niezawodność, bezpieczeństwo i wiele zalet technologii bezprzewodowej dowodzą, że może być ona wykorzystywana w Twoich działaniach. Nadążając za najnowszymi technologiami bezprzewodowymi, pomagasz firmom stale czerpać korzyści z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii bezprzewodowej w zastosowaniach przemysłowych? Zapoznaj się z tym studium przypadku na temat jednej firmy wykorzystującej zalety technologii bezprzewodowej, obejrzyj mikrowitrynę Belden lub pobierz ten dokument na temat projektowania bezpiecznej sieci bezprzewodowej.

Czy wdrożyłeś bezprzewodową technologię przemysłową w swoich działaniach? Jakie korzyści zauważyłeś? Czekam na wiadomość od Ciebie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy uwagi, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.
Tel: +48 32 256 25 33
E-mail: info@pf-electronic.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ethernet przemysłowy a zwykły Ethernet: dlaczego to ma znaczenie?

Sylvia Feng Środowiska przemysłowe są trudne. Mówię o oleju, kurzu, wodzie i wysokich temperaturach. Środowisko, w którym działa wiele obiektów przemysłowych, znacznie różni się od budynku biurowego lub sklepu detalicznego. Mimo to oczekuje się, że wiele (pozornie) podstawowych funkcji będzie działać płynnie, pomimo tych warunków. Fabryki muszą mieć możliwość przesyłania danych z jednej maszyny do drugiej i muszą mieć możliwość polegania na kablu, aby działał w ekstremalnych warunkach. Jednym z obszarów, który może wywrzeć niesamowity wpływ na producentów, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, jest niezawodność, bezpieczeństwo i siła ich kabla sieciowego. Po prostu użycie dowolnego kabla Ethernet nie będzie działać. Zwykłe urządzenia, które mogą działać dobrze w warunkach biurowych z kontrolowaną temperaturą, nie wytrzymają ekstremów środowiska przemysłowego. Oto świetna analogia: jak niedorzeczne byłoby umieścić pingwina na pustyni? Wszyscy wiemy, że pingwiny nie

Nowa parametryzacja - „IO-Link bez skomplikowanej części”

Artjom Bil Co to jest IO-Link? Technologia IO-Link, oparta na standardzie IEC 61131-9 dla sterowników programowalnych, umożliwia komunikację między inteligentnymi czujnikami, siłownikami i sterownikami PLC wszelkiego rodzaju. Odegrała ważną rolę w praktycznym gromadzeniu i monitorowaniu danych produkcyjnych. Ten nieoceniony przepływ informacji daje producentom możliwość ciągłego dostrajania swojej działalności, optymalizacji jakości i wydajności oraz minimalizacji przestojów. Jako taka jest podstawową potrzebą komunikacji na poziomie lokalnym i umożliwia przejrzystość danych w ramach Przemysłowego Internetu Rzeczy . Można by pomyśleć, że operatorzy przemysłowi pokochaliby technologię IO-Link . Niestety, w rzeczywistości jest to stosunek miłość/nienawiść. Wielu użytkowników uważa, że ​​technologia IO-Link jest świetna, dopóki nie będą musieli zarządzać bibliotekami parametrów urządzeń IO-Link w sieci. Może to stać się bardzo skomplikowane, a użytkownicy lub nabywcy zb

W jaki sposób wibracje, hałas i przesłuch mogą powodować przestoje

Jeremy Friedmar Trudne środowiska wymagają wytrzymałych produktów Wibracje i hałas są powszechne w środowiskach przemysłowych, takich jak produkcja i transport kolejowy. Huk linii montażowych może zakłócać transmisję danych, a złącza mogą stać się luźne. Zastanów się, ile wibracji występuje, gdy wagon jedzie do miejsca docelowego. Środowiska takie jak te wymagają solidnego produktu. Oto świetna analogia: jak absurdalnie byłoby, gdyby zespół rockowy ćwiczył w bibliotece? Byłoby to nie tylko zakłócające, ale całkowicie uniemożliwiałoby normalne funkcjonowanie. Wibracje i hałas w bibliotece byłyby nie do zniesienia dla osób pracujących w tej przestrzeni. W przypadku środowiska przemysłowego głównym skutkiem zarówno hałasu, jak i wibracji jest utrata sygnału. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okablowania Ethernet ze względu na fakt, że może powstać wyższy bitowy poziom błędu, co jest szkodliwe dla sieci komunikacyjnej wymaganej dla czasu pracy bez przestojów. Wpł